Kaip atsigauti po sunkumų? „6 M“ žingsniai

atsipalaiduok

Tai, kas elementaru, bet geriausiai veikia, kai nebėra kitų būdų susitarti su savimi:

Miegas. Kartais reikia tiesiog išsimiegoti, o apie gyvenimą pagalvoti vėliau. Kaip sakė Skarlet iš „Vėjo nublokštų“: „Pagalvosiu apie tai rytoj“. Tokia atsitraukimo taktika dažnai yra naudinga, nes leidžia pailsėti mūsų smegenims ir į problemas pažvelgti nauju žvilgsniu.

Maistas. Mano močiutė visada sako, kad nepaisant to, kaip gyvenime sudėtingų ir įtemptų momentų, svarbiausia yra miegoti ir gerai maitintis, o visa kita po to. Jai beveik devyniasdešimt ir nepaisant sudėtingo jos gyvenimo ji sugeba džiaugtis gyvenimu ir yra visiškai psichologiškai sveika asmenybė.

Maudynės. Vanduo atpalaiduoja ir nuramina, leidžia nuplauti dulkes tiek nuo kūno, tiek nuo sielos. Tinka dušas, vonia, ežeras ar baseinas.

Mankšta. Nėra tokio emocinio skausmo, kurio negalėtų įveikti fizinis krūvis. Netikite? Darykite pritupimus tol, kol galvoje neliks jokių minčių, tik raumenų skausmas kojose. Tinka bet koks fizinis krūvis: pasivaikščiojimas, bėgiojimas, aerobika ar intensyvus namų tvarkymas.

Masažas. Fizinis prisilietimas gydo. Neliečiami kūdikiai nustoja valgyti ir augti. Mums reikia prisilietimų, kad gerai jaustumėmės, todėl masažas yra labai naudingas siekiant perkrauti savo smegenis ir atpalaiduoti kūną.

Malda/meditacija. Būna gyvenime ir tokių situacijų, kada nuraminti protą ir jausmus padeda tik malda ar tyliai kartojami žodžiai, kad viskas bus gerai.

Visi šie dalykai veikia, reikia tiesiog juos daryti ir negalvoti.

Gintarė Jurkevičienė | psichologijoscentras.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *