Erotinė aureolė

Erotinis jaudrumas iškreipia kito žmogaus suvokimą: jis atrodo daug patrauklesnis, gražesnis, net protingesnis, kultūringesnis ir pan. Lytinė trauka, jaučiama konkrečiam asmeniui, rausvai nuspalvina visa kita ir neleidžia neigiamai informacijai pasiekti įsimylėjėlio sąmonės. Ne veltui sakoma, kad meilė akla…

Atrodo, kad erotinė aureolė turi biologinę prasmę – skatina lytinius partnerius būti nelabai išrankius. Jei būtų kitaip, rūšis evoliucijos požiūriu atsidurtų nepavydėtinoje padėtyje. Įsivaizduokite, kad visi vyriškieji rūšies individai pasirenka vieną ir tą pačią, patraukliausią patelę. Konkurencija gerai, bet su saiku. Vienas kitam galą padarytų, o ir patelei būtų sunkus metas. Gamta pasirūpino, kad kiekvienas kažkuriuo momentu kažkam būtų patrauklus ir geidžiamas. Tai būtų šaunu, jei žmonių trauka būtų reikalinga tik pasimylėti ir pratęsti giminę.

erotine-aureole-isimylejimas

Kai renkamasi veikiant erotinei aureolei, galime tik spėlioti, ar partneris bus ištikimas ir geras gyvenimo draugas, mylintis tėvas ir pan. Tai yra turės tas savybes, be kurių neįsivaizduojame tikrai žmogiško santykio.

Galime teigti, kad daug santuokų, ypač jaunesnių žmonių, įvyksta kaip tik dėl erotinės aureolės įtakos. Jai išgaravus, pamatoma, kad šalia yra žmogus, su kuriuo niekas nesieja, o prisiminimai apie buvusią erotinę trauką kelia tik nuostabą.

Tiriant santuokas įvairiose kultūrose pastebėta, kad skyrybų daugiausia vedybinio gyvenimo pradžioje. Kuo „karštesnė” tauta, tuo greičiau ji ir „atvėsta”. Įdomu ir tai, kad jaunesni žmonės, kurių erotinis jaudrumas didesnis, ir tuokiasi, ir skiriasi dažniau.

Dideli mylimojo suvokimo iškraipymai ir, atitinkamai, santykių nestabilumas skatina kai kuriuos sociologus teigti, kad romantinė meilė yra puikus šiuolaikinės degradacijos pavyzdys: anksčiau žmonės vienas kitam asistuodavo, tuokėsi ir gimdė vaikus be romantinės meilės [tokia atsirasdavo santykiu eigoje, jau vėliau, tą galime matyti šiuolaikinės Indijos kultūroje, psichika.eu intarpas]. Teigiama, kad tokia labiau tradicijomis, protu ir susitarimu grįsta santuoka yra patikimesnė. Gal. Bet ar daug kas tokią rinktųsi?

Pagal: Gintaras Chomentauskas, Rūta Ignatė (2012).„Išlaisvinta meilė”. Vilnius: Žmogaus studijų centras. 15-16 psl.

4 Responses

 1. seselis parašė:

  Na ir paveikslas, tikra motinele…:-)) Tikrai,kad „islaisvinta meile” na tikra tiesa…… Turiu viena pvz:….

 2. Edmundas parašė:

  Idomus tekstas, bet iliustracijos nesuprantu… Nelimpa ir tiek. Ar ce tik man taip?

 3. PAsta parašė:

  Viskas čia gerai, kuo pas moteriškę krūtinė iškilesnė, tuo vyrai tampa aklesni :D

 4. 36 metu parašė:

  Erotika su meile neturi nieko bendra,kaip ir aistra ,erotika- mieli zmones yra savo kuno demonstravimas,be lytiniu santykiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *