Tegu atgyja pasaka!
0 (0)

Iliustracija: Nicole De Khors / Burst

Mes nustojome tikėti stebuklais? Taip, nes suaugusiųjų pasaulyje mažiems vaikiškiems stebuklams tiesiog nelieka vietos. Pasinėrę į didžiuosius savo rūpesčius prarandame vaikystės dovanotą laisvę, tampame rūstūs ir oriai rimti.

Pabandykime bent trumpam sugrįžti vaikystėn ir pasinerti į tą stebuklingą nuostabiausios metų šventės atmosferą. Tegu atgyja pasaka, tegu viso pasaulio žmonės tampa didele, draugiška šeima.

Turbūt ne man vienai norėtųsi padėkoti tiems, kurie leido mums patirti tuos stebuklus taip giliai ir tikroviškai. Pamenu, kaip stengdavausi neužmigti, kad tik pamatyčiau Kalėdų senį paliekantį taip lauktas dovanėles po žėrinčia egle. Ryte, tik pramerkusi akis, bildėdavau iš lovos pasiimti tai, kas skirta buvo tik man vienai. Prabėgo jau kelios dešimtys metų, o viena lėlė dar ir dabar kelia šiltus prisiminimus,su ja šiandien žaidžia mano anūkėlė Sofija…

Kiek kartų prieš Kalėdas bėgiojote, rinkote dovanas šeimos nariams, draugams, visiems stengėtės įtikti, o ar nors akimirką skyrėte tam pavargusiam ir dažnai nuliūdusiam savo atspindžiui veidrodyje? Pats laikas tai padaryti dabar. Suraskite dovaną tik sau – tegul tai bus kažkas, ko galbūt labai laukėte ir prašėte Kalėdų senio vaikstėje, tačiau taip ir nesulaukėte. Pažįstu vieną moterį, vaikystėje prašiusią raudonų karoliukų, kurių niekuomet po eglute taip ir nesurado… Juos nevėlu nusipirkti ir dabar, patikėkite, taip bus kur kas paprasčiau ir lengviau, nei vis dar pykti ant Kalėdų senio, arba nesupratingų tėvų.

Įženkite į Naujuosius metus atsikratę praeitų metų nuoskaudų – visai nesvarbu, kas jus įžeidė – mama ar tėtis, žmona ar vyras, draugas ar draugė. Kol šios nuoskaudos degins iš vidaus, širdyje neįsižiebs jokia džiaugsmo kibirkštis, neaplankys meilė nei sau, nei kitam, kuris jos galbūt taip ilgisi ir tikisi. Išaušus Naujiems metams nebraidykime po neišsipildžiusių aistrų ir iliuzijų pelenus, nebekaltinkime vieni kitų dėl mus lydėjusių nesėkmių. Tegu širdyje tūnojęs liūdesys pagaliau užleidžia vietą atjautai, sąmoningumui ir meilei.

Gyvenimas nenuspėjamas, jame yra visko: juoko ir ašarų, liūdesio ir džiaugsmo, susitikimų ir, kad ir kaip būtų gaila, išsiskyrimų.

Nuostabiausių akimirkų jums ir jūsų artimiesiems šv.Kalėdų proga!

Meno terapijos konsultantė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė | patikeksavimi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Arnas parašė:

    Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.