fbpx

5 dalykai padėsiantys planuoti savo laiką ir rasti motyvacijos
0 (0)

Rutina labai atsibodo ir rodos nieko naudingo nenuveikiate? Pareigos ir darbai velkasi iš paskos, o laiko prie jų prisėsti neatsiranda? “HARMONINGA akademija” komanda rekomenduoja jums 5 būdus, padėsiančius planuoti savo dieną ir tapti produktyvesniais.

1. Neapkraukite galvos – užsirašykite. Kasdienybė pasitinka su begale pareigų, nuo tokių kaip: pagaminti vaikams pietus, nuvešti juos į mokyklą, iki konkrečių darbo atsakomybių. Darosi sunku ne tik viską suspėti, o kartais net prisiminti. Jums į pagalbą skuba dienos darbų sąrašas. Užteks vos atsidaryti telefone esančia užrašinę ir paeiliui susirašyti visus norimus atlikti darbus. Dienos eigoje kategorizuokite užduotis,tapsite produkjtyvesni, o atsidarius ir vis ištrynus po atliktą užduotį, nepastebėsite kaip galiausiai darbų nebeliks. Prie šio laiko planavimo būdo labai nesunku priprasti. Jis palengvins ne tik kasdienybę, bet ir nebereikės galvoje nešiotis begales pareigų.

2. Motyvacijos šaltinis – produktyvumo paslaptis. Išsikėlus didesnį tikslą, kuriam atlikti neužtenka vos poras valandų, siūlau susirasti motyvacijos šaltinį. Tarkime, nusprendėte pradėti sportuoti ir norisi numesti porą kilogramų, tačiau po pirmos dienos sveikai maitinantis, atliekant varginančius pratimus pasiduodate, nes rezultatai nėra greitai pastebimi, o tai ryžto stengtis toliau tikrai nekursto. Kas jei instagram programėlėje pradėtumėte sekti sportuojančią ir puikias kūno formas išlaikančią moterį ar YouTube susidarytumėte rinkinį su įkvepiančiais patarimais? Esu įsitikinusi, jog sėkmingai jūsų tikslą pasiekusio žmogaus stebėjimas, sukels norą ir patiems pakilti iš lovos.

3. Nepamirškite savęs apdovanoti. Jei reikėtų rinktis ar dalyvauti konkurse, kuriame galite laimėti 1000 eurų ar dalyvauti tame pačiame konkurse, tačiau nesiekti jokio prizo, ką rinktumėtes? Manau, atsakymas aiškus. Žmogų visada skatina aiškus rezultatas ar prizas, kurį galime pasiekti baigę užduotį. Jei motyvuojate save sportuoti, nusipirkite juodo šokolado plytelę ir prižadėkite sau, jog gabalėlį prie kavos suvalgysite tik po treniruotės. Galbūt jūsų laukia sunki, darbų pilna savaitė? Suorganizuokite penktadienio vakaro pasisėdėjimą su draugais jūsų namuose. Savaitė prabėgs greičiau, kai kažko labai lauksite, o ir darbų nesinorės atidėti, kad turėtumėte laisvą savaitgalį.

4. Svajonė be realaus tikslo, visada lieka svajone. Labai svarbu išsikelti konkretų ir laiko patikrintą tikslą. Ar esate girdėję apie metodą S.M.A.R.T.? Viskas ko jums reikia, tai tikslo, kuris būtų:

S – specific (konkretus)
M – measurable (pamatuojamas)
A – achievable (įgyvendinamas)
R – relevant (prasmingas)
T – timely (apibrėžtas laike)

Tarkime, norite pasirūpinti savo kūnu, tačiau neturite nei daug noro, nei laiko sveikai maitintis, tačiau galvojate, kaip pagerinti savo sveikatą ir atgaivinti kūno. Manau, žinote, jog per dieną žmogui reikia išgerti 2 litrus, tai yra 8 stiklines, vandens. Mes prarandame daug skysčių šlapindamiesi, prakaituodami, o išgertas rytinis kavos puodelis tikrai neatstato prarasto vandens kiekio organizme. Kaip jums skamba “30 dienų iššūkis išgerti gerti 2l vandens per dieną”? Šis tikslas yra pamatuojamas ir aiškus, nes neužima daug laiko dienoje, prasmingas, nes taip jūs rūpinatės savo kūnu ir valote kūne užsilikusius toksinus ir, aišku, mes suprantame laiko apibrėžtas ribas. Žinoma, svarbu nepamiršti savo tikslų, o čia jums padės pirmasis punktas, todėl įpraskite tikslus įtraukti ir į kasdieninį darbų sąrašą, nes kiekvieną kartą jį atidarydami vis prisiminsite ir skatinsite save išgerti stiklinę vandens.

5. Pozityvumo užtaisas – puikus problemų sprendimas. Susidurdami su sunkumu, esame įpratę reaguoti neigiamai. Supykę – šaukti, nepasisekus – pasiduoti. Kiek gerų dalykų jums tai yra atnešę? Nusivilti ir skųstis atsibodusia rutina, laiko nebėra. Kartais vietoj galvojimo, jog jūsų gyvenimas nuobodus ir liūdnas, pagalvokite kiek daug gero aplink turite pozityvumas ir dėkingumas šioje akimirkoje. Gal tai puiki darbo vieta, kurią užsitarnavote ir išlaikote pats, o gal tai jūsų šeima, be kuriuos neįsivaizduojate nei vieno vakaro. Kai pradėsite vertinti mažus, gražius dalykus, kuriuos jau turite, dar daugiau jų ateis savaime.

Tai tiks keletas būdu, kaip pakeisti savo kasdienybę ir maksimaliai išnaudoti dienos laiką, tačiau puslapis harmoninga.lt siūlo jums begales paskaitų, internetinių ir unikalių dienoraščių, kurių tikslas įvesti į jūsų gyvenimą daugiau pusiausvyros, ramybės ir be abejo harmonijos. Geriausia tai, jog viską įsigyti galite neišėję iš namų. Užteks vos spustelėti ant nuorodos ir galbūt kažkoks pasiūlymas užkabins jūsų akį!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.