Psichologė: mintys apie tai, kas vyksta Ukrainoje
4.3 (213)

User10860774 / Premium license

„Visą rytą galvojau ar rašyti, bet negaliu tylėti, noriu pasidalinti savo mintimis stebėdama tai, kas vyksta Ukrainoje. Ką noriu priminti sau ir visiems“, – rašo psichologė Vega Dikčienė.

  • Pasistenkime savo nerimą valdyti prie vaikų ir jų negąsdinkime. Juk karo prie mūsų namų sienų nėra, o užuojauta ir parama Ukrainai gali būti labiau racionali ir mažiau emocionali.
  • Jei esate tikintys, tiesiog pasimelskite, juk malda – tai meditacija, kuri ramina, duoda vilties ir neleidžia įsisiūbuoti baimėms mūsų mintyse.
  • Prisiminkime, kad karas yra prieš Ukrainą, o ne tiesiogiai prieš Europos sąjungą ar NATO. Mes padėsime visaip, bet pas mus karo nėra.
  • Prisiminite viską ką žinote apie streso ir nerimo valdymą ir tai taikykite: dėmesingai iškvėpkite ir įkvėpkite po kelis kartus, atsiduskite, medituokite po kelias minutes, priminkite sau, kad mūsų gyvenimas eina įprasta vaga; galvokite apie darbus ir kaip galite ramiai praleisti savaitgalį…
  • Svarbu atsiminti, kad mūsų mintys yra linkusios kurti baisias istorijas ir „fantazuoti”, taip veikia mūsų psichika, todėl sąmoningai kalbėkime sau mintyse tai kas yra gerai.
  • Negąsdinkite nei savęs kalbomis, nei artimųjų, tiesiog būkite ramūs ir gyvenkite įprastą gyvenimą. Prisiminkime, kad karas visada kažkokiose šalyse vyksta ir tuo pačiu yra šalys, kur karo nėra. Pas mus, Lietuvoje karo nėra.

Labai noriu paprašyti žiniasklaidos. Nedėkite baisių nuotraukų ir siaubą keliančių antraščių, juk į tai mūsų smegenys tikrai reaguoja ir negali nereaguoti. Pasistenkite ramiai pateikti informacija, žmonės vis tiek skaitys, nereikia kurti skaitytojų smegenyse karo, kai jo nėra aplinkui mus.

Psichologė Vega Dikčienė | talentunamai.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 213 Vidurkis: 4.3]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.