Atsverti vieną blogą jausmą prireikia šešių gerų
0 (0)

emocijos

Apsiniaukęs dangus, be perstojo pliaupiantis lietus, suplonėjusi piniginė. Tokiomis dienomis net ir didžiausias optimistas gali virsti niurzgliu. Psichologus, psichiatrus jau seniai domina, kaip išsaugoti gerą nuotaiką, jaustis laimingu ir patenkintu. Kokios įtakos žmogui turi pinigai, draugai, vaikai, sveikata ar net oras?

Šiaurės Karolinos (JAV) universiteto psichologijos profesorė Barbara Fredrickson laikoma viena autoritetingiausių pasaulio specialisčių, tyrinėjančių pozityvių jausmų galią.

Beveik 20 metų šioje srityje dirbanti psichologė gali moksliškai pagrįsti: teigiami žmogaus jausmai tiesiogiai susiję su tuo, ar jo gyvenimas bus klestintis, ar tiktai smilks.

Jos tikinimu, žmonės klysta manydami, kad jausmų kontroliuoti neįmanoma.

„Žmogaus emocijos nėra nekontroliuojamos, kaip oras. Jausmai priklauso ne nuo aplinkybių, bet nuo to, kaip jos priimamos ar interpretuojamos“, – teigia profesorė B.Fredrickson.

Kitaip tariant, ji moksliškai pagrindė seną išmintį: jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją.

B.Friedickson teigimu, bet kokį blogą jausmą turėtų atsverti mažiausiai šeši geri.

„Santykis 6:1 laikomas idealiu, ypač kai kalbama apie partnerystę“, – sako amerikiečių profesorė. Bet dažnam žmogui šis koeficientas siekia vos 2:1.

„Su negatyviais jausmais kovokite tarsi advokatas teisme. Išsiaiškinkite jų priežastis ir jas pašalinkite. Liaukitės graužęsi. Tikslingai išnaudokite savo silpnąsias puses. Puoselėkite draugystę ir partnerystę, – geri jausmai nėra, vaizdžiai tariant, solinis projektas“, – pataria B.Fredrickson.

Jos tikinimu, dėl teigiamų jausmų verta stengtis, nes jie atneša sėkmę.

Šaltinis: lrytas.lt
Gali sudominti: Trijų stulpelių metodas, Asmenybės transformacija

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Anonimas parašė:

    Na jo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.