fbpx

Aš sau negraži, kankina panikos preipuoliai
0 (0)

baimesKlausimas: Laba diena. Turiu problemų su nerimu. Prieš keletą mėnesių prasidėjo panikos preipuoliai, tada pradėjau bendrauti su psichologu ir gerti antidepresantus. Po poros mėnesių lyg ir buvo pagerėjimas, dabar vėl bijau, tik nežinau, lyg ir problemų neturiu jokiu, tiesiog pasižiūriu į veidrodį ir lyg ne aš, kažkokia pasikeitus, nenoriu i save žiūrėti, nes sau negraži, neusprantu, kaip mano vyras gali mane mylėti, nes aš sau negraži, neturiu darbo. Bijau būt namie viena, galvoju, o jei vėl užeis panikos priepuolis ir aš išprotėsiu, o jei susirgsiu šizofrenija, kaip mano dukra tada gyvens, Bijau nuvilti savo šeimos narius, nes kaip ir nėra tų rūpesčių, o aš nelaiminga jaučiuosi ir nežinau kodėl, niekas nedžiugina, prabundu ryte ir neramu, jaučiuosi pavargusi. Noriu būt laiminga, tik bijau lyg savęs, nežinau kodėl.

Dėkui

Atsakymas: Sveiki. Atrodo susiduriate su sunkiu laikotarpiu savo gyvenime. Savo laiške ne kartą minite baimę. Manau, visų pirma svarbu žinoti teisingą informaciją apie panikos priepuolius ir apie tai, kas gali ir ko negali atsitikti.

Panikos priepuolis – tai spontaninis nerimo priepuolis, kurio metu atsiranda gąsdinantys fiziniai ir psichologiniai simptomai.

simptomai

Patiriantiems panikos priepuolius gali atsirasti specifinių situacijų baimė ir vengimas:

● būti vienam;
● būti žmonių minioje;
● būti viešose vietose;
● būti transporto priemonėje;
● būti ten, kur buvo ar gali būti panikos priepuolis;
● būti be “saugumą užtikrinančio pagalbininko”.

Nuo panikos priepuolių mirti, išprotėti, susirgti šizofrenija ar uždusti neįmanoma. Panikos priepuolius galima išmokti kontroliuoti. To moko Kognityvinės-elgesio terapijos specialistai.

Ką daryti ištikus panikos priepuoliui?

● Priminti sau:
٠ tai tik panikos priepuolis;
٠ aš nemirsiu ir neišprotėsiu;
٠ aš tai esu patyręs anksčiau ir man nieko blogo neatsitiko;
٠ ši būsena tuoj praeis.
● Stengtis nukreipti dėmesį ir fiziškai judėti. Pavyzdžiui, pradėti greitai eiti, jei esate gatvėje.
● Normalizuoti kvėpavimą (stengtis kvėpuoti lyg būtumėte ramybės būsenoje; neatsidusinėti, nekvėpuoti per dažnai ir per giliai).

Laiške neparašėte, kada paskutinį kartą buvote pas psichologą ar psichoterapeutą. Manau, Jūsų būklę būtų naudinga įvertinti šiuo metu, kai jaučiatės blogiau. Jūsų problemos yra išsprendžiamos. Kreipkitės pagalbos į specialistus ir siekite savo tikslo – būti laiminga.
.
Sėkmės!
Nuoširdžiai,
Psichologė Indrė Vaidelienė
www.psichologiniaisprendimai.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.