Amuletas nuo piktų liežuvių
0 (0)

Jūs ilgai ir nuosekliai ruošiate savo naują programą. Laukdami viešo pripažinimo apgalvojate kiekvieną savo pasirodymo žodį. Tikėdamiesi dėkingumo su meile puošiate savo naujo produkto pakuotę.

Ir staiga, negatyvus atsiliepimas socialiniuose tinkluose, komentaras, drabstantis jus purvu jūsų pačių bloge ar gautas elektroniniu paštu pranešimas visiškai nuvertina jūsų darbą.

Jūs pastebėjote, kaip vienas bjaurus komentaras gali ištrinti iš atminties visus pozityvius atsiliepimus, per vieną akimirką apversti viską aukštyn kojom. Ir tą blogą jūs prisiminsite ilgiau, nei gerą.

Anksčiau ar vėliau su nemaloniais komentarais susiduria kiekvienas. Niekas nuo to neapsaugotas, to neįmanoma išvengti, todėl būtina mokytis su tuo dirbti.

GARANTUOTAS KELIAS Į NESĖKMĘ

Idėja negali egzistuoti be realizacijos. O kelyje į realizaciją visuomet sutinkami patikrinimai – tavo ar ne tavo, pasiruošęs ar atsisakysi.

Jei jūs nors kartą sulauksite to, kad tas, kas juokėsi iš jūsų idėjų, nuvertino jūsų pasirinkimą, po kelių mėnesių ar metų, pamiršęs apie tai, ims pasakoti apie savo „atradimus“ ar net kreipsis į jus pagalbos, jūs tapsite nepriklausomu nuo aplinkinių nuomonės visiems laikams.
Nebūkite priklausomi nuo svetimos nuomonės, visada patys testuokite savo idėjas, kaskart užmesdami akį į aktyvius kritikus – kuo jie užsiima be patarimų ir kritikos dalinimo, ko patys pasiekė.

Neegzistuoja garantuoto kelio į sėkmę, tačiau yra tiesus kelias į visišką nesėkmę – tai noras patikti visiems. Jei norite išvengti kritikos – tereikia nieko nedaryti, nieko nekalbėti, nerašyti ir tada niekam neužkliūsite, nes jūs – niekas.

KAS PASAKĖ „MIAU“?

Svarbu suvokti, kad jūs negalite įtikti visiems, nes taip jūs nebūsite naudingu niekam, ir viskas baigsis savęs ir savo gyvenimo kelio praradimu. Jūs galite įsiklausyti tik į potencialius klientus, skaitytojus, gerbėjus, kam jūsų idėjos, jūsų darbas sukelia rezonansą.

Kai jums adresuojama kritika, negatyvas – visada žiūrėkite – kas autorius ir koks jo motyvas. Tai ekspertas, sėkmingas žmogus, potencialus klientas?

Jei – taip, tuomet yra prasmė įsiklausyti. Jei – ne, tuomet greit šalinkite šiukšles iš savo kompiuterio ir galvos, ir eikite pirmyn.

Kaip taisyklė, ekspertai – labai užimti žmonės. Tam kad patrauktumėte jų dėmesį, reikia stipriai pasistengti, o neretai – nemažai sumokėti. Ir jei jums pasiseks, tai jų komentarai bus visuomet į temą, argumentuoti ir realiai padedantys.

Be to tikri profesionalai – išprusę, kultūringi žmonės, puikiai prisimenantys savo kelio pradžią. Jie nieko nežemina iš neturėjimo ką veikti.

IŠ KUR ATSIRANDA KRITIKA

Kuo žmogus labiau nepatenkintas savimi, tuo jis nekantresnis, įtaresnis ir piktesnis kitų atžvilgiu.

Reikšdami pretenzijas, negatyvą nerealizuoti, įsižeidę ant visų ir visko žmonės išlieja savo neapykantą ant kitų. Jiems tai tam tikra terapija, taip jie išsilaisvina nuo vidinių konfliktų ir įtampos. Negali nukreipti agresijos į save, tada ieško tokio objekto išorėje.

Suprantama, neįmanoma bendrauti, susitikinėti tik su maloniais ir pozityviais žmonėmis. Kartu su asmeniniu augimu, su verslo augimu visada augs ir kritika, tai reikia ramiai priimti.
Štai jeigu jūsų nekritikuoja, o tik giria, dažnai tai parodo, kad jūs nelabai ir reikalingas arba tiesiog niekam netrukdote, esate patogi vidutinybė.

PRIEŠNUODIS – SAVĘS PAŽINIMAS IR SAVIREALIZACIJA

Perdėta koncentracija į save, savo vidinius išgyvenimus ir kartu jautri reakcija į aplinkinių nuomonę kyla iš to, kad jūs dar nepakankamai gerai save žinote ir dar neradote teisingo savirealizacijos būdo.

Kai jūs suprantate save, savo poreikius, jūs galite tikslingai juos realizuoti. Tai harmonizuoja jus iš vidaus. Jūs tampate atspariu išoriniam negatyvui, jus sunku išvesti iš pusiausvyros.
Jei jūs gyvenate savo gyvenimą, sėkmingai realizuojatės, jums niekada nekils noras kam nors ką nors įrodinėti, prie kažko prisitaikyti.

Ko gero, jūs ir patys numanote, kad pila purvą, taškosi nuodinga kritika, lieja tulžį tie, kas tokiu būdu bando realizuotis kitų žmonių sąskaita, kitaip jie tiesiog nesugeba.
Ar tai verta jūsų dėmesio, jūsų planų realizacijos atsisakymo – spręskite patys.

VAISTAI GREITAI REABILITACIJAI PO NUODINGOS KRITIKOS

1.Ištraukite iš savo atminties archyvo visas istorijas, situacijas, kai susidūrę su kritika, skaudžiai reaguodami į negatyvius komentarus, suabejojote savo idėjomis, tikslais, vertybėmis.
O prabėgus tam tikram laikotarpiui, gavote akivaizdžius savo tiesos įrodymus, jus net ėmė kopijuoti, į jus kreipėsi pagalbos, jūsų idėjos, pomėgiai tapo populiarūs.

2. Prisiminkite tą saldų, malonų pojūtį, kompensuojantį visus nepatogumus ir stresą, ir pašalinę praeities vaizdinius, pasilikite sau tik tą jausmą – nugalėtojo būseną, pasitikėjimo savimi būseną, ir niekada nepraraskite.

3. Sukurkite savo lobių skrynelę ir saugokite ten laiškus nuo jus mylinčių gerbėjų-fanų, šiltus jūsų blogo skaitytojų žodžius, dėkingų klientų atsiliepimus.
Tam tikslui galite pasinaudoti kompiuteriu arba dienoraščiu.

4. Kai gausite eilinę nuodų dozę ar pajusite nepasitikėjimą savimi, abejones tuo, ką darote – atidarykite skrynelę ir traukite iš jos savo perliukus.

5. Fokusuokitės į dalykus tirpdančius bet kokį negatyvą, vystančius jūsų kūrybiškumą ir talentus.

Ilma Safronova | isafronova.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. PETRAS PIKSRYS parašė:

    Taip, tai tiesa. Gerus atsiliepimus apie save (kurie taip pamalonina mūsų savimeilę) mes atmintyje išlaikome trumpai – nepatogu juk savimi didžiuotis, bet sulaukę kritikos (nesvarbu pelnytos, kompetetingos ar tiesiog piktavališkos) staiga „slysta žemė iš po kojų” – visi pasiekimai momentaliai yra sumenkinami, geros rekomendacijos ar pasiekimai tampa beverčiai. Ne veltui išmintis byloja ‘Šaukštas deguto statinę medaus sugadina”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.