Atskleistas ryšys tarp psichozės ir rūkymo
0 (0)

Mokslininkai teigia, kad rūkymas didina šizofrenijos ir kitų psichikos susirgimų riziką. Statistiniai duomenys atskleidė akivaizdžias sąsajas tarp cigarečių ir diagnozuotų psichozės atvejų. Tyrėjai mano, kad nikotinas paveikia smegenų centrus, atsakingus už malonumą, kas tampa savotišku psichinių ligų paleidimo mechanizmu, praneša portalas Daily Mail.

0008796231N-565x849

Foto: photl.com

Medikai ir seniau pastebėjo, kad žmonės turintys psichikos sutrikimų, dažniau atsiduria tarp rūkalių, tačiau tai aiškino kaip jų improvizuotą mėginimą sušvelninti savo kankinančią padėtį.

Viename iš autoritetingiausių psichiatrijos žurnalų „The Lancet Psychiatry” paskelbtas grupės mokslininkų tyrimas, kuriame apibendrinti beveik 15 000 rūkalių ir maždaug 273 000 nerūkančiųjų duomenys. Nustatyta, kad 57 proc. pacientų, kuriems diagnozuotas pirmas psichozės epizodas, buvo rūkantys.

Taip pat pastebėta, kad reguliarūs rūkoriai rizikuoja susirgti psichoze tris kart dažniau nei nerūkantys.  Be to, statistiniai duomenys rodo ir tai, kad rūkantys pirmą psichozės epizodą patiria vidutiniškai vieneriais metais anksčiau nei nerūkantys.

Mokslininkai pripažįsta, kad atskleistas statistinis dėsningumas, tačiau nėra visiškai aiškus pats smegenyse vykstantis cheminis procesas. Profesorius seras Robinas Murėjus mano, kad geriausias biologinis psichozinių susirgimų paaiškinimas, tokių kaip šizofrenija, yra dopamino perteklius. Visai tikėtina, kad nikotinas lemia nenatūralų jo kiekio didėjimą, o tuo ir psichozės pradžią.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Jolanta parašė:

    Būtent psichikos ligos sukelia norą rūkyti, tai yra seniai žinoma. O straipsnyje bandoma įteigti, kad tai rūkymas yra priežastis. Melas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.