Kas svarbiausia Jūsų vaikui skirtingame amžiaus tarpsnyje
0 (0)

Dimitri de Vries / Unsplash

Amžiaus tarpsnis Kas svarbiausia vaikui Kaip galite tai užtikrinti
Pirmi vaiko metai: kūdikystė Saugumas, besąlyginis priėmimas ir besąlyginė meilė. Nešiodami vaiką, liesdami vaiką, kalbindami vaiką, žiūrėdami vaikui į akis. Tenkindami, kuo greičiau visus vaiko poreikius (maisto, švaros, bendravimo.
Ankstyvoji vaikystė: 1-4 metai Vis dar besąlyginė meilė ir priėmimas, bet tuo pačiu ir savarankiškumo skatinimas. Vaikas neturi autonominio savęs vertinimo, kaip mes vertinsime vaiką, kaip jį vadinsime taip ir vaikas vertins, vadins save ( ,,aš mamytės vargelis“, ,,tetuko džiaugsmas“, ,,močiutės zuikis“).
Rūpinkitės savo psichine sveikata, nes vaikas perima Jūsų nuotaikas, problemas. Nubrėžkite vaikams aiškias ribas. Jei leisime vaikui pajusti savo galimybių ribas, susiformuos valia. Per daug rūpestingi tėvai ar vaiko laisvės varžymas gali skatinti abejojimą savo jėgomis.
Vidurinioji vaikystė: 5-8 metai Vis dar besąlyginė meilė ir priėmimas. Skatinti vaiko iniciatyvumą, atsakomybės prisiėmimą, naujų įgūdžių išmokimą, jautimąsi svarbiu. Vertinkite vaikų piešinius, darbelius. Girkite vaikus, bet darykite tai konstruktyviai. Įtraukite vaikus į sprendimų priėmimą. Priminkite apie galimas vaiko elgesio pasekmes kitiems žmonėms – internalizuojamos moralinės normos. Mokinkite atpažinti ir įvardinti emocijas.
Vėlyvoji vaikystė:
9-11 metų
Vis dar besąlyginė meilė ir priėmimas. Jie turi išmokti pajusti sėkmę tiek akademinę, tiek socialinę. Jei vaikui leidžiama patirti per mažai sėkmės, susiformuos menkavertiškumo, nekompetencijos jausmas. Įtraukite į buities darbus. Domėkitės vaiko mokslais. Sudominkite vaiką papildoma veikla be mokyklos.

Parengė Gintarė Jurkevičienė| psichologijoscentras.lt
psichologė-psichoterapeutė


Kviečiame į seminarą: „Kaip kalbėti su vaiku be dramų?”

Kaune vasario 4 d, Šiauliuose vasario 27 d.
Kaunas: https://www.facebook.com/events/383067562501594/
Šiauliai: https://www.facebook.com/events/663457657523796/

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.