Balsai psichologės galvoje

balsai-mano-galvoje

Iš pažiūros, Eleanor Longden (dabar psichologė) buvo kaip bet kuris kitas studentas, energingai žengiantis į universitetą be jokių rūpesčių. Taip buvo iki tol, kol jos galvoje nepradėjo girdėtis balsai. Iš pradžių nekenksmingi, šie vidiniai komentatoriai pamažu tapo vis priešiškesni ir valdingesni, paversdami jos gyvenimą košmaru.

Su šizofrenijos diagnoze, paguldyta į psichiatrinę ligoninę ir prigirdyta vaistų, Longden buvo nurašyta neveikiančios sistemos, kuri nežinojo, kaip jai padėti. Longden pasakoja jaudinančią istoriją apie kelis metus besitęsiančią jos kelionę atgal į psichinę sveikatą. Ji teigia, kad jos pasveikimas buvo įmanomas tik išmokus įsiklausyti į balsus.

Patiko kelios psichologės Eleanor Longden mintys:

  • Mano balsai buvo prasmingas atsakymas į traumuojančius gyvenimo įvykius, ypač vaikystėje, todėl jie buvo ne mano priešai, o įžvalgų šaltinis apie išsprendžiamas emocines problemas.
  • Psichiatrijoje svarbiausias klausimas neturėtų būti „kas su tavimi negerai?“, bet „kas tau atsitiko?“.

Teko suburti ir ne vienerius metus vesti grupę asmenims, turintiems psichikos sutrikimų su šizofrenijos diagnoze. Išties jiems labai trūksta naujo, kitokio, pozityvaus požiūrio į save ir į savo simptomus, o psichiatrams – į žmogų su šizofrenijos diagnoze.

Visą Eleanor Longden kalbos video įrašą rasite čia. Video įrašas yra anglų kalba, tačiau galima matyti lietuviškus subtitrus.

Parengė:
Antanas Mockus
Klinikinis psichologas
www.psichologineparama.lt
psichologine parama logo -psichika.eu
Pav.: Joanie Springer „Voices in My Head”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *