fbpx

Norite geresnės atminties? Daugiau miegokite!
0 (0)

Miegas – vienas didžiausių sveikatos šaltinių, padedančių atsinaujinti ir visapusiškai pailsėti. Naujausias tyrimas įrodė, kad miegas padeda geresnei informacijos atkūrimo ir atminties veiklai.

Naujas tyrimas įrodė, kad puikiausi žinių įgijimo rezultatai ir atminties įgūdžių gerinimas pasiekiami, kai po mokymosi proceso žmogus pailsi – miega, ir ypač kai tai daro dieną.

Tyrimo, kurį atliko Ženevos universiteto mokslininkai, rezultatai rodo, kad išmoktos informacijos lygis susijęs su geru miegu. Po mokymosi net ir trumpas pogulis yra labai naudingas.

„Kai miegame, informacija yra teigiamai stiprinama ir perkeliama į smegenų sritis, susijusias su ilgalaike atmintimi“, – sako tyrimo vadovas dr. Kinga Igloi.

Trisdešimt vienas sveikas savanoris buvo suskirstyti į dvi grupes: vienos grupės nariai po mokymosi proceso miegojo, kitos – nemiegojo, o jų jautrumo lygis buvo įvertintas vienodai. Dalyvių smegenys buvo nuskenuotos, o jie buvo mokomi prisiminti kelias nuotraukas: parodytos aštuonios nuotraukų serijos. Savanoriams buvo pasakyta, kad jiems reikia įsiminti keturias poras.

Po 90 minučių miego ar paprasčiausio poilsio pertraukos tyrimo dalyviai išbandė savo atmintį ir buvo paprašyti įvertinti, kaip tvirtai jie buvo įsitikinę savo atsakymo teisingumu. Dalyviai taip pat buvo paprašyti dalyvauti netikėtame lygiai tokio paties pobūdžio bandyme po trijų mėnesių.

Abiejų grupių atminties rezultatai buvo geri, tačiau „miegančių“ grupė pasirodė geriau nei „nemiegančių“. Įdomu pažymėti, kad per netikėtą bandymą po trijų mėnesių dalyviai, kurie miegojo po mokymosi, parodė geresnius atminties rezultatus.

Žmonės, kurie daugiau miegojo, per atminties testus taip pat labiau pasitikėjo savo pasirinktais teisingais atsakymais net ir po trijų mėnesių.

Pateikti smegenų nuskaitymo tyrimai atskleidė, kad miegojusiųjų grupės narių hipokampo aktyvumas buvo didesnis. Hipokampas – tai nedidelis smegenų plotas, atsakingas už atminties formavimą. Po trijų mėnesių tos pačios grupės smegenys taip pat parodė padidėjusį ryšį tarp hipokampo, medialinės prefrontalinės žievės ir kitų sričių, kurios svarbios atminties gerinimo procesams.

Šis tyrimas įrodo, kad miegas svarbus ne tik mūsų emocinei, psichologinei ir fizinei būklei gerinti, bet ir atminčiai bei mokslo ir žinių įgijimo procesams.

Šaltinis: sciencedaily.com
Parengė: vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.