Keturi iš dešimties nenorėtų kaimynystėje musulmonų
0 (0)

Visuomenės apklausa atskleidė, kad apie 41% gyventojų pasijustų nepatenkinti, jei kaimynystėje gyventų islamą išpažįstantys atvykėliai, apie tai byloja LSTC užsakymu atliktas nuomonės tyrimas.  Augustė Dudutytė, Carito atstovė, sako, kad iš anksto esanti neigiama nuostata suveikia, kaip save išsipildanti programa, mat su negatyviu požiūriu susidūrę pabėgeliai išties gali pasijusti įskaudinti ir to pasekoje pradėti elgtis agresyviau ar kažkaip nemaloniai, nepriimtinai aplinkiniams.

Kitataučių diskriminacija – vienas drimčiausių uždavinių, susijusių su prieglobsčio prašytojų integracija į visuomenę. Kyla sunkumų ieškant gyvenamosios vietos, darbo, ar mokyklos savo vaikams, pastebi specialistė.

Tyrėjai pastebi, kad negatyvus požiūris dažniausiai kyla ne iįš asmeninės patirties, o susidaro žiniasklaidos dėka, kuri dažnai savitai nušviečia įvykius kituose pasaulio regionuose.

Sociologijos mokslų daktarė Vita Kontvainė pastebi, jog gana nemaža mūsų visuomenės dalis renkasi socialinį atstumą ir vengia imigrantų: 41% nepatiktų islamo religijai save priskiriantys kaimynai, 33% atsisakytų išnuomoti būstą politinio prieglobsčio prašytojams, o 28% nepatiktų darbas toje pat bendrovėje su musulmonais.

Sociologai pastebi, kad neigiamos nuostatos gali būti susijusios, su tokiais įvykiais, kaip, pavyzdžiui, 2015 metų pabėgėlių krize Europoje. Prie neigiamų stereotipų prisideda tai, kad medijose pateikiamos politizuotos nuomonės; savo gausa jos nusvėrė tam oponuočius pranešimus; menkai nušviesta galima šios situacijos nauda, kurią sukurtų imigrantai; didelė dalis pranešimų pasitelkia negatyvias metaforas, lygina, pavyzdžiui, atvykėlius su tarakonais ar ligomis. Plačiau skaitykite: vilnius.caritas.lt.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Rita parašė:

    Manyčiau, nenorėjimas visiškai nereiškia neigiamos nuostatos. Galima daug ko nenorėti, pvz., kad jaunimas gyventų kaimynystėje – nes gali garsiai muzikos klausytis, o jei vaikų turi – šie kol muzikos mokyklas pabaigs įkyrės grodami gamas. Dar galima nenorėti saldumynų – bet tai nereikia, kad toks asmuo nuėjęs į parduotuvę sunaikins jų vitrinas. Nenoras nelygu netolerancija. Juk gyvena. Tas pats ir su musulmonais atsitiktų. Tik kažkodėl jei tyrimas apie kokias nors mažumas, tai visiems jau vaidenasi vos ne neapykanta. Taip nėra. Jei netikit – padarykit tyrimą, su kuo dar nenorėtų gyventi kaimynystėje – su mažais vaikais, su šunis laikančiais asmenimis, su rūkančiais, su muzikantais – ir manau, gausit dar didesnį procentą.

  2. Eurika parašė:

    Gerą kaimynystę apsprendžia ne tikėjimas ar tautybė, o kaimyno elgesys. Juk visi mes pareiname į namus pailsėti. Nesinori girdėti nei baliaunų kaimynų, nei besiriejancių, nei per dienas skambančių bumčiku at kitokio muzikinio repertuaro. Kažkada prieš 20 metų viešėjusi savaitę Vokietijoje pas draugus buvau nustebusi, kai per sienas, at ventiliacijos angas atsklisdavo nei tai giedojimas, nei žmogaus ilgos monotoniškos kalbos man nesuprantama kalba. Kai paklausiau: o kas čia per garsai? Man pasiguodė, kad kaimynai musulmonai meldžiasi. Kelis kartus per dieną.Tokią kaimynystę turėjo mano draugai. Aš asmeniškai norėčiau tylios kaimynystės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.