Mokslininkai rado kelią į laimę – tereikia nusnūsti!
0 (0)

Pasak tyrėjų, laimės paslaptis yra labai paprasta: trumpas snūstelėjimas dieną. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad trumpas (iki pusvalandžio) pietų miegas sustiprina laimės jausmą ir padidina produktyvumą. Tyrėjai netgi sugalvojo naują žodį, apibūdinantį tą jausmą, kai patenkintas atsikeli po trumpo snūstelėjimo. Angliškai tai skamba „nappiness“, o išvertus į lietuvių kalbą būtų „pokaičio laimė“, rašoma dailymail.co.uk.

Profesorius Richardas Wisemanas iš Hertfordšyro universiteto pasakė: „Ankstesni tyrimai parodė, kad pabudę po neilgo, iki 30 minučių pokaičio miego sugebame geriau susikoncentruoti, būname produktyvesni ir kūrybingesni. O naujausi tyrimai parodė, kad trumpas pokaičio miegas dar ir sustiprina laimės jausmą.“

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad tie dalyviai, kurie dieną miegodavo ilgiau, jautėsi mažiau laimingi už tuos, kurie apskritai nemiegojo.

Tyrime, kuris buvo atliktas Edinburgo tarptautiniam moksliniam festivaliui, dalyvavo daugiau nei 1 tūkst. žmonių.

Iš visų dalyvių 66 proc. trumpai miegančiųjų pareiškė, kad jaučiasi laimingi. Palyginimui, tą patį pareiškė 56 proc. ilgai miegančiųjų ir 60 proc. niekada nemiegančiųjų.

Trumpai miegantieji savo laimę vidutiniškai įvertino 3,67 balais iš penkių, niekada nemiegantieji – 3,52 balais, o ilgai miegantieji – 3,44 balais.

Tyrimas taip pat parodė, kad 18-30 metų amžiaus grupėje dieną ilgai miegodavo 43 proc. dalyvių, o 50+ amžiaus grupėje dieną miegodavo tik 30 proc. Tik 11 proc. dalyvių pasakė, kad miegoti dieną jiems leidžiama darbe.

Prof. R. Wisemanas pasakė: „Nemažai tyrimų parodė, kad trumpas pokaičio miegas gerina produktyvumą. Daug labai sėkmingų įmonių, tokių kaip „Ben & Jerry’s“ ir „Google“ savo biuruose įrengė specialias pokaičio miegui skirtas zonas, tad jų darbuotojai gali dieną nusnūsti darbe.“

20-30 min. trukmės pokaičio miegas didina kūrybingumą, koncentraciją ir produktyvumą.

Amerikos kosmoso agentūra NASA tyrė karinių lėktuvų pilotų mieguistumo problemas. Tyrimo metu paaiškėjo, kad kai vienas pilotas nusnūsta 26 minutes, kol kitas pilotas perima lėktuvo valdymą, vėliau pirmojo piloto budrumas padidėja 54 proc.

Kita vertus, dažni valandos trukmės nusnūdimai siejami su 82 proc. didesne širdies ligų rizika. Buvę Didžiosios Britanijos premjerai seras Winstonas Churchillis ir Margaret Thatcher naktį miegodavo tik po keturias valandas, užtat reguliariai nusnūsdavo dieną.

Parengė delfi.lt
Iliustracija: Benjamin Combs

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Mindaugas parašė:

    Žmonės laimingesni ne dėl to, kad ilgiau miega ar pamiega per pietus, o todėl, kad jiems gyvenimo sąlygos yra tam palankesnės. Be to, tokių žmonių gyvenimo kokybė statistiškai yra geresnė.
    Juk žmonės, kurie skundžiasi miego trūkumu, dažniausiai turi ir aibę kitų problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.