Intymus moterų gyvenimas vyresniame amžiuje
5 (1)

Dar nemažai žmonių tiki senais prietarais, kad su metais moteris praranda savo seksualumą, ypač po menopauzės, kuri  ištinka maždaug ties 45-55 metais. Tai reiškia, jog dingsta galimybė pastoti, taip, tačiau galimybė patirti orgazmą, daugumoje atvejų – išlieka!

Moteris ir toliau gali gyventi aktyvų seksualinį gyvenimą būdama penkiasdešimties, šešiasdešimties ar septyniasdešimties metų. Paprastai trauka priešingos lyties asmenims nepakinta, nepaisant amžiaus, tik labai mažai daliai moterų dingsta aistra po menopauzės. Skirtingai negu vyrai, moterys ir toliau be didesnių pastangų gali mėgautis intymiu gyvenimu.

Pagrindinis iššūkis ir problema yra estrogenai. Jau apie 40 gyvenimo metus ima silpnėti kiaušidžių funkcija, o vėliau lytinių hormonų gamyba ima vis sparčiau ir galiausiai tiesiog drastiškai mažėti. Tai lemia gana staigius fiziologinius pokyčius, kurie savo apimtimi gerokai pralenkia vyrų situaciją.

Estrogenas nedalyvauja seksualinės reakcijos procese, būtent todėl geismas ir pasitenkinimas išlieka nepakitę, tačiau tai paveikia moterų sveikatą ir išvaizdą. Makštis tampa sausesnė, ne tokia elastiška ir panašiai. Sumažėja kalcio, didėja osteoporozės rizika, tad dažnėja kaulų lūžiai.

Pakaitinė hormonų terapija

Išlikti jaunatviškoms bei išvengti visos eilės su senėjimu susijusių pokyčių gali padėti estrogenų terapija. Šių lytinių hormonų stoka kompensuojama dirbtinai jais pripildant organizmą. Tam egzistuoja tabletės, pleistrai, geliai ar kremai, praturtinti šiuo komponentu.

Tačiau nėra taip viskas paprasta. Jauninimo efektas akivaizdus, bet vartojant vien tik estrogeną, gali padidėti vėžinių susirgimų rizika. Todėl prieš pradedant pakaitinę hormonų terapiją yra būtina atlikti visus reikiamus tyrimus ir išklausyti gydytojų rekomendacijas. Nuo praėjusio amžiau vidurio šie hormonai tapo plačiai prieinami ir buvo išsyk veiksmingi, bet tik gerokai vėliau atrasta, kad vėžio rizikos neutralizavimas vyksta tada, kai sykiu vartojamas ir progesteronas.

Kiti seksualumą palaikantys būdai

Daugelis dalykų gali palaikyti ir stiprinti moterų seksualinę sveikatą. Visų pirma, yra svarbu tęsti aktyvų lytinį gyvenimą, jei nėra partnerio – pasitelkiant pagalbines priemones. Tyrėjų teigimu, moterys po šešiasdešimties ir net po septyniasdešimties, gyvenančios aktyvų lytinį gyvenimą, kartą ar du per savaitę, pasižymi sveikais ir gerai funkcionuojančiais lyties organais. Tokios moters makštis elastinga, greičiau sudrėksta, nepaisant estrogenų deficito ir garbaus amžiaus.

Kitas efektyvus lytinės funkcijos palaikymo būdas yra Kėgelio pratimai, kurie padeda sustiprinti dubens dugno raumenis. To dėka moteris gali patirti žymiai stipresnį orgazmą, priešintis raumenų silpnėjimui, taip pat suteikti gerokai daugiau malonumo savo partneriui.

Makšties išsausėjimą padeda įveikti įvairūs lubrikantai, gaminami tam tikslui, su įvairiais maloniais kvapais ir skoniais, bet galima naudotis ir natūraliomis priemonėmis, tokiomis, pavyzdžiui, kaip alyvuogių ar koks kitas aliejus.

Pagal Saul’o Rosenthal’io knygą „Sex Over Forty“
To paties autoriaus: Intymus vyrų gyvenimas po keturiasdešimties
Iliustracija: Wayhomestudio

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.