fbpx

Meditacija ir joga padeda išvengti neurodegeneracinių ligų
0 (0)

Senior woman meditating at the edge of lake

Foto: © Slingshot/Corbis

Ko gero, jau visi žinote, kad meditacija mums yra naudinga. Ji padeda atsipalaiduoti, susitelkti, pasijusti ramiam, atsikratyti streso. Ir tokių tyrimų, kurie įrodo, koks nuostabus priedas prie gana sudėtingo šiuolaikinio gyvenimo gali būti meditacija, vis daugėja.

Viename paskutiniųjų tyrimų Wake Forest Baptist Medical centras (JAV) tyrinėjo meditacijos ir jogos programos, žinomos kaip streso valdymo ir dėmesio lavinimo programa, poveikį kognityvinėms funkcijoms, atminčiai gerinti ir šių dienų baubui – migrenai švelninti. Sužinota, kad ši meditacijos bei jogos rūšis priverčia smegenyse įvykti tam tikriems pokyčiams, dėl kurių kognityvinės funkcijos gerėja, o migrenai duodamas aiškus ir tvirtas „ne“.

Pirmojoje tyrimo dalyje dalyvavo pacientai, kurių amžius buvo nuo 55 iki 90 metų. Dalis dalyvių atliko aštuonių savaičių jogos ir meditacijos programą. Kuo tai baigėsi? Be to, kad pagerėjo savijauta, sustiprėjo kūnas, buvo pastebimi ir itin teigiami pokyčiai tuose smegenų regionuose, kurie atsakingi už atmintį ir kitas pažintines funkcijas. O jei jau kalbame apie kognityvinių funkcijų pagerinimą, tai reiškia ir dar vieną dalyką – apsisaugojimą nuo senatvinių neurodegeneracinių ligų, kaip Alzheimerio liga ar parkinsonizmas, taip pat pagalbą jau sergant šiomis ligomis. It to būtų negana, tie pacientai, kurie kentėdavo nuo varginančių migrenos priepuolių, komentavo, jog migrenos simptomai, priepuolių dažnumas ir intensyvumas taip pat sumažėjo. Švelninantis poveikis migrenai buvo akcentuotas antroje tyrimų dalyje.

Tyrimo organizatoriai buvo sužavėti tokiais rezultatais. Maloniai nuteikė tai, kad joga ir meditacija suteikia kūnui ne tik daugiau laisvės ir lankstumo, bet ir tam tikra prasme išlaisvina protą ir pastiprina tas smegenų sritis, kurios yra silpnesnės.

Beje, primename ir apie kitus su joga bei meditacija susijusius tyrimus. Štai vienas jų nustatė, kad praktikuojančiųjų jogą ir meditaciją organizme yra daugiau antikūnų. Vadinasi, jų imuninė sistema stipresnė, atsparesnė įvairioms bakterinėms ir virusinėms infekcijoms.

Kitas tyrimas nustatė, kad joga ir meditacija sukelia pokyčius ir pilkojoje smegenų medžiagoje, taip pagerindamas informacijos apdorojimą. Kas dar? Vyresnių žmonių miego pagerinimas, telomerų pailginimas, o tai susiję ir su ilgesniu gyvenimu.
.
Pagal: sciencedaily.com
Šaltinis: vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.