fbpx

Vienatvė gydo
0 (0)

Iliustracija: pexels.com

Dauguma žmonių buvimą vienumoje prilygina nepageidaujamai vienatvei. Jie nesusimąsto, kad protarpiais susikoncentruodami į save gali pataisyti savo sveikatą ir sustiprinti savimonę, rašoma portale Apotheken Umschau.

Įsivaizduokite, kaip į restoraną ateina žmogus. Jis ramiai atsisėda, neskubėdamas studijuoja valgiaraštį, užsisako antienos su raudonaisiais kopūstais ir mineralinio vandens. Tuo metu į jį krypsta susidomėjimo ir užuojautos kupini aplinkinių žvilgsniai. Atrodo, kad kiti restorano lankytojai galvoja: „Kaip liūdna, kad tas vienišas žmogus neturi su kuo pavakarieniauti“.

Žmonėms reikia žmonių. Artumos ir saugumo pojūčio siekimas būdingas mūsų prigimčiai. Mes trokštame priklausyti kažkam, būti pripažinti ir mėgstami. Tai patvirtina ir pomėgis valgyti su kompanija. Ir vis dėlto bendravimo pertraukos mums yra svarbios – kad neprarastume kontakto su savimi, kad galėtume sureguliuoti savo jausmus ir atsijungti nuo visko.

Apklausos patvirtino: buvimas vienumoje padeda pailsėti ir pasveikti

Britų mokslininkai, inicijuoti BBC, atliko milžinišką apklausą. Jie kalbino daugiau kaip 18 000 žmonių iš 134 šalių. Buvimas vienumoje buvo pripažintas vienu iš trijų veiksmų, kurie geriausiai pailsina. Pirmoje vietoje atsidūrė skaitymas, antroje – poilsis gamtoje. Beje, ir pirmieji du dalykai paprastai nedaromi su didele kompanija.

Psichologai iš Drezdeno ištyrė 500 studentų savijautą ir nustatė, kad mažiausiai nuo fizinio ir psichinio krūvio kentėjo tie, kurie turėjo laiko „pagalvoti apie save“. Mokslininkai padarė išvadą, kad tam tikras buvo vienumoje laikas daro teigiamą poveikį bendrai sveikatai.

Egzistencinės vienatvės baimė

Nepaisant to, buvimas vienumoje dažniausiai turi neigiamą prieskonį. Kodėl taip yra?

„Kad ir kaip mes stengtumėmės gyventi santykiuose, vis tiek savo viduje jaučiame, kad esame vieni“, – sako teologas ir psichoterapeutas iš Viurcburgo Wunibaldas Mülleris. Mes gimstame vieni ir mirštame vieni, net jei kiti žmonės mus meiliai išlydi. Kas tai suvokia, tą apima egzistencinės vienatvės baimė.

Sociologijos profesorius Rolfas Haublis iš Frankfurto prie Maino pabrėžia: „Yra skirtumas tarp buvimo vienumoje ir vienatvės. Vienišumas būna skausmingas, o buvimas vienumoje – malonus. Vienatvės paprastai nepasirenkame patys, o buvimą su savimi pasirenkame.

Vokiečių sociologų atlikta 4000 asmenų apklausa atskleidė, kad yra daug žmonių, kurie gyvena vieni ir nesijaučia vieniši, ir yra labai daug žmonių, kurie jaučiasi vieniši, nors gyvena su partneriu.

Laikas įsiklausyti į save

Šiais išmaniųjų telefonų, interneto ir socialinių tinklų laikais, kai žmogus pratiškai nebegali pabūti ramiai, galimybė pabūti vienumoje su savimi tampa didele prabanga ir vertingu gėriu. Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie atostogas praleidžia vienuolynuose ar iškeliauja į nuošalias vietas, kad galėtų pabūti vieni. Tie žmonės, kurie sugeba kartkartėmis pasimėgauti vienatve, paskui patiria daugiau malonumo bendraudami su artimais žmonėmis.

Buvimas su savimi vienumoje padeda susigaudyti savo jausmuose, geriau suprasti save, užgydyti sielos žaizdas, išspręsti įsisenėjusias problemas, atrasti naujų kūrybinių galių.

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

6 Responses

 1. ., parašė:

  jaunystėje galvojau,kad vienam būti blogai,o kompanijų žmonės kieti ir laimingi,deja metams bėgant suvoki,kad kompanijos,tai tuščias laiko leidimas,netikri draugai ir kalbėjimas apie nieką,kompanijoje tu negali būti savimi,nes būsi balta varna,o artimų žmonių gali turėti tik kelis ir tai neaišku ar tikrus,nes bendraujant dauguma kalba tik apie save,o tu lieki nuošalyje,nes dažniausiai esi reikalingas kaip klausytojas ir pritarėjas,panašiai ir šeimoje kiekvienas diktuoja savo sąlygas,o vienatvėje gali nusiimti visas kaukes,kurias dėvėjai iki šiol ir būti su savimi toks,koks esi be kitų nuomonės,patarimų,pamokymų,tu gali ramiai viską analizuoti,klausyti muzikos skaityti,o jei nori nieko neveikti,tiesiog žiūrėti į vieną tašką ir niekas nepaklaus kodėl taip darai,va čia ir yra didžiausias poilsis,tu gali dieną miegoti,o nakti veikti ką nors,vienatvė-visiška laisvė būti pačiam su savimi ir tai palaima.

 2. Inga parašė:

  Panašu kad ,taip..

 3. Rima parašė:

  Labai gera būti savimi,daryti tik tai kas malonu,galvoti apie tai ką nori.Nuoširdumą visame kame žmonės ne visada supranta. Reikia turėti sielos draugą, su kuriuo nereikia dėvėti kaukės.

  • ., parašė:

   taip gera būti savimi,o sielos draugą surasti labai sunku,o kartais net neįmanoma,tad belieka mylėti save ir tapti savo geriausiu draugu,o žmonės veidmainiai ir dažnai gali nudegti,kartais atrodo mieli,malonūs,o po šia kauke slepiasi daug blogų savybių ir jei būsi nuoširdus ir pasitikėsi,gali tave išduoti,parduoti ir išjuokti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.