Dėkok ir dar greičiau artėk prie savo tikslo
0 (0)


Iliustracija: pexels.com

Kaip jauteisi, kai netikėtai sulaukei padėkos darbe iš vadovo, kliento, gyvenimo partnerio ar gero draugo? Tikriausiai pasijutai pakylėtas (-a), užplūdo energija, entuziazmas, pagerėjo nuotaika. O kada paskutinį kartą
dėkojai?

Dėkojimas yra vienas iš įpročių, ženkliai prisidedantis prie tikslų siekimo. Tai patvirtino ne vienas dėkingumo poveikį tyręs mokslininkas.

Vieno tyrimo dalyviai buvo paprašyti užrašyti savo tikslus, kuriuos jie norėtų įgyvendinti per paskutinius du mėnesius. Asmenys, kurie kasdien pildė dėkingumo dienoraštį, tyrimo pabaigoje pasiekė geresnių rezultatų siekdami savo tikslų, nei tie, kurie neužsiėmė dėkingumo praktika.

Štai, kaip dėkingumas gali prisidėti prie Tavo tikslų siekimo.

DĖKINGUMAS IR OPTIMIZMAS
Dėkingumas padeda mąstyti optimistiškai. O optimizmas padeda pasijusti laimingesniais ir pusiaukelėje nemesti savo tikslo. Optimizmas skatina veikti ir judėti pirmyn.

DĖKINGUMAS IR DARBO SANTYKIAI
Dėkingumas padeda geriau atlikti įvairius darbus, efektyviai vadovauti, lengviau užmegzti naujus ryšius, suburti aplink save geresnę komandą. Dėkingumas itin stipriai gali prisidėti prie Tavo tikslų, susijusių su siekiais karjeroje, o taip pat ir darbo vietoje aplink save susikuriant draugiškesnę ir malonesnę darbinę aplinką.

DĖKINGUMAS IR PASITIKĖJIMAS SAVIMI
Dėkodamas (-a) aplink save suburi žmones, kurie Tavimi tiki ir pasitiki. Dėkojimas kitų akyse Tave paverčia patrauklesniu (-e), komunikabilesniu (-e), o tai padeda plėtoti tarpasmeninius santykius ir padidina Tavo
pasitikėjimą savo jėgomis.

DĖKINGUMAS IR SOCIALINIAI RYŠIAI
Dėkingumas padeda sukaupti socialinį kapitalą – reikšmingus ryšius, kurie Tau padės siekti užsibrėžtų tikslų. Mančesterio universiteto Psichologijos mokyklos (Jungtinė Karalystė) mokslininko Alex M. Wood kartu su kolegomis 2008 m. atlikti tyrimai rodo, kad tie, kurie 10 proc. labiau reiškė dėkingumą, turėjo 17,5 proc. didesnį socialinį kapitalą.

DĖKINGUMAS IR KOVA SU STRESU
Siekdami tikslų neišvengiamai susiduriame su sunkumais, kliūtimis, patiriame stresą. Philip C. Watkins, Dean L. Grimm ir Russell Kolts parengė studiją, kurioje nagrinėjamas emocijų ir dėkingumo ryšys. 50 proc. šių mokslininkų tyrime dalyvavusių europiečių pažymėjo, kad dėkingumas jiems sukelia teigiamas ir pozityvias emocijas. Dėkodami neigiamas emocijas pakeičiame teigiamomis, o tai padeda sumažinti stresą.

DĖKINGUMAS IR POILSIS
Dėkingumas yra vienas geriausių būdų nusiraminti ir užmigti. Jau minėto Alex M. Wood kartu su bendraautoriais 2008 metais kitas publikuotas tyrimas įrodė, kad dėkingumas pagerina miego kokybę, sutrumpina užmigimo laiką, pailgina miegojimo laiką. Dažniausiai mums išsimiegoti trukdo įvairūs nebaigti darbai, padidėjęs streso kiekis. Prieš miegą pagalvoję apie tai, kam ir už ką esame šiandien dėkingi, sumažiname stresą ir greičiau užmiegame, o miegas tampa ramesnis. Kokybiškai išsimiegoję, galime imtis naujų veiklų ir su nauja energija grįžti prie savo tikslo siekimo.

Štai kodėl Įgyvendink.lt sukurtame tikslų įgyvendinimo plane „Kasdien arčiau savo tikslo“ svarbią vietą užima erdvė, skirta padėkoms. Svarbu ne tik parašyti padėkas, bet ir (jei yra galimybė) akis į akį padėkoti visiems, kurie prisideda prie Tavo tikslų siekimo!

Parengė Sonata Dirsytė
Įgyvendink.lt ir tikslų įgyvendinimo plano „Kasdien arčiau savo tikslo“ kūrėja

Šaltiniai:
Counting your blessings: Positive memories among grateful persons. Philip C. Watkins, Dean L. Grimm, Russell Kolts. Current Psychology. March 2004, Volume 23, Issue 1, pp 52–67.
Gratitude and well-being: A review and theoretical integration Alex M. Wood, Jeffrey J. Froh, Adam W.A. Geraghty. Prieiga per: https://goo.gl/14yyGL
Gratitude uniquely predicts satisfaction with life: Incremental validity above the domains and facets of the five factor model. A. M. Wood, S. Joseph, J. Maltby. 2008. Personality and Individual Differences
45 (1), 49-54. Prieiga per: https://goo.gl/3f8ync
The role of gratitude in the development of social support, stress, and depression : two longitudinal studines. Wood, Alex M., Maltby, John, Gillett, Raphael, Linley, P. Alex and Joseph, Stephen. Journal of Research
in Personality, Volume 42 (Number 4) (2008). Prieiga per: https://goo.gl/bmoKpx

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.