Kas sieja depresiją ir šokoladą?
0 (0)

Nuo depresijos kenčiantys žmonės suvalgo dvigubai daugiau šokolado nei to neišgyvenantys žmonės, rašoma PsyBlog‘e.
Kuo sunkesnė depresija, tuo daugiau šokolado suvalgoma, teigiama viename tyrime.

Tyrime dalyvavo apie 1000 žmonių; domėtasi, kaip dažnai jie valgo šokoladą bei ar kenčia nuo depresijos. Rezultatai skelbia: depresija sergantys žmonės, tiek vyrai, tiek moterys per mėnesį suvalgo maždaug dvylika šokoladinių batonėlių atitinkantį šokolado kiekį. Vienu kartu suvalgomas maždaug vieną šokoladinį batonėlį atitinkantis šokolado kiekis. Depresija nesergantys žmonės per mėnesį suvalgo maždaug penkis šokoladinius batonėlius atitinkantį šokolado kiekį.

„Šiuo tyrimu patvirtiname jau seniai sklaidžiusius įtarimus, esą nusiminę ar liūdni žmonės užsimano suvalgyti šokolado. Vis dėlto, šįkart neanalizavome, ar šokoladas padėdavo žmonėms jaustis geriau ir ramiau, o gal kaip tik situaciją dar labiau pablogindavo“,- pasakojo tyrimo autorė Beatrice Golomb.

Svarstoma, ar šokoladas išvis gali kaip nors paveikti depresiją jaučiančius žmones.

„Nors suvalgius šokolado išauga kofeino, riebalų kiekis kraujyje ar žmogus pasijaučia energingesnis, šiuo atveju tai nieko nelėmė“.

Dar vienas tyrimas atskleidė, kad šalyse, kuriose įvykdoma daugiausiai savižudybių ar žmogžudysčių, suvalgoma ir daugiausiai šokolado. Tai leidžia numanyti, kad vis dėlto ryšio tarp depresijos ir šokolado esama.

Kita vertus, įrodyta, kad daugiau šokolado suvalgančios šalys gali pasigirti turinčios daugiau Nobelio premijos laimėtojų. Galime tikrai neabejoti – būtent juodasis šokoladas, kuriame gausu flavanoidų, gerina smegenų veiklą.

Parengė Giedrė Izabelė Janušaitė
Iliustracija: frankie cordoba / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.