Kaip pradėti rytą pozityviai ir energingai?
0 (0)

Rytai darosi tamsūs ir žvarbūs ir vis sunkiau su šypsena atsikelti iš lovos?

10 išbandytų metodų, kaip pradėti rytą su didesniu entuziazmu.

1. Rinkitės šiltesnius miego rūbus. Tik prabudus nesinori nusikloti antklodės, nes kambaryje žymiai vėsiau nei lovoje? Eidami miegoti apsivilkite šiltesnę pižamą! Geriau rinkitės šiltesnius miego rūbus ir plonesnę antklodę nei atvirkščiai, tuomet atsikėlimas bus lengvesnis ir nejausite tokio didelio kontrasto išlipdami iš lovos.

2. Koks lauke oras, pamatykite pažvelgę pro langą, o ne mobiliajame telefone. Ne kartą teko girdėti žmones sakant, kad apie pirmąjį sniegą, lietų ar pageltusius lapus sužino ne praskleidę užuolaidas, o perskaitę facebook pranešimus… Ar jums nėra taip buvę? Dažnas esame įpratę, vos pramerkę akis į rankas pasiimti mobilųjį įrenginį ir patikrinti gautus laiškus, sužinoti naujienas ar tiesiog permesti akimis socialinius tinklus. Labai rekomenduojama mobiliuosius įrenginius įsijungti kaip įmanoma vėliau – nukelkite naudojimąsi jais bent pusvalandžiui po atsikėlimo. Leiskite protui ir mintims prabusti po truputi ir natūraliai.

3. Kadangi dar nebuvote įsijungę mobiliojo telefono, pats laikas atitraukti užuolaidas! Labai keista, bet net tada, kai keliantis jau šviečia saulė, daugelis žmonių neskuba atitraukti užuolaidų ir keliasi bei ruošiasi prieblandoje. Jei lauke vis dar tamsu, tiesiog įsijunkite šviesą!
Šviesa natūraliai padeda organizmui greičiau prabusti ir greičiau „įsijungti“ į dienos ritmą.

4. Atverkite langą ir įleiskite gaivaus oro. Jei turite galimybę, išeikite porai minučių į balkoną ar lauką (be cigaretės!) ir giliai įkvėpkite. Jei lauke jau žvarbu, palikite atvirą langą ir kelioms minutėms išeikite į kitą kambarį. Leiskite namams prisipildyti gaivaus rytinio oro.

5. Įsijunkite muziką. Muzika puikiai sugeba įkvėpti pozityvumo, suteikti energijos ir paskatinti nusišypsoti. Jei grojant muzikai padarysite bent kelis šokio žingsnelius ar padainuosite, metodas suveiks dvigubai!

6. Padarykite rytinę mankštelę. Jei sakote, kad neturite tam laiko, išnaudokite 2-3 laisvas minutes, kol verdate rytinę kava ar arbatą!

7. Sėkite pozityvumo sėklas. Kol prausiatės duše, skirkite tą laiką pozityvioms mintims ir idėjoms. Pasakykite bent 3 dalykus, ką nuostabaus žada ši diena, įvardinkite bent tris dalykus už ką esate dėkingas ir pasakykite sau bent tris dalykus kuo esate ypatingas! Jei ryte ši užduotis atrodo pernelyg sudėtinga, galite iš vakaro pasirašyti 1-2 pozityvius sakinius, pvz.: „Šiandien yra nuostabi diena“ ir tiesiog juos atmintinai pakartokite.

8. Pradėkite rytą su pergale. Tai gali būti tiesiog naujas įprotis kas rytą pasikloti lovą. Beje, tyrimai parodo, kad žmonės kasdien pasiklojantys lovą yra laimingesni, labiau patenkinti turimu darbu, greičiau bei produktyviau atlieka kitus dienos darbus, linkę dažniau sportuoti bei žymiai geriau išsimiega naktį!

9. Būkite pasiruošę iš vakaro. Kad išvengtumėte papildomo streso ryte, iš vakaro susiruoškite rūbus, kuriuos rengsitės, daiktus, kuriuos turėsite pasiimti ar net grojaraštį, kurio būtų maloniausiai klausytis nubudus. Juk kiekvienam pažįstama situacija, kai visus ryto planus sujaukia iš niekur nieko atsiradusi dėmė ant numatyto apsirengti švarko ar kažkur „pasislėpę“ raktai nuo automobilio…

10. Pasidarykite „check-list“ sąrašą ir užsiklijuokite jį ant šaldytuvo (ar kitoje matomoje vietoje). Šis sąrašas ypatingai pravers, jei norite suformuoti naujus rytinius įpročius (kad ir šiuos, išvardintus aukščiau) bei tiesiog išvengti bereikalingo blaškymosi, kol galva dar pusiau miega… Sąrašas turėtų būti paprastas ir gali apimti nedideles kasdienes ryto užduotis. Sąraše, gali būti įtraukti tokie darbai kaip: išgerti stiklinę vandens, pavalgyti pusryčius, įsidėti priešpiečius į darbą ar net pabučiuoti vaikus/vyrą/žmoną (juk ryto užduotis gali būti ir smagios!) ir t.t.

Pasidalinkite komentaruose, kas labiausia padeda pozityviai ir energingai pradėti rytą jums?

Verslo psichologė Dalia Arestovičienė | galimybes.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Dainius parašė:

    Man geriausia kai dar pusiau miegantis pusiau prabudęs susidėlioji dienos įvykius pozityvia linkme, ir tada po kurio laiko pilnai prabudęs, pradedu įgyvendint dienos programą. Na ir aišku trumpa bet intensyvi penkių minučių mankšta padeda.

  2. silti pledai parašė:

    Mane pavyzdžiui šaltais žiemos rytais gelbsti pledukas, kurį apsigobiu vos tik išlipus iš lovos, geriu kavą su juo, na tokia savotiška tradicija pasidarius jaukaus ryto :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.