Psichologė: būti laimingi galime išmokti
0 (0)

nauja-tu

„Mintys linkusios į chaosą. Jei neturime įrankių joms suvaldyti, tuomet jos ima valdyti mus“, – teigia psichologė Viktorija Gončarova. Konsultantė savaitgalį parodoje „Sveikata ir ekologija“ skaitė paskaitą „Psichologinės būsenos įtaka sveikatai“ ir paaiškino, kaip valdyti savo mintis, išmokti jaustis laimingam, padėti sau įveikti sunkią ligą.

Kad kūno ligos veikia psichiką, o psichikos būklė išprovokuoti kūno ligas, psichologė teigia įsitikinusi ne kartą savo darbo praktikoje. Pavyzdžiui, ne vienas jau patyrėme, kad kai skauda „dūšią“, pamažu pradės skaudėti ir galvą, pakils kraujospūdis.

„Kai buvau 24 metų, pirkau sau batelius. Kadangi jie buvo kiek per ankšti, nusitryniau nuospaudą. Anyta ant skaudamos vietos patarė prisiklijuoti pleistrą. Nuėjau į vaistinę, nusipirkau, prisiklijavau. Skaudėti kaipmat nustojo ir ramiai dvi valandas vaikščiojau po parduotuves. Kai grįžau namo, anyta pastebėjo, jog ant žaizdelės buvau prisiklijavusi pipirinį pleistrą nuo kosulio. Kai tai sužinojau, nutrintą vietą pradėjo labai skaudėti“, – pateikdama asmeninį pavyzdį šypsosi psichologė.

Kadangi sveikata labai priklauso nuo mūsų nuotaikos, V. Gončarova pataria išmokti valdyti savo emocijas ir mintis: tam padės ir mankšta, šypsena, malda, išpažintis, atleidimas, net fizinis darbas.

„Jei nori būti laimingas, būk“, – sako psichologė. Laimės būseną susikurti padės pratimas: prisiminkime save tokį, koks buvote tada, kai jautėtės laimingas, pasitikintis savimi.

„Pastatykime save tokį, laimingą, priešais save. Jei neturime savyje kokių trokštamų savybių, pvz., pasitikėjimo savimi, įsivaizduokime save, turintį šių savybių. Įkvėpkite ir įeikite į tą vaizdinį, susitapatinkime su tuo susikurtuoju aš, užfiksuokite tai. Giliai įkvėpkite, pajuskite savo kūną ir išeikite“, – vizualizacijos meno paskaitos dalyvius mokė lektorė.

Pratimą ji pataria kartoti 21 dieną. O septynias dienas po 70 kartų reikia kartoti žodžius, kurie sukurs prielaidą norimai būsenai sukurti.

Ir susirgus sunkia liga ji pataria nenuleisti rankų, disciplinuoti save, tikėti gera baigtimi, išlikti optimistais, džiaugtis kiekviena akimirka. Kodėl? Todėl kad tai sukurs prielaidą pasveikti. Mūsų tikėjimo galia ligos akivaizdoje jau patvirtinta ir tyrimais.

O tie, kurie linkę be reikalo nerimauti, negali padėti nei patys sau, nei kitiems.
.
Šaltinis: vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. jolanta parašė:

    psichologija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.