Masažai: kokį rinktis pagal kūno siunčiamus signalus?
0 (0)

Masažų rūšių yra begalė. Ir jei esate šių malonių procedūrų mėgėjas, tikriausiai ne kartą teko išbandyti viso kūno klasikinį, atpalaiduojamąjį ar nugaros masažus. Tačiau tam tikrais gyvenimo momentais masažai gali teikti maksimalią naudą ir padėti išspręsti sveikatos problemas, t. y. būti kur kas efektyvesni už atsitiktinai pasirinktą masažą.

Aromaterapinis masažas

Aromaterapija – tai fizinių ir dvasinių ligų gydymo būdas, kuriame naudojami įvairūs eteriniai, aromatiniai aliejai. Ši masažo technika derina ypatingas masažuotojo rankų judesių ir natūralių kvapų galias. Kiekvienas masažo metu naudojamas eterinis aliejus turi skirtingą poveikį – vieni (pavyzdžiui, levandų) atpalaiduoja, kiti (pavyzdžiui, citrusinių vaisių) suteikia žvalumo ir energijos.

Remiantis moksliniais tyrimais, kvapų terapija nesukuria placebo efekto, o iš tiesų turi gydančių galių – eterinių aliejų molekulės yra išskirtinai mažos, todėl yra pajėgios prasiskverbti pro žmogaus odą bei patekti į plaučius, iš kurių – į kraują. Tokiu būdu gydančios augalų savybės gali veikti tiek žmogaus smegenis, tiek kitus organus.

Aromaterapinis masažas puikiai tiks esant emociniui išsekimui, nuovargiui ar stresui. Jis padės atsipalaiduoti, atgauti jėgas, pasisemti energijos.
Miego sutrikimų turintiems žmonėms, prieš atsigulant į lovą, rekomenduojama pakvėpuoti ramunėlių, bergamočių, jazminų ir levandų aliejaus.
Asmenims, kenčiantiems nuo pykčio ir agresijos protrūkių ir norintiems nusiraminti, rekomenduojama naudoti ramunėlių, jazminų, rožių, ylang ylang ir bergamočių aliejų.

Ajurvedinis masažas

Ajurveda – 5 tūkst. metų žinoma gydymo, sveikatos ir grožio puoselėjimo filosofija. Ajurvedos lopšiu laikoma Indija. Masažas gydo ne tik kūną, bet ir protą, nuramina aistras, padeda palaikyti stabilią emocinę būseną. Žinomas jauninamasis, detoksikacinis, raminamasis ajurvedinio masažo poveikis. Šis masažas pažadina gyvybines jėgas.

Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir, manoma, kad jie net gali pailginti žmogaus amžių. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.

Atpalaiduojamasis masažas

Atpalaiduojantis masažas dar kitaip vadinamas relaksaciniu. Vien jau šio masažo pavadinimas rodo jo poveikį ir tikslą. Masažas tinka kiekvienam. Gilaus relaksacinio pobūdžio masažas ramina centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis, sumažina dirglumą, pašalina nuovargį.

Atpalaiduojantis masažas atliekamas lėtais ir plačiais judesiais, kurie mažina įtampą bei nuovargį. Pavargusiems raumenims atpalaiduoti taikomi trumpi tempimo judesiai. Šis masažas gali būti atliekamas visam kūnui arba specifinėms vietoms.

Atpalaiduojamasis masažas tiks visiems, bet labiausiai – kenčiantiems nuo chroniško nuovargio, nervingumo, sutrikusio miego. Atpalaiduojamojo masažo galia yra stulbinama – jis stimuliuoja smegenų centrus, išlaisvina endorfinus, stiprina imunitetą, padidina atsparumą stresui. Masažo poveikį sustiprina relaksaciniu poveikiu pasižymintys eteriniai aliejai.

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas – šis masažas yra ypač naudingas žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, patiriantiems nuolatinę nervinę įtampą, varginamiems stuburo pažeidimų. Šie masažai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje turi geriausius specialistus, todėl būtent šiuose didmiesčiuose ir rekomenduojama išbandyti giliųjų audinių procedūrą.

Tai vienas populiariausių Azijos gydomųjų masažų, kuris susideda iš giliųjų audinių masažavimo, sąnarių mankštinimo, raiščių ir sausgyslių stiprinimo. Šis gydomasis masažas padeda pašalinti raumenų įtampą, susidariusią dėl ydingos laikysenos, stuburo patologijos ar nervinės įtampos. Taip pat puikiai veikiama sąnarių sistema: pagerėja sąnarių kraujotaka, atliekami pasyvūs judesiai, tempimo pratimai, kurie veikia ne tik sąnarius, bet ir raiščius, sausgysles bei raumenis. Po masažo jaučiamas palengvėjimas ir ramybė, todėl šis masažas skirtas ne tik kūnui, bet ir sielos palaimai.

Nugaros masažas

Nugaros masažas padeda išsivaduoti nuo skausmų, įtampos, raumenų nuovargio po fizinio darbo ir treniruočių. Nugaros masažas ypač tinka dirbantiems sėdimą darbą, nusilpus organizmui, turintiems antsvorio, patyrusiems nugaros ir stuburo traumų.

Gydomasis nugaros masažas, apskritai, yra vienas reikšmingiausių žmogaus organizmui. Nugaroje gausu kraujagyslių ir nervų. Visas funkcijas žmogaus organizme reguliuoja nervų sistema. Masažuojant daroma įtaka nervų sistemos dirglumui. Vadinasi, atliekant stiprų judesį, žmogus išbudinamas, o švelnų – nuraminamas. Taip sukeliamos atsakomosios reakcijos vidaus organuose. Masažas turi terapinį poveikį sergant daugeliu ligų, padidėjus įtampai nuramina, atpalaiduoja raumenis po sporto ar jo metu patirtų traumų. Tai ypač aktualu, jei pradedama sportuoti staiga arba po žiemos, kai raumenys dar aptingę.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.