Ar man verta dar lankyti psichologo konsultacijas?

5 Responses

  1. Pons Igns parašė:

    Panašiau, kad atsiliepimo autorė nenori pripažint ir paminėt vienos svarbios tikimybės – yra ir prastų, nekompetetingų, nemotyvuotų, savanaudiškų psichologų, kuriems kliento problemos gali būti eilinės ir neįdomios, per stiprios ir varginančios, per daug pelningos ir vertos laiko tempimo. Nesakau, kad visi psichologai yra gudrios lapės, kurioms rūpi tik jos pačios. Dieve, gink – kad tik kuo mažiau taip būtų. Bet tokių yra.
    Todėl nenuostabu, kad laiško autorė turi pagrindo nepasitikėti psichologais (galbūt net kitais žmonėmis – ekspertais). Į psichologo kompetenciją įeina ir gebėjimas parodyti klientui kaip jiems sekasi konsultuotis, pademonstruoti apčiuopiamus ženklus.

    • Is patirties parašė:

      Sutinku su jumis 100 proc. Iš merginos pasakojimo..pasirašau po kiekvienu žodžiu, akivaidzu kad šiuo atveju kartu groti..nenorėjo psichologai, bet kaltė suversta klientei, nes jei psichologas pastoviai žvilgčioja i laikrodi, darni muzika niekada nesuskambės. Ar mergina dar turi kažkaip itikti terapiautei kad terapiaute ja priimtu?

  2. Asta parašė:

    Jeigu jau žmogus kreipėsi į psichologą iš viso, vadinasi, kažkokių problemų suvokia turįs. Psichologė komentuodama atkreipė dėmesį į galimai perdėtus lūkesčius į konsultavimo technikas, į kurias koncentruojantis per daug galima bėgti nuo paties proceso.
    Man labai kliūna laiške visi tie „jaučiau”, „nejaučiau”. Jaučiant, kad nėra ryšio labai svarbu pasitikslinti ir išsakyti tai specialistui, kad būtų galima su tuo dirbti. Dabar atrodo, kad klientė išvadas pasidarė pati patogias sau ir tiesiog … pabėgo. Šioje vietoje jau matosi tendencija (trys palikti specialistai). Galbūt būtų vertinga grįžti ir pasikalbėti pas tuos pačius specialistus, kas įvyko, kodėl taip atsitiko, kokie jausmai kyla?
    Labai pritariu minčiai lakyti grupinę terapiją. Ypač dėl to jausmo, kad nemalonu išsikalbėti prie kitų arba kad anksčiau yra pasitaikę „nekompetetingų” specialistų, arba kad dabartinė grupės terapeutė „nekompetetinga” ir aptarti tai grupėje. Grupėje lengviau pasitikrini, kaip yra iš tikrųjų ir kaip kiti jaučiasi bei atsikratyti savo neadekvačių iliuzijų, jei tokių yra. Taip pat pamatyti, su kuo susiduria ir kaip problemas įveikia kiti žmonės. Galima paprašyti atgalinio ryšio apie save. Gal ir labai baisu, ir nemalonu, bet savęs pažinimas tikrai ne visuomet yra geras ir malonus procesas. Ir jeigu jis nevyksta tikrinti reikia kartu ne tik specialisto, bet ir savo indėlį.

    • Algis Ajeras parašė:

      Bet gi Asta… Jei pas psichologą ateitų žmogus be jokių išankstinių nuostatų, jei jis visiškai atsikratęs prisirišimų prie požiūrio ir pasiruošęs su psichologu kurti nuoširdžius santykius, tai jam tas psichologas ir visai nereikalingas. Nebent jis nori padėti psichologui ir taip pakelti jo „markę“. Taigi surasti ir atskleisti, leisti ir vystyti nuoširdžius, atvirus santykius yra psichologo profesija. Tad apie klientą čia negali būti net svarstoma.

  3. Algis Ajeras parašė:

    Tai va, Dange. Galiu duoti paprastą patarimą kaip pasirinkti psichologą. Susitark dėl bandomo vizito. Na ir nesiruošk pasakoti savo problemų, o daugiau klausinėk paties psichologo apie jį patį. Gali teirautis net ir apie asmeninį gyvenimą, kaip jam sekasi šeimoje, su draugais, laisvalaikiu ir pan. Manau tavo minėta psichologė ko gero pasimestu ar gal kiek ir imtų nervintis ir pareikštų, kad „kalbėk apie savo problemas“. Taigi čia gali laisvai pasakyti, kad tu nori kuo geriau jį ar ją pažinti. Tačiau jei jau tu gavai tokį psichologo pastebėjimą, kad „kalbėk apie savo problemas“, tai drąsiai gali daugiau ten nebegrįžti. Menka iš tokio nauda, jei ji iš viso bent kokia nauda įmanoma.

    O dar.., jei skaitysi šį mano komentarą, gali susirasti mane pagal šitą mano niką – vardą feisbuke ir parašyti asmeninė žinutę. Galbūt ir pavyktų bent iš lėto pajudėti iš rimties taško. Arba bent jau susirasti gaires gal pavyktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *