Spartus mokymasis
5 (1)

Scott H. Young „Spartusis mokymasis. Įvaldykite sudėtingus įgūdžius, pranokite konkurentus ir paspartinkite savo karjerą“ (2021)
Išleido: Liūtai ne avys
Vertė: Vita Daugelienė
Puslapiai: 272
ISBN: 9786098254495

Knyga padeda perprasti naujojo pasaulio žaidimo taisykles ir prie jo prisitaikyti bei praplėsti savo akiratį.

Nuolat atnaujinkite savo žinias bei išmokite naujų įgūdžių, išlikite reikalingi, būkite lankstūs ir žaibiškai prisitaikykite prie naujų darbų, užduočių ar pareigų. Autorius siūlo devynis principus, kaip įvaldyti naujus bet kokio sudėtingumo įgūdžius, apsaugoti savo karjerą nuo krizių ir įgyti pranašumą.

Spartusis mokymąsis apibrėžiamas kaip savarankiška ir intensyvi žinių bei įgūdžių įgijimo strategija. Knyga suteikia trimatį vaizdą į tai, kaip mes mokomės, taikome ir išlaikome informaciją. Visko galima išmokti, o Scott H. Young pavyzdžiai patvirtina šį įsitikinimą.

Dauguma leidinių apie mokymąsi orientuoti į gana siaurą akademinę sritį, o šis – iš tikrųjų padeda išmokti įgūdžių, kuriuos galite pritaikyti realiame gyvenime. O koks vienas naudingiausių įgūdžių? Išmokti mokytis!

Jei nenorite metų metus trintis universitetų auditorijose ar įklimpti į kelių mėnesių kursus, ši knyga yra puiki pamoka, kaip žmonės gali mokytis efektyviai ir greitai. Scott H. Young pateikia daugybę spartaus mokymosi pavyzdžių ir sieja juos su naujausiais moksliniais tyrimais bei viską suskirsto į devynis patogius principus.

Autoriaus Scott H. Young principai konkretūs ir įvairiapusiški. Vienas jų siūlo tiesiogiai nerti į domėjimosi sritį. Užuot skaitę apie tapybos technikas, pradėkite piešti. Užuot sprendę kalbos testus, bandykite praktiškai ja kalbėti. Užuot vedę užrašus apie kodavimą, pamėginkite sukurti programą. Tiesioginis žinių taikymas yra pati geriausia praktikavimosi arena.

Taip pat visada svarbu kelti sau iššūkius ir juos įgyvendinti, ugdyti gebėjimą susikaupti, neleisti nesvarbiems dalykams jūsų blaškyti ir atitraukti nuo mokslų. Spustelėkite silpniausias savo vietas ir negailestingai jas tobulinkite, sudėtingus įgūdžius smulkinkite, o vėliau vėl sujunkite.

Išmokę naujų dalykų juos taikykite ir išmėginkite save. Kažką užmiršę pabandykite suprasti, kodėl ta informacija išgaravo iš galvos. Išmokite dalykus įsiminti visam laikui. Ugdykite intuiciją žaisdami, mokykitės iš kritikos ir, žinoma, ženkite už savo patogaus gyvenimo ribų bei eksperimentuokite.

Taip pat Scott H. Young ragina prieš neriant į specifinę sritį, skirti laiko „meta žemėlapio“ piešimui ir sužinoti visas svarbiausias idėjas ir modelius slypinčius naujoje sferoje. Taip turėsite rėmą idėjoms, o naujos žinios greičiau įgaus prasmę.

Šiais principais galėsite naudotis norėdami išmokti naują kalbą ar dešimtis kalbų, groti instrumentu, pradėti specifinių įgūdžių reikalaujantį naują laisvalaikio užsiėmimą ar kardinaliai pakeisti darbo pobūdį. Tiesa, siūlomi principai yra tik atspirties taškai. Tikrasis meistriškumas atsiranda ne tik einant keliu, kuriuo žengia kiti, bet ir tyrinėjant galimybes, kurių jie dar neįsivaizduoja.

Autorius Scott H. Young kalba ir apie pagrindinius greitojo mokymosi trukdžius. Vienas jų – atidėliojimas. Kitas – įsivaizdavimas, kad jau žinote, kaip reikia studijuoti. Jei norite mokytis greitai ir efektyviai, turite išspręsti tokias problemas. Knygoje rasite patarimų, kaip tą padaryti.

„Spartusis mokymasis: įvaldykite sudėtingus įgūdžius, pranokite konkurentus ir paspartinkite savo karjerą“ – visiems, kurie siekia asmeninio tobulėjimo, nori greitai išmokti naujų dalykų, susidūrė su nepažįstama sritimi darbe, nori perprasti naujus įrankius, išmokti naudotis sudėtingomis programomis ar tiesiog mėgsta iššūkius.

Knyga iliustruota žymių sparčiojo mokymosi entuziastų, tokių kaip Nobelio premijos laureatas fizikas Richard Feynman, patirtimi.

Scott H. Young – asmeninio tobulėjimo žanro knygų autorius, tinklaraštininkas, lektorius. Knyga „Spartusis mokymasis“ tapo „Wall Street Journal“ bestseleriu, o leidinyje išdėstytus principus autorius dėsto ir savo mokymuose. Tinklaraštyje Scott H. Young nuolat skelbia straipsnius apie produktyvumą, karjerą, įpročius ir kokybišką gyvenimą. Be to, jis nuolat sau kelia įvairius iššūkius, pavyzdžiui, per metus įveikė informatikos bakalauro laipsnio programą, per tiek pat laiko išmoko keturias kalbas, per trisdešimt dienų įgijo įgūdžių piešti portretus. Autoriaus darbai publikuoti „TEDx“, „The New York Times“, „Lifehacker“, „Business Insider„ ir kt.

TURINYS

 • Ar galima įgyti universitetinį išsilavinimą nestudijuojant universitete?
 • Kam reikia sparčiai mokytis?
 • Kaip tapti mokymosi spartuoliu?
 • Išmokite mokytis
 • Mokykitės tikslingai ir tiesiogiai
 • Šlifuokite atskiras dalis
 • Atgaminkite informaciją
 • Naudokitės grįžtamuoju ryšiu
 • Išlaikykite informaciją
 • Lavinkite intuiciją
 • Eksperimentuokite
 • Jūsų pirmasis sparčiojo mokymosi projektas
 • Netradicinis mokymas
Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.