fbpx

Kaip ištverti psichologinį tėvų smurtą?
0 (0)

5 Responses

 1. vika parašė:

  Stiprybės, Tau, mergaite!

 2. Eli parašė:

  Stiprybės, tvirtybės! Bei manau jei butas tavo kada norėsi visada galėsi parduoti. Jis tavo nepaleiski.neperašyki. nes dar pragers…
  Esi šaunuolė! Pati esu užaugusi ypač sunkiomis aplinkybėmis nuo dešimt metų. bet esu gyva ir daug pasiekusi. bei jaučiuosi laiminga!

 3. Is UK parašė:

  Ne Velnio! Jei moki uzsienio kalba, vaziuok studijuot i uzsieni. Gausi finansavima ir mokslams ir pragyvenimui siek tiek. Dasidursi dirbdama po mokslu (vakarais arba savaitgaliais) visi studentai taip daro! Nepasiduok! Tiesiog negali! Ne dabar! Irodyk net ne tevui, o sau … Ir garantuoju.. Juoksis puodas, kad katilas juodas…

 4. Si. parašė:

  Pati buvau tokioje situacijoje, niekada nejauciau mamos meiles o tevas pasibego man dar net negimus. Neiskentusi tiek emocinio, tiek fizinio smurto, issikrausciau, dabar dirbu ir mokausi, pati save islaikau. Su mama nesikalbejau jau 4 menesius ir kad ir kaip ziauriai nuskambetu, niekada nesijauciau laimingesne ir laisva. Is pradziu bus sunku, bet kai atsiribosi nuo ju sielos nuodijimu, su laiku atrasi laime ir ramybe. Nepasiduok, musu tokiu labai daug ir mes, uzgrudintos tokiu aplinkybiu esame bebaimes.

 5. Teisinga parašė:

  Oi mergaitė, kaulais jaučiu, kad kažką nutyli… Tėvai įskaudina tada, kai patys jaučiasi nusivylę ir įskaudinti vaikų elgesio… Taip jau girdžiu tavo klausymą, ką aš žinau apie gyvenimą, patikėk gal ne tiek daug, bet pakankamai. Ne šventi puodus lipdo. Panaši situacija praeita pačios, bet vaikai ne šventi, jie patys kalti dėl savo tėvų reakcijos. Tu dar tik lipi iš paauglystės kelnyčių. Todėl neteisk anksčiau laiko. O kaip pati nuėjusi į tūsą, gerai su draugais pasilinksminsi, nepamiršk savęs paklausti, o kodėl aš „gerai patūsinau”. Juk ten alkoholis irgi liejasi ne upeliais, bet jūromis… O kur dar draugo/-ės pamerkta akis ir iš kišenės pasiūlyti „ratai”? Ir tada, kai savaitgalinis maratonas prasidės ketvirtadieniais ir baigsis sekmadieniais… Tai durys į tą patį alkoholizmą. Jei tų pagundų nematei, vadinasi dar pamatysi.

  Kokie bebūtų tėvai, juos reikia gerbti. Nenusisuk nuo tėvų, jiems irgi nebuvo lengva auginti tave. Gal jie nebuvo tie tėvai, kurie šeimai ruošėsi. Gal šeima sulipdyta iš reikalo? Gal jiems reikėjo savo gyvenime kažko atsisakyti dėl tavęs. Vadinasi jie nebuvo tokie egoistai, nes tu užaugai… Ar teisinga reikalauti daugiau, nei gali gauti šiandien? Visko gyvenime būna. Kad ir kaip būtų sunku, rask jėgų suprasti. Žmonės geria ne iš gero gyvenimo. Tau 19, bet tai ne tas amžius, kad galėtum savo tėvus smerkti. Praėjus dešimčiai metų tu juos galbūt suprasi, jei norėsi suprasti. Ir bendros kalbos reikia ieškoti. Jei ieškosi, rasi. Didžiuojiesi, kad pavedėjai namus, bet sąžiningumo dėlei atsakyk, kas tuos namus išlaiko?

  O tas sunkesnis kelias augina asmenybes. Svarbu negailėti savęs. Po mokslų galima bandyti stoti tiek į užsienio universitetus, tiek ir vietos. Finansavimą gavus, tereikės tik susirasti kaip gali save išlaikyti pati. Moki rašyti – siųsk straipsnius į laikraščius. Moki tvarkyti kompiuterius ar perinstaliuoti programas, šaunu- studentams kompai užlūžta dažnai ;) Nėra išeities be padėties. Tik imkis to, kas tau patinka.

  Neužmiršk šiandien parašytų savo žodžių apie tėvus, nes ateis laikas, kai tu tai prisiminsi ir gailėsis… ir greičiausiai prisiminsi tada, kai jie mirs. Jei neprisiminsi ir neieškosi bendro sutarimo su tėvais, vadinasi esi egocentriškas žmogus, myli tik save ir savo pasaulį, kuriame nėra vietos žmonėms, kurie tave užaugino. Patikėk, nebus vietos ir tam pasakų princui, kai jis tau atsibos. Ir galbūt atsitiks taip, kad tau taip pat bus įprasta įskaudinti savo pačios vaikus… Jei ne, ieškok sprendimo šiandien. Keisk ne kitus, bet save pačią. Ir neieškok paguodos savigailoje, tai žema. Eik į priekį, jei atlaikei psichologinį spaudimą šiandien, vadinasi gyvenimas tave rengia didesniems darbams. Patikėk, tiek studijose, tiek naujame darbe psichologinio spaudimo neišvengsi, nes tu ne pinigas, todėl visiems niekada neįtiksi… Ačiū, jei perskaitei iki pabaigos, gal ne viskas dar prarasta…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.