40 būdų atsipalaiduoti per 5 minutes
0 (0)

atsipalaiduoti

Pašto dėžutė pilna neperskaitytų laiškų, apsipylėte naujas kelnes kava, o konferencija prasideda už penkių minučių? Nuskambės keistai, tačiau tai pats geriausias metas streso valdymui. Atrodytų, jog pats geriausias poilsis galėtų būti diena pajūryje ar SPA centre, tiesa? Tačiau ne visada yra laiko tokiems malonumams. Laimei, yra būdų, kaip nusiraminti čia ir dabar! 40 paprastų būdų, kaip tą padaryti per 5 minutes ar dar greičiau.

1. Išgerkite žaliosios arbatos. Neliekite savo nepasitenkinimo ant kitų žmonių, geriau pasidarykite puodelį žolelių ar žaliosios arbatos. Pastaroji turi daug teanino, kuris padeda sumažinti kylantį pyktį.

2. Paskanaukite šokolado. Gabaliukas saldaus skanėsto nuramins jūsų sudirgintus nervus. Kartus juodasis šokoladas, kuriame yra daug kakavos, padės sumažinti streso hormono kortizolio kiekį ir sureguliuos medžiagų apykaitą.

3. Šaukštelis medaus – į sveikatą! Sumažinkite stresą – pakabinkite šaukštelį medaus. Medus drėkina odą iš vidaus ir veikia kaip puikus antibiotikas bei gali padėti mažinti uždegiminius procesus ir kovoti su depresija bei nerimu.

4. Skanaukite mango vaisiaus. Padarykite pertraukėlę ir užkąskite tropinių vaisių. Užtruksite penkias minutes, kol nulupsite mangą ir galėsite mėgautis tobulu užkandžiu. Šis vaisius turi daug medžiagų, kurios padeda kovoti su stresu.

5. Kramtykite gumą. Mėtinę ar vaisinę – kokią tik norite. Neįtikėtina, bet vienas nedidelis gabaliukas tikrai gali padėti sumažinti stresą. Pakramtykite kelias minutes, pastebėsite, kaip jūsų nerimas nuslopsta.

6. Griebkite sveiką užkandį. Kai esame susinervinę, dažniausiai griebiame pirmą pasitaikiusį skanėstą, kuris dažnai būna saldus ir pilnas tuščių kalorijų. Vienas tyrimas parodė, jog susijaudinę žmonės turi poreikį užkąsti ko nors saldaus ir traškaus. Žinoma, galima rinktis ką nors sveikesnio, pavyzdžiui, saują džiovintų vaisių ir riešutų.

7. Medituokite. Visai nebūtina kur nors toli keliauti ir ieškoti vidinės ramybės kalnuose ar miško namelyje be elektros. Penkios minutės meditacijos – puiki išeitis. Tyrimais įrodyta, kad meditacija yra labai naudinga sveikatai, be to, dvi trumpos sesijos per dieną sumažina stresą ir depresiją. Atsisėskite ramioje ir tylioje vietoje, susikoncentruokite ties kvėpavimu ir leiskite nerimui tiesiog išnykti.

8. Padėkite galvą ant pagalvės. Būna dienų, kada mums reikia tik ilgo, gero pogulio. Tačiau ne visada yra galimybė miegoti tiesiog darbo vietoje. Jei po ranka turite pagalvę, tuomet padėkite galvą ir įsivaizduokite, kaip pagalvė tarsi kempinė sugeria visą jūsų nerimą.

9. Atminkite kvėpuoti. Juk nėra paprastesnio būdo atsipalaiduoti, tiesa? Lėti, gilūs įkvėpimai gali padėti sumažinti kraujo spaudimą ir širdies ritmą. Jei norite ko nors sudėtingesnio, išbandykite Pranayama techniką, kurią naudoja jogai. Šio kvėpavimo metu reikia užspausti vieną šnervę ir kvėpuoti tik pro vieną. Ši technika veikia panašiai kaip akupunktūra, atsiranda harmonija tarp kūno ir sielos.

10. Atsipalaiduokite palaipsniui. Jaudinatės? Trys paprasti žingsniai – įtempkite raumenis, atpalaiduokite ir pakartokite. Praktikuokite šią techniką: pradėkite nuo pirštų galų ir pamažu kilkite aukštyn. Šią metodiką naudoja ir daugelis aktorių, norėdami nusiraminti prieš eidami į sceną.

11. Skaičiuokite atbulomis. Jei nerimaujate ir negalite susikaupti, giliai kvėpuokite ir skaičiuokite nuo 10 iki 1 ir nuo 1 iki 10 – nusiraminsite. Juk galvosite apie tai, koks skaičius eina po 5 ar 6 ir mažiau jaudinsitės dėl darbo interviu ar pasimatymo.

12. Pasinaudokite vaizduote. Įsivaizduokite – nuaidi durų skambutis ir tarpduryje pasirodo Ryanas Goslingas ir nori jums pasipiršti. Sušunkate „Taip!” ir… viskas, penkios poilsio minutės jau baigėsi. Visgi, tokie trumpi pasvajojimai skatina kūrybiškumą ir pakelia nuotaiką.

13. Trumpam užsimerkite. Atsikratykite įtampos, kurią sukelia triukšminga aplinka darbe ar namuose – trumpam užmerkite akis. Pabūkite taip kelias minutes – tai tikrai paprastas ir greitas būdas vėl susigrąžinti ramybę ir kartu pailsinti nuo kompiuterio pavargusias akis.

14. Pamasažuokite rankas. Jei neturite laiko nueiti pas profesnalų masažistą, galite pabandyti pasidaryti masažą patys. Masažas – labai naudingas dalykas, ypač tiems žmonėms, kurie praleidžia daug laiko prie kompiuterio, spausdindami klaviatūra. Pagalvokite, kiek įtampos per dieną patiria jūsų rankos. Pasitepkite rankas kremu ar aliejumi ir įmasažuokite, atkreipkite dėmesį į sąnarį po nykščiu: stimuliuodami šią vietą, sumažinsite įtampą pečių, kaklo ir galvos srityje.

15. Išbandykite akupunktūrą. Ruošiatės konferencijai, o gal turite pristatyti svarbią ataskaitą ir jaudinatės? Pabandykite vienos rankos smiliumi ir nykščiu stimuliuoti vietą ant kitos rankos tarp būtent šių dvejų pirštų. Tokiu būdu sureguliuosite skysčių pusiausvyrą organizme ir nusiraminsite. Jei po ranka turite levandų aliejaus, šiek tiek patepkite trinamą vietą.

16. Panaudokite golfo kamuoliuką. Žaidžiate golfą? Tuomet galėsite panaudoti savo kamuoliuką norėdami nusiraminti. Atpalaiduokite pėdas padėję kamuoliuką ant žemės, prispauskite jį pėda ir „pavažinėkite“ pirmyn atgal.

17. Spaudinėkite „streso kamuoliuką“. Galbūt jus suerzino jūsų kolega, geriausias draugas ar transporto kamštis? Turėkite po ranka antistresinį kamuoliuką, kurį paminkysite delne ir sumažinsite įtampą bei kylantį pyktį.

18. Apšlakstykite riešus vėsiu vandeniu. Jei jaudinatės, nueikite į vonią ir pakiškite riešus po vėsiu vandeniu, galite šiek tiek sudrėkinti ir ausų spenelius. Šiose vietose po oda yra svarbiausios arterijos, todėl atvėsinus šias vietas, įtampa nuslūgs visame kūne.

19. Susišukuokite plaukus. O gal tikrai jūsų šukuosena jau susigadino? Nesvarbu, kad šiandien jau šukavotės daugybę kartų, padarykite tai dar kartą. Tokie pasikartojantys veiksmai, kaip plaukų šukavimas, indų plovimas ar mezgimas, padės nusiraminti.

20. Pabūkite vienas. Nebūtina keliauti į trobelę kalnuose ir būti ten izoliuotiems nuo visuomenės. Tiesiog pabūkite penkias minutes vienas su savimi. Tai suteiks jūsų mintims aiškumo ir dvasios ramybės.

21. Raskite savo ramybės vietą. Turėtumėte atrasti tokią vietą, kur jūsų nekankins jokie rūpesčiai ir stresas. Įsigykite patogią kėdę, uždekite aromatinę žvakę ar smilkalų ir įsijauskite į šią aplinką, pamatysite, kaip sumažėja jūsų įtampa.

22. Pabūkite saulėje. Saulės šviesa teigiamai veikia mūsų organizmą, todėl, jei diena graži ir saulėta, iškiškite nosį laukan ir pamatysite, kaip jūsų nuotaika pagerėja. Šviesa yra taikoma kaip terapija žmonėms, kurie serga depresija, todėl tikrai turėtų pagelbėti ir tiems, kuriems tiesiog nėra ūpo.

23. Pasižvalgykite pro langą. Nebūtina spoksoti į kaimynų langus, tačiau jei esate susinervinę, tiesiog skirkite sau penkias minutes ir paspoksokite į žmones gatvėje. Vaizdas pro langą gali padėti greičiau nusiraminti nei televizoriaus ekranas.

24. Susitvarkykite. Ant jūsų stalo pilna popierių, lipnios juostelės ritinėlių ar mėtosi sulūžusios sąvaržėlės? Galbūt tokia betvarkė ir sukelia jūsų nerimą, nes nieko neberandate. Geriau susitvarkykite savo stalą ar kitą vietą namuose ar biure. Tvarka bus ir ant stalo, ir galvoje.

25. Pasportuokite. Pabandykite šią pozą – priešais sieną atsigulkite ant nugaros, pakelkite kojas ir atremkite jas į sieną (galite pamėginti plačiai pražergti kojas). Pagulėkite taip kelias minutes: ne tik raumenis ištempsite, bet ir stresą nubaidysite.

26. Padarykite tempimo pratimų. Pakilkite nuo kėdės ir padarykite kelis tempimo pratimus, kurie nuims raumenų įtampą ir padės atsipalaiduoti. Pasukiokite pečius pirmyn atgal, atsistokite ir pabandykite delnais pasiekti žemę.

27. Bėkite vietoje. Galbūt ir nepabėgsite nuo streso, bet pabandyti tikrai verta. Bėkite vietoje ir leiskite išsiskirti endorfinams – laimės hormonams. Net ir trumpas fizinis aktyvumas tikrai padės sumažinti įtampą.

28. Pasivaikščiokite. Jei jaučiatės susierzinę, negalite susikaupti, išeikite pasivaikščioti. Jei esate biure, išeikite į koridorių, o jei turite galimybę, o oras geras – trumpam į lauką. Pabūsite vieni, nusiraminsite ir vėl galėsite grįžti prie darbo.

29. Užrašykite mintis. Jei nerašote dienoraščio, puikus metas tai padaryti. Jei užrašysite tai, kas jus erzina, gali pasirodyti, kad tai nėra taip ir baisu. Artėja egzaminas? Išliekite nerimą ant popieriaus, sumažinsite stresą, ir rezultatai bus geresni.

30. Paklausykite mėgstamos muzikos. Mėgstate Beyonce ar Taylor Swift muziką? Įsijunkite ir paniūniuokite kartu su dainininkais. Mėgstama muzika tikrai padės nusiraminti. Prieš miegą geriausia klausytis klasikinės muzikos – miegosite geriau.

31. Šokite! Įsijunkite muziką ir pašokite. Tyrimai rodo, jog žmonės jaučia mažesnį nerimą šokdami pagal šiuolaikinę muziką, tačiau galite šokti pagal bet kokią, kokia patinka jums. Šokdami ne tik pagerinsite nuotaiką, bet ir kūną sustiprinsite.

32. Spręskite kryžiažodžius. Tokie loginiai žaidimai, kurie reikalauja itin didelio susikaupimo gali nubaidyti jaudinančias mintis. Rinkitės, kas jums patinka labiausiai: sudoku, paprasti kryžiažodžiai ar žodžių braukymas.

33. Pauostykite gėlių. Kai kurie kvapai teigiamai veikia mūsų nuotaiką. Pavyzdžiui, pauostę rožių tikrai nebebūsite susiraukę. Nusipirkite mėgstamų gėlių ir pamerkite jas darbo vietoje ar tame kambaryje, kur dažniausiai būnate. Kai tik susinervinsite, pauostykite jas ir kaip mat pasijusite geriau.

34. Išbandykite aromaterapiją. Nusipirkite mėgstamo aliejaus – levandų ar arbatmedžio – užlašinkite kelis lašelius ant delno ir pauostykite. Raminantys kvapai teigiamai veikia receptorius ir sumažina įtampą.

35. Pauostykite citrusinių vaisių. Apelsinų ar mandarinų kvapai gali padėti nusiraminti, nes sumažina streso hormono norepinefrino kiekį kraujyje. Nusilupkite apelsiną! Bus puikus užkandis ne tik jūsų skonio, bet ir uoslės receptoriams.

36. Šviežios kavos kvapas. Ryte jus gali pažadinti gardžios latės kvapas? Nenuostabu, nes jau vien užuodus kavos kvapą, streso hormono kiekis kraujyje sumažėja.

37. Pažaiskite su augintiniu. Apsikabinti su antrąja puse irgi gali būti neblogai, tačiau jūsų mylimasis ar mylimoji tikriausiai nėra toks pūkuotas ir minkštas kaip katinas? Po sunkios dienos apkabinkite savo augintinį, sumažinsite įtampą ir vienišumo jausmą.

38. Juokitės į sveikatą. Susidūrę su stresu tikriausiai nepulsite juoktis, tiesa? Gal juokas ir yra vienas iš absurdiškiausių būdų sumažinti stresą, tačiau mokslininkai sako, jog juokas pagerina kraujo apytaką ir stiprina imuninę sistemą. Nešiokitės knygelę su juokingomis frazėmis ar pažiūrėkite juokingų filmukų iš „Youtube“. Pamatysite, kaip greitai pakils ūpas.

39. Pakalbėkite su draugu. Jei kas nors tikrai jus erzina, galite išsikalbėti artimam žmogui. Žmonės, kurie daugiau kalba, yra apskritai laimingesni, nes išpasakoja savo emocijas vietoje to, kad laikytų savyje. Taigi, jei esate darbe, eikite išsipasakoti savo kolegai arba paskambinkite šeimos nariui ir išsipasakokite, kas jums neduoda ramybės.

40. Suplanuokite atostogas. Jūra, šiltas smėlis ir lengvas vėjelis plaukuose – skamba puikiai, tiesa? Tikriausiai jau sukūrėte tobulų atostogų paveikslėlį savo galvoje. Padarykite pertrauką, panaršykite internete ir susiraskite kampelį, kuriame galėtumėte pailsėti. Visas planavimas ir net atostogų laukimas gali būti pats didžiausias malonumas!
.
Šaltinis: greatist.com
Parengė: Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.