Kur dingsta naujametiniai pažadai?
5 (4)

Ką gi ką gi ką gi. Jau antra sausio savaitė. Ar jau galima atsižadėti visų naujametinių pažadų? Lengva žadėti, sunku tesėti, ar kaip ten sako liaudies išmintis. Visi mes norime gyventi sveikai, gražiai, laimingai, bet… Kas tas „bet“? Tngėjimas, netikėjimas savimi, baimės, nenoras išeiti iš komforto zonos? O gal viskas daug paprasčiau? Tai tiesiog netinkamas savęs motyvavimas.

Štai kokias dažniausias savęs motyvavimo klaidas mes darome. Skaitykite kaip jas ištaisyti:

1. Begalinis savęs spaudimas su žodžiai: „tu privalai, tu turi, tu negali kitaip…“ ir tada pasijuntame tokie mažyčiai, bejėgiai, kuriems komanduoja senas ir griežtas kariuomenės generolas. Taip ir norisi sprukti ir pasislėpti. Dar kokį saldainį lovoj po antklodę sučiaumoti. Toks savęs spaudimas, gali būti veiksmingas labai trumpoje perspektyvoje, o po tik numuš nuotaiką. Gal geriau keisti į žodžius: „aš noriu“, „man patiktų“… Išleisk savo vidinį generolą atostogų. Jis nusipelnė ilguuuų atostoguuuų.

2. Įsijautimas į būseną, kuri bus atliekant veiksmą. Tarkim, nusprendi anksti rytais keltis ir mankštintis ir tada nuskambėjus žadintuvo signalui, tu visu kūnu jauti, kaip sunku yra išlipti iš lovos, pajauti net šaltį rengiantis, brr. motyvacija čia ir dingsta. O jei vizualizuoti ir iškart pajausti emociją, kuri apima, kai tu jau pasimankštinęs geri kavą ir labai didžiuojiesi savimi. Orientacija į emociją, kai jau atliktas veiksmas, čia yra tikrasis motyvatorius.

3. Noras suvalgyti iš karto visą dramblį. Jei dabar pamatytum prieš save visą maistą, kurį tau reikėtų suvalgyti per savo gyvenimą, greičiausia pasidarytų bloga ir apimtų bejėgiškumo jausmą, bet kai valgai, tai ir susivalgo. Taip ir su tikslų siekimu. Žingsnis po žingsnio. Ir dramblys yra suvalgomas po kąsnelį. Skaidyk į mažus etapus savo tikslus. Tai veikia.

4. Savęs gąsdinimas. Prieš pradėdamas daryti suplanuoti veiklą, mintyse pradeda plaukti katastrofiniai vaizdiniai, o kas bus, jei aš to nepadarysiu. ir tada noras tai veikti, vėl gi pasislepia po lova. Užplūdusios nemalonios emocijos, mus kausto ir vietoj to, kad skatintų, jos atima norą veikti. Čia suveiktų savęs padrąsinimas ir palaikymas, o ne bauginimas.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė | psichologijoscentras.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 4 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.