Kodėl kokybiškas miegas yra svarbus?
5 (4)

Miegas yra gyvybiškai svarbus. Jo reikšmė tokia pat didelė kaip ir aktyvaus gyvenimo būdo ar subalansuotos mitybos laikymasis. Tačiau šiai dienai susiduriama su problema, kad yra labai daug dėmesį blaškančių ir stresą keliančių veiksnių. Todėl žmonės neišsimiega. Tad pateikiame kelias priežastis, kodėl visgi miegas yra toks svarbus, kartu su rekomendacijomis.

Stipresnė imuninė sistema

Šiomis dienomis ypač svarbu turėti stiprią im
uninę sistemą. O būtent miegas padeda kūnui atsistatyti ir atsinaujinti. Kai kurie tyrimai netgi rodo, kad kokybiškas išsimiegojimas gali organizmui padėti kovoti su infekcija. Tačiau mokslininkams reikia daugiau tyrimų, kad pilnai įrodytų šį teiginį.

Produktyvumo ir susikaupimo padidėjimas

Tyrimais įrodyta, jog smegenims gaunant pakankamai miego, pagerėja žmogaus koncentracija, produktyvumas ir pažinimo funkcija. Taip pat, geras miegas padeda pagerinti ir problemų sprendimo įgūdžius. Šios smegenų funkcijos yra ypač svarbios mūsų kasdieniniame gyvenime.

Sportinės veiklos rezultatų pagerėjimas

Jei sportas yra vienas iš Jūsų hobių, tada kokybiškas miegas yra būtinybė. Tyrimais įrodyta, kad ilgesnis poilsis žymiai pagerina greitį, tikslumą, reakcijos laiką ir psichinę savijautą. Mažesnė miego trukmė buvo siejama su blogais fizinio krūvio rodikliais

Rekomendacijos

Priklausomai nuo amžiaus grupės, kiekvieno žmogaus miego poreikiai gali skirtis. Štai rekomenduojamos miego valandos:

• Naujagimiai (0–3 mėn.): 14–17 valandų.
• Kūdikiai (4–12 mėn.): 12–16 valandų.
• Mažyliai (1–2 metai): 11–14 valandų.
• Ikimokyklinukai (3–5 metų): 10–13 valandų.
• Mokyklinukai (6–12 metų): 9–12 valandų.
• Paaugliai (13–18 metų): 8–10 valandų.
• Suaugę (18–60 metų): 7 ir daugiau valandų.
• Suaugę (61–64 metų): 7–9 valandų.
• Suaugę (65 metų ir vyresni): 7–8 valandų.

Manoma, kad kuo žmogui daugiau metų, tuo mažiau valandų jam reikia, kad gerai išsimiegotų. Miegamosios lovos, čiužiniai ir jų komforto lygis yra svarbus faktorius, kai kalbama apie poilsį. Jei neturėsite patogios lovos, šios rekomenduojamos valandos bus mažiau reikšmingos.

Taigi miegas suteikia kūnui galimybę atsigauti ir pasiruošti kitai dienai. Nuėjus tinkamu laiku miegoti, galite pajusti daugumą privalumų, kuriuos suteikia kokybiškas poilsis. Tad nedvejokite ir laikykitės tinkamo miego režimo.

Įvertinkite!
[Balsavo: 4 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.