Laimės hormonų terapija – efektyvus būdas atsikratyti priklausomybių
0 (0)

Tradicinei Rytų medicinai priskiriama akupunktūra efektyviai taikoma ir moderniose klinikose, pavyzdžiui, ausų arba aurikuliarinė akupunktūra padeda atsikratyti priklausomybių: alkoholizmo, rūkymo, lošimo, valgymo sutrikimų, gerokai palengvina sunkiųjų narkotikų abstinenciją. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro priklausomybių psichologė Neringa Bagdonaitė, naudodama šį metodą, ne vienam pacientui padėjo iš naujo atrasti save.

„Aurikuliarinė akupunktūra skirta harmonizuoti organizmo veiklą, atkurti vidinę pusiausvyrą. Šio metodo esmė – endorfinų ir kitų gerųjų cheminių medžiagų, kurie dažnai vadinami laimės hormonais, koncentracijos padidinimas žmogaus organizme. Tokios būsenos žmogus jaučia silpnesnius priklausomybės simptomus, didesnį atsipalaidavimą, todėl lengviau pakelia abstinenciją, įgauna daugiau gyvybinės energijos, pagreitėja organizmo savigydos ir atsikūrimo funkcijos. Visa tai didina teigiamų pokyčių tikimybę, nes be gyvybinės energijos rezervų sunku išeiti iš priklausomybės rato, nesvarbu, ar tai alkoholis, narkotikai, nikotinas, ar lošimai“, – sakė medicinos psichologė Neringa Bagdonaitė.

Tyrimai su funkcinio magnetinio rezonanso smegenų skeneriais rodo, kad po aurikuliarinės akupunktūros procedūros, smegenyse ir ypač limbinėje srityje, kuri daugiausia atsako už priklausomybių išsivystymą, įvyksta stiprūs pokyčiai. Po lazerinės akupunktūros organizmas palaiko endorfinų išsiskyrimą net 3–5 dienas, todėl abstinencijos simptomų ir streso, susijusio su priklausomybe, labai sumažėja.

„Priklausomybė atsiranda dėl to, jog žmogus nesijaučia laimingas. Galbūt iš šalies jis atrodo sveikas, turtingas, viskuo patenkintas, bet viduje nesijaučia gerai, todėl dažnu atveju vidinės pusiausvyros trūkumą bando kompensuoti užsimiršdamas, įnikdamas į vienokią ar kitokią priklausomybę. Aurikuliarinė akupunktūra fiziologianime lygmenyje grąžina žmogų į pusiausvyrą, sukelia ramybės pojūtį“, – vakaruose paplitusį priklausomybių gydymo metodą pristatė medicinos psichologė N. Bagdonaitė.

Adata ar lazeris?

Aurikuliarinė akupunktūra – tai gydymo metodas, kai plonomis adatėlėmis arba lazeriu stimuliuojami tam tikri nervų galūnėlių taškai ausyse. Jie perduoda signalus į organizmo centrą – smegenis. Pirmąją modernią ausų taškų mikroschemą 1957 m. sukūrė ir pradėjo naudoti prancūzas neuorologas Paulis Nogier, nors ausų masažo ir akupunktūros naudą žinojo jau senoji tradicinė Rytų medicina.

Naudojant lazerinę akupunktūrą, ausų taškus stimuliuoja šviesos spindulys. Tai yra neinvazinis gydymo metodas. „Tradicinė adatėlių akupunktūra veikia kaip peilis, aštriai ir greitai. Tačiau lazerinės akupunktūros pagalba ne tik vyksta biostimuliacija, bet ir šviesos fotonais teigiamai veikia pažeistų ląstelių metabolizmą ir regeneraciją“, – sako priklausomybių psichologė N. Bagdonaitė. Siekiant optimalaus gydymo poveikio, procedūros metu gali būti taikomos ir adatėlės, ir lazeris.

Ausų akupunktūra yra saugus gydymas, šalutinių poveikių pasitaiko itin retai. Žmonės, sergantys kai kuriomis ligomis, pvz., kraujo krešėjimo sutrikimais, epilepsija, arba besilaukiančios moterys, ypač pirmąjį trimestrą, turėtų apie tai informuoti gydytoją, kad jis galėtų tinkamai įvertinti riziką.

Gydymą aurikuliarine akupunktūra skiria psichologai

Priklausomybės priskiriamos prie psichikos sutrikimų, todėl sėkmingo gijimo garantas – paciento ir psichologo bendradarbiavimas, problemos pripažinimas ir noras pasveikti. Konsultacijų metu gydytojas įvertina priklausomybę, simptomų intensyvumą, identifikuoja asmens stipriąsias ir silpnąsias savybes, pasirengimą keistis, motyvaciją, kartu su pacientu nustato tikslą ir tik tuomet skiria gydymą.

Pirmajame etape dažniausiai skiriamas intensyvus gydymas – porą kartų per savaitę, vėliau procedūros atliekamos kartą per savaitę, kartą per mėnesį. Psichologas stebi gijimo procesą ir kiekvienam pacientui individualiai nustato terapijos dažnį bei trukmę.

„Dažnai atėję į konsultaciją žmonės skuba, yra įsitempę, aukšto energingumo, nenusėdi vietoje, klausia, kiek viskas užtruks. Vos po 30 min. akupunktūros seanso jų būsena ženkliai pasikeičia: jie atsipalaiduoja, „išsijungia“ streso „kovok arba bėk“ režimas, mažėja dirglumas, depresiškumas. Aurikuliarinės akupunktūros poveikis yra greitas ir efektyvus: gerėja miego kokybė, didėja darbingumas, atsiranda energijos, o svarbiausia – žmogui nebereikia savęs papildomai stimuliuoti žalingais įpročiais, nes jo kūnas darniau veikia“, – patirtimi dalinosi priklausomybių psichologė N. Bagdonaitė. Aurikuliarine akupunktūra dažniausiai gydomos priklausomybės nuo alkoholio ir nikotino. Gydymui nereikia ypatingo pasirengimo, jis neužima daug laiko, todėl jį renkasi užsiėmę žmonės, dažniausiai individualistai, nemėgstantys grupinių užsiėmimų ar ilgalaikės psichoterapijos. „Ne gėda pripažinti, kad įprotis tapo nebevaldomas, ir kreiptis pagalbos. Mūsų visuomenėje šis stereotipas vis dar gajus, tačiau matyti akivaizdūs pokyčiai. Kai žmonės priklausomybę pradeda traktuoti ne kaip silpnybę, bet kaip ligą, jie kreipiasi į gydytoją. Aurikuliarinė terapija yra vienas efektyviausių būdų įveikti netgi ilgametę priklausomybę“, – sako medicinos psichologė N. Bagdonaitė.

Vakarų Europoje gydymas kompensuojamas

Vokietijoje, Olandijoje lazerinę akupunktūrą kompensuoja ligonių kasos. Šis gydymo metodas itin plačiai naudojamas JAV, Jungtinėje Karalystėje, įgyvendinant nacionalines gydymo nuo įvairių priklausomybių programas, įkalinimo įstaigose ir pan. Pasaulio sveikatos organizacija yra patvirtinusi aurikuliarinę akupunktūrą kaip labiausiai moksliniais tyrimais pagrįstą akupunktūros metodą, kuriuo veiksmingai gydomos priklausomybės ligos.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Darius parašė:

    Akupunktūra – tradicinės kinų medicinos gydymo metodas, paremtas biologiškai aktyvių taškų stimuliacija.
    Rytų medicinos mokymu, žmogaus gyvybinė energija (ČI) kūne teka specialiais kanalais meridianais. Kiekvienas iš jų yra susijęs su tam tikrais organais ar specifinėmis jų dalimis. Meridianai apjungia organizme vykstančių procesus į vientisą ir darnią sistemą.

    akupunkturosklinika.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.