Pokyčių metas: 47 būdai pakeisti savo gyvenimą

woman-570883_640

Gyvenimo pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių, ne nuo didelių šuolių. Kartais tam, kad į pasaulį žvelgti pradėtumėte visiškai naujai, pakanka tik kiek pakeisti savo mąstymo kryptį ar imtis neišbandytos veiklos. Gyvenimo būdo mokytoja ir lektorė Elyse Santilli portale huffingtonpost.com išskiria 47 pokyčius, kurie gali transformuoti kiekvieno iš mūsų pasaulį. Tereikia išsirinkti ir pagaliau jiems ryžtis.

1. Kasdien pradėkite medituoti – tai puikus būdas išvalyti savo protą bei mintis. Juk jam, kaip ir organizmui, taip pat reikalinga detoksikacija.

2. Pasidarykite sąrašą dalykų, už kuriuos esate dėkingi. Kuo labiau tai vertinsite, tuo daugiau turėsite ir ką vertinti.

3. Išmokite priimti meilę leisdami sau tinkamai reaguoti į išgirstus komplimentus. Priimkite pagalbą, kai jos reikės ir nepamirškite savo meilės dalyti ir kitiems.

4. Kiekvieną naktį prieš užmigdami sąmoningai paleiskite visas dienos patirtis ištardami sau frazę: „Viskas gerai ir visa tai jau baigta“. Pasistenkite, kad rytojus iš tiesų taptų nauja diena.

5. Padarykite bent penkių sekundžių pauzę prieš reaguodami į bet kokį žmogų ar situaciją. Ši pauzė suteiks jums galimybę objektyviai reaguoti ir išvengti karštų emocijų.

6. Rinkitės ir skaitykite tik tokias naujienas, kurios galėtų būti naudingosjums. Neapkraukite savo smegenų tuščiomis ir nevertingomis žiniomis.

7. Išjauskite savo jausmus. Jie parodys tai, kas vyksta jūsų galvoje ir nuves tiesiai iki jūsų prasmės ir gyvenimo tikslo.

8. Susikurkite savo gyvenimo viziją. Kodėl esate čia? Ką jums patinka veikti gyvenime? Ką dar norėtumėte išmokti ir kaip galėtumėte prisidėti prie pasaulio gerovės?

9. Reguliariai leiskite laiką gamtoje. Būtent gamta mums primena, kad pasaulyje yra kur kas aukštesnis protas ir išmintis.

10. Žinokite savo vertę. Reikia priimti tai, kad esate vertingas Visatos kūrinys. Tai nekvepia jokia arogancija. Ir nereikia čia nieko įrodyti, pakanka džiaugtis pasauliu, kuriame esate.

11. Kiekvienos dienos momentą matykite kaip naują pradžią. Juk tam, kad pakeistumėte matymo perspektyvą, niekada nėra per vėlu. Kaip ir niekada ne per vėlu tapti žmogumi, kokiu visada norėjote būti.

12. Dalykitės savo žiniomis su aplinkiniais. Vieni iš kitų galime daug išmokti – juk nėra tokio žmogaus, kuris žinotų viską pasaulyje.

13. Priimkite ir mylėkite save labiausiai iš visų. Ir darykite tai dabar, o ne tada, kai suplonėsite, praturtėsite ar nebūsite tokie vieniši. Pradėkite kalbėti su savimi kaip su draugu, ne kaip su priešu.

14. Pasidarykite sąrašą dalykų, kurie jus itin domina ar kurie kelia bent menkiausią malonumą – stenkitės šiems pomėgiams ar veiklai visuomet teikti prioritetą.

15. Išmokite atleisti sau ir kitiems. Išmokite paleisti praeitį ir žvelgti į ateitį. Atlaidumas išlaisvina – tai dovana, kuria privalome save apdovanoti.

16. Būkite dabartyje ir jauskite ją. Pajuskite savo kūno svorį sėdėdami kėdėje, ant skruostų žaidžiančių saulės spindulių šilumą. Ragaukite ir jauskite maisto skonį. Tik dabartis mums leidžia pajusti tikrąjį gyvenimo teikiamą džiaugsmą.

17. Abejokite savo įsitikinimais. Daugelį jų sau į galvą įsikalėme dar vaikystėje, tad pagalvokite, kiek jų jau nebegalioja. Kurkite naujus ir dabartimi paremtus įsitikinimus.

18. Kiekvieną dieną skirkite meilei ir gerumui. Kas rytą savęs paklauskite: ką naudingo galėčiau padaryti šiandien?

19. Ieškokite pusiausvyros gyvenime. Duokite ir priimkite. Veikite ir ilsėkitės. Galvokite ir pamirškite.

20. Išnaudokite nepaprastą savo vaizduotės galią. Svajokite apie naujas galimybes savo gyvenime, o kai pajusite įkvėpimą, imkitės reikalingų veiksmų.

21. Priimkite dalykus, kurių negalite kontroliuoti. Tarkime, prastą orą, ilgą eilę prie kasos ar kitų žmonių nuomonę. Taupykite savo energiją kur kas svarbesniems dalykams.

22. Leiskite, kad meilė ir džiaugsmas, o ne baimė ir abejonės skatintų jus priimti svarbiausius gyvenimo pasirinkimus.

23. Siekite augimo, ne tobulumo. Juk nemušame vaikų, kai jie nukrenta besimokydami vaikščioti. Lygiai taip pat neturėtume ir bausti savęs, kuomet bandome kažko išmokti ir tai nepavyksta.

24. Būkite visa širdimi. Būkite čia ir dabar, ne tik savo mintimis, bet ir visu kūnu bei siela. Tai jūsų gyvenimas, tad ir gyvenkite jį. Visada norėjote imtis kažkokios naujos veiklos? Kas gi trukdo, darykite tai tuojau pat. Gailėsitės 100 proc. bandymų, kurių nesiimsite.

25. Atraskite savo vertybes ir leiskite joms vesti jus per gyvenimą. Ryšys, kūrybingumas, laisvė, mokymasis, nuotykiai ir džiaugsmas – tai vienos didžiausią motyvaciją keliančių vertybių.

26. Rašykite dienoraštį. Taip geriau pažinsite save ir savo sielą. Nustebsite, kiek daug apie save sužinosite.

27. Švęskite viską. Net ir pačias mažiausias pergales – jos padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi ir veda iki didesnių. Švęskite ne tik savo, bet ir kitų pasiekimus.

28. Atraskite savo dovanas ir talentus. Šie dalykai skirti ne tam, kad juos laikytumėte užslėptus savyje. Jūsų užduotis – juos rasti ir atiduoti pasauliui.

29. Nuolat išbandykite naujus dalykus. Negyvenkite tų pačių metų 85 kartus ir nevadinkite to gyvenimu. Pasistenkite, kad ne tik metai, bet ir kiekviena diena būtų kitokia: keiskite savo maršrutą, mėgstamas kavines ar laisvalaikio praleidimo būdus.

30. Galvoje susikurkite gražiausią ir geriausią savo paties versiją. Detaliai įsivaizduokite, kaip šis žmogus mąstytų, jaustų ir elgtųsi. Iš pradžių pradėkite taip elgtis, kol pradėsite taip jaustis ir mąstyti.

31. Rūpinkitės savo kūnu ir organizmu. Gerkite daug vandens, valgykite sveiką maistą, daug judėkite ir tinkamai ilsėkitės. Jūsų kūnas – tai vieninteliai tikrieji jūsų sielos namai, kuriuos tik turėsite šiame pasaulyje.

32. Koncentruokite į išeitis, ne į problemas. Išeitis visada yra, tereikia ją susirasti.

33. Vertinkite tai, ką turite ir ką matote. Įžvelkite grožį gėlės žiede, pastebėkite net menkiausias smėlio smilteles paplūdimyje.

34. Kiekvieną rytą nusistatykite dienos ketinimą, kuris vestų jus. Tai gali būti dėkingumas, žaismingumas, noras duoti, drąsa, atlaidumas ar pan.

35. Susitvarkykite savo aplinką ir išmeskite nereikalingus daiktus, kurie neneša jums visiškai jokios naudos.

36. Leiskite laiką tik su gera kompanija. Aplinkiniai mums daro labai didelę įtaką, tad pasistenkite apsupti save tais, kurie mėgsta svajoti, daryti ir kopti į viršų.

37. Susitapatinkite labiau su savo siela, ne su kūnu ar protu. Būtent siela yra jūsų tikra ir amžina prigimtis.

38. Leiskite sau žaisti ir linksmintis. Juokas ir žaidimai tikrai nėra skirti vien tik vaikams.

39. Neprisiriškite tik prie rezultatų. Atiduokite visą save, tačiau nepamirškite pasimėgauti ir darbo eiga – ne tik tuo, kas iš to išeis.

40. Reguliariai „tikrinkite“ savo gyvenimą, kad suprastumėte, kuri veikla jums sekasi, o kurioje – dar derėtų pasitempti ar kažką pakeisti.

41. Kasdien stenkitės išeiti iš savo komforto zonos. Baimė yra visiškai natūralus asmenybės augimo faktorius, tad mokykitės veikti jos nepaisydami.

42. Nustokite teisti kitus. Kiekvienas stengiasi, kaip tik gali ir moka, kiekvienas pridaro neišvengiamų klaidų. Ir jūs tikrai nesate tas, kuris turi teisę visus teisti.

43. Nusistatykite tikslus ir reguliariai juos peržvelkite. Tai vienas svarbiausių sėkmingų žmonių įpročių.

44. Vertinkite autentiškumą, o ne prisitaikymą prie kitų. Gyvenkite, dirbkite, miegokite, žaiskite, mylėkite ir kurkite taip, kaip jums, ir tik jums, atrodo teisingiausia.

45. Tarp savęs ir kitų nuolat ieškokite panašumų, o ne skirtumų.

46. Viską darykite su meile. Juk tai galima pajusti.

47. Būkite atviri, nuoširdūs ir pažeidžiami. Nebijokite rodyti savo tikrojo veido. Tik tada kiti galės jus mylėti tokius, kokie esate, o ne jūsų kaukę, kurią rodote išoriniam pasauliui.

Parengė Ji24.lt

2 Responses

  1. Jonas Kulidauskas parašė:

    Labai teisingi patarimai. Labai tai padeda keistis. Prieš metus nebūčiau tuo patikėjęs, bet dabar žinau ir kitam galiu patarti.

  2. Dalia parašė:

    Dėkoju už puikius patarimus tikrai vertus dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *