Negalite užmigti? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas
0 (0)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau užmiega. Stresas ir nerimas yra pagrindinės įtampos priežastys – ką gi atneš rytojaus diena? Visgi, neuromokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai paprastas triukas, kaip priversti save užmigti labai greitai.

Storesnės užuolaidos, informacinio fono ribojimas prieš miegą, kitame kambaryje paliktas telefonas, šiltas pienas – yra galybė būdų, kurie turėtų padėti jums užmigti greičiau. Visus juos reikėtų išbandyti. Visgi, taip pat reikėtų dar kartą pažvelgti ir į priežastis, kodėl užmigti jums yra sunku. Gali būti, kad tai lemia stresas ir nerimas.

Neatsakėte į visus elektroninius laiškus, ne viską išmokote rytojaus egzaminui, ryte laukia svarbus susitikimas – nerimas ir stresas kenkia jūsų sveikatai ir miegui. Kai Bayloro Universiteto Teksase mokslininkai pakvietė kelias dešimtis dalyvių sudalyvauti tyrime, jie dar gerai nežinojo, ar jų apsvarstytas metodas suveiks. Jie vienos grupės žmonių prieš miegą paprašė ant popieriaus lapo surašyti visus per dieną nuveiktus darbus arba keletą darbų, kuriuos būtina nuveikti rytoj. Pastaroji grupė užmigo bent 15 minučių greičiau nei tie, kurie jokių sąrašų nesudarinėjo, ir bent 9 minutėmis greičiau nei tie, kurie sudarė jau nuveiktų darbų sąrašą.

Mokslininkai pataria kiekvienam tai išbandyti. Tam tereikia skirti 5 minutes prieš miegą. Ant popieriaus lapo (elektronikos prietaisais prieš miegą naudotis nereikėtų) reikia užrašyti 10 darbų, kuriuos rytoj reikia atlikti. Ir eiti miegoti. Tikriausiai, užmigsite greičiau. Bet kodėl?

Nerimas dažniausiai kyla dėl nežinomybės. Turėdami aiškų planą kitai dienai tą nežinomybę dalinai pašalinsite. Bus ramiau, kai žinosite, kad nereikia vienu metu galvoti apie 10 dalykų – jie jau guli popieriaus lape ir jums juos tereikia po vieną išbraukyti.

Kita priežastis yra ta, kad pats rašymas ant popieriaus lapo veikia kaip šiokia tokia terapija – kaip antistresinio kamuoliuko spaudymas. Jūs galite iškrauti savo mintis ir nerimą vos per kelias minutes ant švaraus popieriaus lapo. Aišku, šis metodas nepadės, jei jūsų miego problemų priežastis yra visai kita.

Parengė Technologijos.lt
Iliustracja: Glenn Carstens-Peters / unsplash.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.