9 dalykai, kurių sėkmingi žmonės niekada nedarys!
0 (0)

sekme

LinkedIn veikėjas Travis Bradberry pasidalino mintimis apie tai, ko sėkmingi žmonės niekada nedaro. Jo valdoma įmonė TalentSmart atliko tyrimą su daugiau nei milijonu žmonių ir išsiaiškino, kad geriausi iš puikius rezultatus rodančių žmonių yra aukšto IQ bei emocinio intelekto asmenys (tiesa pasakius, net 90%). Dėl šios priežasties buvo įdomu sužinoti, kokių dalykų intelektualūs žmonės, siekdami išlikti ramiais, kontroliuojančiais ir susikaupusiais, vengia. Paaiškėjo, kad dažniausiai tokio tipo asmenybės vengia daryti dalykus, kurie yra labai gundantys, dažnai pasitaikantys visuomenėje ir prie kurių nesunku priprasti. Todėl pateikiami 9 dalykai, kuriuos galite daryti siekdami išvengti klaidų ir kelti savo intelektą, pasirodymo kokybę bei rezultatus.

1. Jie niekada neleidžia niekam riboti jų džiaugsmo! Tuo metu, kai jūsų džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmas yra matuojamas savęs lyginimo su kitais santykiu, jūs prarandant savo džiaugsmo kontrolę. Intelektualūs žmonės patiria džiaugsmą ir pasitenkinimą dėl to, ką padarė ir nuveikė, jie niekada neleis kitų komentarams ir nuomonėms tos būsenos sugriauti. Kol nesugebėsit nebereaguoti į kitų nuomonę, tol nesugebėsit nustoti lyginti save su kitais. Nesakom, kad turit ignoruoti kitų teisingą ir argumentuotą nuomonę. Atsirinkit kas tikra, o kas pavydas ar amžinas burbėjimas ir supraskit, kad niekada nesate nei toks blogas, nei toks geras, kaip jie sako. Kurkit nuomonę patys!

2. Jie nepamiršta! Emocionaliai intelektualūs žmonės greitai atleidžia, tačiau tai nereiškia, kad jie pamiršta. Atleidimas reiškia, kad jūs paleidžiate situaciją tam, kad galėtumėte judėti į priekį ir nesustoti. Nepamiršimas reiškia, kad kitą kartą jūs rimtai apsvarstysite ar kaltininkui suteiksite antrąjį šansą. Koks to rezultatas? Po klaidos greitai judama toliau (ji taisoma ar keičiama kitomis priemonėmis), o ateityje yra stengiamasi tokių situacijų išvengti.

3. Jie nemiršta kovoje! Aukšto emocinio intelekto žmonės žino, kaip svarbu yra gyventi, kad galėtum kovoti kitą dieną. Konfliktuose, stresinėse situacijose jausmai prirakina kojas ir galiausiai palieka jus bejėgiais. Jei valdote savo emocijas, jūs galite pasirinkti kovos būdą protingai ir tvirtai stovėti ant grindų su šaltu protu ir ramiomis emocijomis.

4. Jie niekada nesiekia tobulybės! Įdomu tai, kad jie nenusistato tobulybės kaip tikslo, nes jie tiesiog žino, kad toks dalykas neegzistuoja. Žmonės, iš visos nuostabios savo prigimties, klysta. Kuomet tobulumas nustatomas kaip tikslas, visuomet liksite su šiokiu tokiu nusivylimo prieskoniu. Tuomet, užuot siekę naujų tikslų, nuolat analizuosite ką padarėte blogai, ką galėjote padaryti. Trumpai tariant – gyvensite praeities klaida ir nusivylimo jausmu.

5. Jie negyvena praeitimi! Normalu, kad nesėkmė gali paveikti jūsų pasitikėjimą, tačiau daug apie ją galvojant gali būti sunku patikėti, kad ateityje jūs galite pasiekti geresnių rezultatų. Daugiausiai laiko nesėkmės veikia rizikos priėmimo baimę ir galimybę pasiekti tai, kas nėra lengvai pasiekiama. Aukšto emocinio intelekto žmonės žino, kad sėkmė slepiasi jų gebėjime atsitiesti ir pažvelgti tiesiai į nesėkmę. Gyvenant praeitimi, ji tampa dabartimi ir trukdo judėti pirmyn. Nestabdykite savęs! Kurkite!

6. Jie negyvena problemomis! Nors anksčiau jau šiek tiek apie tai užsiminėme, tačiau pasikartosime. Situacijos ir emocijos, kur esate sukoncentravę savo mintis, kuria dabartinę jūsų emocinę būklę. Kai užsifiksuojate ties problemomis, su kuriomis susiduriate, sukuriate negatyvias emocijas ir keliate sau stresą kuris mažina jūsų galimybes. Kai koncentruojate mintis ties veiksmais, kurių galite imtis tai problemai, savo blogai savijautai ir būsenai išspręsti bei matote, koks rezultatas jūsų laukia, keliate savo mąstymo gebėjimus, rezultatą, savijautą ir nuotaiką! Trumpai: koncentruokitės ne į problemą, o į jos sprendimo būdą!

7. Jie neleidžia laiko su negatyviais žmonėmis! Kodėl? Nes bambekliai ir besiskundžiantieji priverčia koncentruotis į problemas, tačiau sunkiai tesugeba persiorientuoti į sprendimo būdus (nes jie to dažniausiai nenori). Jų tikslas – į savo raudų vakarėlį įtraukti kuo daugiau tokių pačių žmonių, kad galėtų pasijauti geriau dėl kitų nelaimių. Juk daug lengviau tiesiog tuščiai pasiskųsti ir tyliai pasidžiaugti, kad kitam tiesiog blogiau, tiesa? Jei nenorite įsitraukti į ilgą ir bevertį monologą, tiesiog paklauskite, ką žmogus planuoja dėl jo problemos daryti. Tuo atveju teliks dvi išeitys: jis nutils arba pasieks išvadas, kurios padės problemą išspręsti. P.S. kartais žmonėms reikia tiesiog pakalbėti ir išlieti jausmus. Tokiu atveju jiems retai kada reikia net jūsų „mhm“ ir „aha“, tuomet tiesiog leiskite jiems išlieti emocijas, o nusiraminus vėlgi paklauskite, ką žmogus planuoja daryti dėl to. Teisingi žmonės turbūt jau bus sugalvoję išeitį.

8. Jie nepavydi! Na gerai, gal pavydi šiek tiek, bet neleidžia tam išsirutuliuoti. Negatyvios emocijos, kurios ateina kartu su pavydu, dažnai yra streso pasekmė. Kažkas kitam pavyko geriau nei jums ar kažkas išdrįso priimti riziką, kurios jūs išsigandote ir pasiekė neapsakomą sėkmę. Pažįstama? Tokios mintys ir jausmai pastato kūną į kovinę būseną, kuri alina organizmą ne tik emociškai, bet ir fiziškai. Aukšto emocinio intelekto žmonės visomis išgalėmis stengiasi to išvengti. Todėl to verta išmokti visomis įmanomomis (sveikomis) priemonėmis.

9. Jie nesakys „taip“, nebent to nori! Kalifornijos universiteto San Franciske tyrimai parodė, kad kuo sunkiau jums yra pasakyti žodelį „ne”, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite stresą, emocinį perkaitimą ar net depresiją. Pasakyti „ne“ daugumai žmonių yra didelis iššūkis. „Ne“ yra labai galingas žodis, kurio neturėtumėte bijoti. Jei reikia pasakyti „ne“, intelektualūs žmonės sako „ne“ ir vengia tokių išsireiškimų, kaip „nemanau, kad galėsiu / man nepavyks…“. Venkite ir jūs! Atsisakymas ne tik išlaisvins jus nuo svarstymų, kitą žmogų nuo įkalbinėjimų, bet ir suteiks galimybę užtikrintai ir kokybiškai atlikti jau turimus įsipareigojimus.

Šaltinis: firsty.lt
Darbo skelbimai jaunimui!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.