fbpx

22 patarimai, kurie padės labiau pasitikėti savimi
4.5 (2)

pasitiketi-savimi

Pagrindinis dalykas, kuris neleidžia žmogui tobulėti ir keisti gyvenimo, – nesėkmių baimė ir pasitikėjimo savimi stoka. Kyla klausimas, kaip įveikti baimę, kaip labiau pasitikėti savimi? Siūlome patarimų sąrašą, kaip išsiugdyti pasitikėjimą savimi. Šie patarimai, pateikti vitamarg.com, nėra nauji, bet veiksmingi. Sąrašas, žinoma, nėra baigtinis, o jūs ir neturite visko daryti kaip pagal instrukciją. Tiesiog išsirinkite kelis patarimus, kurie jums patinka, ir išbandykite. Kai kurie punktai jums gali pasirodyti naudingi, o kai kurie – ne. Tai nėra svarbiausia. Svarbiausia – pradėti ką nors daryti, pradėti keistis.

1. Pakeiskite aprangos stilių. Jei būsite gražiai ir reprezentatyviai apsirengę, jūs ir jausitės atitinkamai. Renkitės taip, kad kiekvieną dieną jaustumėtės iti užtikrintai, ir retsykiais keiskite aprangos stilių, kad išvengtumėte monotonijos. Nebūtina dėvėti brangiausio kostiumo, galite rengtis ir kasdieniais drabužiais, kurie jums tinka, atrodo gražiai, tvarkingai ir stilingai.

2. Pažvelkite į save. Atsistokite prieš veidrodį ir pažiūrėkite į save. Raskite savyje tai, kas jums patinka, ir atvikščiai – kas nepatinka. O dabar šukuosena, makiažu ar drabužiais pabandykite išryškinti savo teigiamas išvaizdos savybes, o neigiamas – paslėpti.

3. Mąstykite teigiamai. Jūs galite savyje pakeisti vieną dalyką, o pasikeis visas jūsų gyvenimas. Pamėginkite pakeisti savo mąstymą. Pažvelkite į save ir jus supantį pasaulį kitu žvilgsniu: ramesniu ir labiau teigiamu. Nekaltinkite nei savęs, nei kitų. Priimkite save ir aplinkinius tokius, kokie yra, pabandykite visame kame įžvelgti teigiamus dalykus.

4. Tapkite asmenybe. Jūs turite išmokti savarankiškai galvoti, kalbėti ir veikti. Daugelis žmonių plaukia pasroviui ir mąsto kolektyviškai. Pabandykite išsiskirti iš minios, ir pasitikėjimas savimi pradės augti. Mokykitės apginti savo nuomonę ir požiūrį.

5. Pažinkite save. Norint nugalėti priešą, reikia jį gerai pažinti. Jūs nenugalėsite baimės, jeigu nepažvelgsite jai į akis. Rašykite dienoraštį, fiksuokite savo mintis, būkite sąžiningi su savimi. Vėliau išanalizuokite paskutinės savaitės įvykius ir mintis. Tikėtina, kad pamatysite priežasties ir pasekmės ryšį.

Kai tai padarysite, pradėkite galvoti apie save teigiamai, apsvarstykite, ką norėtumėte savyje pakeisti. Pamąstykite, kas jums trukdo pasikeisti ar žengti naują žingsnį: ar tai realios kliūtys, ar jūsų išgavoti apribojimai.

6. Būkite geri ir malonūs. Būti geru kitiems yra galingas ginklas, norint pagerinti pasitikėjimą savimi. Jūs pradėsite jaustis gerai, galvodami, kad esate geras žmogus.

7. Žinokite savo principus ir tikslus. Ar turite kokių nors principų? Ant kokių įsitikinimų pamato statote savo gyvenimą? Ko jūs siekiate? Kokie jūsų tikslai? Jeigu jums sudėtinga atsakyti į šiuos klausimus, tuomet susimąstykite, kas jūs esate ir kam atėjote į šį pasaulį. Principingas žmogus – tai pasitikintis savimi žmogus, žinantis savo gyvenimo tikslus.

8. Kalbėkite ramiai ir aiškiai. Toks, atrodytų, paprastas dalykas, bet jis gali turėti įtakos tam, kaip jus priima kiti žmonės. Stiprūs žmonės kalba ramiai ir lėtai, jie tiki, kad kiti jų klausosi. Pabandykite padirbėti su savo kalba. Pašalinkite iš jos bereikšmes pauzes (aaa, eee, mmm ir pan.) ir žodžius „parazitus“ (ta prasme, tipo, jo…). Nepulkite į kraštutinumą, nekalbėkite pernelyg lėtai ir tyliai. Svarbiausia – sakykite tai, ką galvojate, ir galvokite tai, ką sakote.

9. Pagerinkite savo laikyseną. Stenkitės nugarą laikyti tiesiai, nesikūprinkite. Kai jūs einate tiesiai, kai žiūrite į priekį, o ne nuleidę akis į žemę, tai ne tik suteikia jums pasitikėjimo, bet ir gerai atrodo iš šalies. Lygiai taip pat svarbu sėdėti nesikūprinant. Pasitreniruokite prieš veidrodį, pamatysite, pasitaisys ne tik jūsų laikysena, bet ir nuotaika pagerės.

10. Užsibrėžkite sau nedidelį tikslą ir pasiekite jį. Žmonės dažnai daro didelę klaidą: nusistato sau aukštus tikslus, o kai kas nors nepavyksta – nuleidžia rankas. Verčiau užsibrėžkite sau realesnius tikslus ir stenkitės juos pasiekti. Su kiekieviena pergale augs pasitikėjimas savimi.

11. Pakeiskite kai kuriuos įpročius. Nesiimkite vieno didelio įpročio, pavyzdžiui, rūkymo. Verčiau užsiimkite mažais įpročiais, pavyzdžiui: atsikelkite 30 minučių anksčiau negu įprasta, išeikite iš darbo laiku – ką nors tokio, ką jūs tikrai sugebėsite padaryti. Kai pasieksite rezultatų, jausitės žymiai geriau.

12. Sutelkite dėmesį į problemų sprendimą. Jeigu jums patinka skųstis ir susitelkti į problemas, tuoj pat liaukitės tai daryti. Sutelkite savo dėmesį į problemų sprendimą, o ne į pačias problemas.
Jeigu nuolat galvojate: „Koks aš tinginys/tinginė“, kaip tai jums padės? Verčiau pradėkite galvoti: „Iš kur man gauti energijos ir jėgų?“

13. Šypsena. Pradėkite dažniau šypsotis. Jūsų gyvenime viskas nėra taip blogai, kaip jums atrodo, ir visada yra priežastis nusišypsoti ar kuo nors pasidžiaugti. Būkite džiaugsmingi ir pozityvūs. Taip padėsite ne tik sau, bet ir kitiems.

14. Būkite dėkingi. Būkite dėkingi gyvenimui už tai, ką turite, ką jis jums davė. Būkite nuoširdžiai dėkingi ir žmonės tai pastebės.

15. Mokykitės ir tobulėkite. Investicijos į save yra bene geriausias būdas išsiugdyti pasitikėjimą savimi. Galite tai daryti įvairiai, bet pats patikimiausias būdas praplėsti savo galimybes – mokymasis. Taip, internetas yra puiki priemonė, bet taip pat yra knygos, žurnalai, kursai, filmai, seminarai…

16. Stebėkite save. Atkreipkite dėmesį, kaip jūs gestikuliuojate, kaip judate ir stovite. Žiūrėkite pašnekovui į akis. Ar pertraukinėjate jį? Ar mėgstate dalyti patarimus kitiems, o patys skųstis gyvenimu? Būkite sąžiningi su savimi, ir daug kas gali pasikeisti.

17. Būkite aktyvūs. Ką nors daryti yra visada geriau negu nieko nedaryti. Žinoma, ką nors darydami jūs galite suklysti, jums gali nepavykti, bet klaidos yra gyvenimo dalis, iš jų mokomės. Jeigu neįveiksite problemų ir klaidų, netapsite stipresni. Nesijaudinkite ir nebijokite, tiesiog pradėkite ką nors daryti. Sportuokite, tapykite, keliaukite, mokykitės kalbų, pradėkite savo verslą – viską, ko širdis geidžia. Svarbiausia, kad jūsų gyvenimas įgautų prasmę ir nušvistų naujomis spalvomis.

18. Būkite pirmose eilėse. Dažniausiai žmonės užima paskutines eiles: ar tai paskaita, ar pristatymas, ar susirinkimas. Taip yra dėl baimės būti pastebėtam. Nugalėkite šią baimę – išsiugdykite įprotį nuolat sėdėti pirmoje eilėje, na, bent jau antroje.

19. Bendraukite. Mokykitės bendrauti, žengti pirmą žingsnį, užmegzti naujas pažintis. Tai padės įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ir išplėsti pažįstamų žmonių ratą, o kartu ir galimybes.

20. Kalbėkite viešai. Viešas kalbėjimas puikiai padeda ugdyti pasitikėjimą savimi. Dauguma žmonių bando nuo jų išsisukti, o jūs darykite atvirkščiai: kalbėkite per susirinkimus, pristatykite naują temą, užduokite klausimą kitiems susirinkimo dalyviams.

21. Nelyginkite savęs su kitais. Nėra prasmės lyginti savęs su kitais ir užsiimti savigrauža. Lyginkite tik tai, koks jūs buvote vakar ir koks esate šiandien.

22. Pagirkite vienas kitą. Deja, mes retai sulaukiame komplimentų ir pagyrimų, nors to ir nusipelnome. Dėl to smarkiai nukenčia mūsų pasitikėjimas savimi. Pradėkite pirmi sakyti kitiems komplimentus ir sulauksite atsakomojo veiksmo.
[psichika.eu]
Šaltinis: Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 2 Vidurkis: 4.5]

3 Responses

  1. Argano aliejus parašė:

    straipsnis patiko, jei tik visi pradėtu nuo savęs!

  2. PETRAS PIKSRYS parašė:

    Puikūs patarimai.

  3. seansai parašė:

    Vienas iš pasitikėjimo savimi veiksnių, net gi sakyčiau pats rimčiausias, savęs pažinimas. Kai savęs nepažįsti, nežinai kas esi, ko nori, ką mėgsti, kaip gali eiti iškelta galva į savo tikslus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.