Tyrimas: daugiau nei pusei tėvų trūksta lėšų vaikų laisvalaikiui vasarą
0 (0)

Iliustracija: Free-Photos / Pixabay

53 proc. šalies gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, skirtų daugiau pinigų atžalų laisvalaikiui, jei turėtų tokią galimybę. Tokią statistiką rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

„Gyventojų apklausos rezultatai parodė, kad daugiau nei pusei šeimų, kuriose auga mokyklinio amžiaus vaikai, šią vasarą išleisti vaikus į stovyklas gali būti sudėtinga. Kad norėtų daugiau skirti lėšų vaikų laisvalaikiui dažniausiai įvardijo mažų ir vidutinių pajamų atstovai. Taigi matyti tendencija, kad vasaros stovyklos yra labiau prieinamos tik aukštesnes nei vidutines pajamas gaunančioms šeimoms“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.

Brangiausiai – Vilniuje ir Klaipėdoje

„Swedbank“ Finansų instituto surinkti duomenys rodo, kad šią vasarą išleisti vaiką į stovyklą kainuos apie 10–15 proc. daugiau nei prieš metus. Pasak J. Cvilikienės, vasaros stovyklų kainų augimui įtakos turėjo pabrangusios maisto tiekimo paslaugos. Stovyklos kainą didžiąja dalimi taip pat apsprendžia jos vieta, trukmė ir programa.

Skaičiuojama, jog populiariausios 7 dienų su nakvyne stovyklos šiemet vidutiniškai kainuos nuo 180 iki 400 Eur. Daugiausia investuoti į vaikų laisvalaikį teks vilniečiams – sostinėje savaitės trukmės stovyklos kaina svyruoja nuo 150 iki 750 Eur. Antroje vietoje pagal stovyklų brangumą – Klaipėda, kur vidutiniškai stovykla kainuoja nuo 250 iki 500 Eur.
Šiek tiek mažiau stovyklos kainuos kauniečiams – nuo 150 iki 300 Eur. Šiauliuose ir Panevėžyje savaitės trukmės stovykla su nakvyne šią vasarą kainuos apie 200 Eur.
„Pačios populiariausios stovyklos išlieka tos pačios – užsienio kalbų, aktyvaus laisvalaikio ar poilsio pajūryje. Išskirtinės, pavyzdžiui, kartingų ar nardymo, stovyklos perkamos retai, nes jų kainos siekia tūkstantį ir daugiau eurų“, – komentuoja „Swedbank“ atstovė.

Pataria, kaip sutaupyti

Kad vaikų vasaros atostogos netaptų rimtu išbandymu šeimos biudžetui, J. Cvilikienė siūlo apsvarstyti įvairias priemones, kaip būtų galima sutaupyti.

„Galbūt galima apsvarstyti vaiką leisti į dienos stovyklą. Jos gerokai pigesnės, nes nereikia mokėti už nakvynę. Taip pat galima sutaupyti valgant iš namų atsineštą, o ne stovyklos organizatorių siūlomą maistą“, – pataria Finansų instituto vadovė.

Vasaros metu taip pat rekomenduojama neužmiršti ir įvairių būrelių, kurių finansavimui galima gauti 15 Eur kompensaciją mėnesiui. Neformaliojo švietimo krepšelio lėšomis gali būti finansuojama viena vaiko pasirinkta programa, kuriai per savaitę skiriama ne mažiau nei 2 val. arba ne mažiau nei 8 val. per mėnesį.

Tėvai, norintys, kad šiomis lėšomis būtų finansuojamas vaiko lankomas užsiėmimas, savo savivaldybės tinklalapyje skelbiamų būrelių sąraše išsirinkę patinkantį, turėtų kreiptis į būrelio organizatorių. Taip pat iki 95 proc. finansavimą vaikų užimtumui vasaros metu gali gauti socialiai remtinos šeimos, asmenys, turintys negalią.

J. Cvilikienė primena neužmiršti ir paprastų, tačiau nieko nekainuojančių pramogų. „Vasaros atostogas galima suplanuoti taip, kad vaikais pavyktų pasirūpinti ne tik tėvams, bet ir seneliams, kitiems artimiesiems ar draugams. Kartu subūrus kelias šeimas galima patiems susiorganizuoti sporto užsiėmimus ar aktyvų laisvalaikį gamtoje“, − sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.