Mano draugas labai manimi nepasitiki
0 (0)

nusisypsokKlausimas:

Sveiki, turiu labai svarbų klausimą. Mano draugas labai manimi nepasitiki – jam atrodo, jog aš nuolat bandau ji apgauti, apsukti… Jam atrodo, kad nuolat meluoju… Yra ir daug kitų situacijų, kai jis liguistai nepasitiki visais aplinkiniais. Aš žinoma esu padariusi klaidą mūsų santykių pradžioje, kai norėdama apsaugoti šeimą, jam buvau nesąžininga. Bet aš paaiškinau kodėl taip nutiko, gailėjausi, ir išties visą laiką buvau su juo sąžininga. Aš žinau, jis manimi gali neabejoti, gali atsiduoti į mano rankas, aš juo pasirūpinsiu, niekuomet nenuskriausi, neišduosiu, mylėsiu, rūpinsiuosi džiaugsme ir varge. Tačiau kaip man su juo išspręsti nepasitikėjimo bėdą? Aš su šituo dalyku kovoju jau pora metų. Ir dabar mano jėgos silpsta, galbūt man jį tiesiog paleisti? Nes jis yra neperkalbamas, neįsileidžia, nepasitiki manimi ir visais kitais aplinkiniais. Bandžiau su juo kalbėti ne kartą, bet bėdos jis čia nemato, esą aš pati šitaip padariau. Taip, padariau klaidą, dėl kurios gailėjausi, tačiau manau, kad esmė yra ne čia. Jeigu klausiu Jūsų patarimo, tai tik įrodo, jog man nėra vis vien, man rūpi mano brangus žmogus, aš labai norėčiau, jog padėtumėte man apsispręsti… Ar aš galiu padėti savo draugui sugrąžinti pasitikėjimą manimi ir aplinkiniais, ar tai yra neįmanomas dalykas ir man geriau išeiti iš šio užburto rato. Nes jaučiu, jog pati kovoti su vėjo malūnais jau neberandu jėgų.

Ačiū,
Sonata

Atsakymas:

Savo laiške aprašėte labai dažną daugelyje santykių problemą, tad manau Jūsų laiškas aktualus daugeliui skaitytojų. Pavydas santykiuose – labai dažnas reiškinys. Ar jis geras, ar blogas – priklauso nuo to, kaip stipriai jis išreikštas, bei kaip veikia partnerių savijautą ir jų pasitenkinimą santykiais. Jūsų situacijoje jau matosi, kad pavydas iš draugo pusės yra gana stipriai išreikštas ir verčia Jus jaustis dėl to blogai.

Visų pirma, noriu atkreipti dėmesį į tai, jog rašote, kad draugas nepasitiki ne tik Jumis, bet ir visais aplinkiniais. Todėl nereikėtų dėl draugo pavydo kaltinti savęs ir galvoti, kad kažkada padaryta klaida „padarė“ draugą pavydų. Jeigu jis nepasitiki ir aplinkiniais, tai, ko gero, jis jau ir seniau buvo gana pavydus (nepatiklus), bet galbūt nerodė pavydo ar jį maskavo?

Žinoma, natūralu, kad jeigu kartą melavote draugui, tai jis gali Jums nuolatos priekaištauti dėl to ir tuo teisinti savo nepasitikėjimą, tačiau santykiuose toks elgesys nieko gero neatneša – jeigu kalbėjotės apie tai, išsiaiškinote ir jeigu nusprendėte likti kartu, tai draugas turėtų pasistengti to nebeprikišti. O jeigu jis jaučia, jog jam sunku tai pamiršti ir jis yra kamuojamas įkyrių minčių dėl to įvykio, turėtų imtis priemonių, kad išspręstų tai.

Vienas iš būdų – kreiptis į specialistus. Iš tiesų, pavydą sumažinti yra ypač sunku. Mano patarimas jam būtų kreiptis pas KET (kognityvinės ir elgesio terapijos) psichologą, kuris padėtų išsianalizuoti nepagrįstas mintis ir įsitikinimus, sukeliančius prielaidą pavydui. Tačiau turite suprasti, kad jis pats turi to norėti ir turi pripažinti, jog jo pavydas ir nepasitikėjimas žmonėmis kelia grėsmę Jūsų santykiams. Jeigu tik Jūs viena kovosite ir stengsitės – rezultatų tikėtis neverta. Juo labiau, kad netramdomas pavydas gali progresuoti ir intensyvėti.

Taigi, Sonata, pabandykite dar kartą nuoširdžiai pasikalbėti su draugu, parodydama, koks konkrečiai jo elgesys, situacijos ar veiksmai verčia Jus blogais jaustis. Jeigu jis ir toliau teigs, kad problema yra tik Jumyse, galite pasiūlyti apsilankyti pas šeimos psichologą dviese, kartu su juo. Jeigu draugui rūpi Jūsų savijauta ir santykių išlaikymas, jis neatsisakys kartu ieškoti problemos sprendimo būdų. Sėkmės!

Psichologė Rožė Joffė
El.p.: Roza.Joffe@fc.vdu.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.