Pasakos iliuzijos spąstai. Kaip jų išvengti?
5 (1)

Labai dažnai mes – moterys susikuriame vaizduotėje, kokio norime gyvenimo. Svajojame apie šeimą, vyrą, vaikus. Kaip juokauju, tikimės, kad gims rami mergaitė šviesiaplaukė mėlynomis akimis, o gimsta berniukas be plaukų, rudom akim ir visą laiką verkia. Ir dar gimdymas vyksta, ne pagal planą…

Arba šeimyninis gyvenimas nesiklosto, kaip norėtųsi, vyras pinigais nesidalina, reikia pirkti kelionę visai šeimai, niekas šeimoje nesitvarko, kaip reikėtų, vaikai nesimoko, kaip galėtų mokytis, namuose buitis negerėja, šeimyninės šventės ne tokios smagios kaip per TV rodo. Atrodo visas pasaulis aplink gyvena, kaip normalūs žmonės, o pas jus namuose viskas vyksta ne pagal planą. Jei išvykstate į kelionę, būtinai reikia kam nors susirgti, jei kelionės neatšaukiate smagumo vis tiek nedaug. Jei ne susirgo kas kelionėje, tai nuolat lydi pykčiai, konfliktai ar taip kokios nelaimės. Kartais atrodo, kad geriausiai ten, kur jūsų nėra.

Darbe tikitės stulbinamos karjeros, o užsisėdite tam pačiame darbe ne vienerius metus, o net kelerius, o gal keliasdešimt metų. Kažkam pasiseka, o jums ne. Atrado, kad laimė šypsosi kitiems tik ne jums.

Iš draugių sunkiausiu metu tikimės palaikymo ir bendravimo, o gauname atsaką, „oi gaila, dabar negaliu☹“ O jei laukiate, kada pagal jūsų skaičiavimą eilė skambinti ar pasiūlyti veiklą jūsų draugei. O ji tam niekaip neprisiruošia. Nusprendžiate, kad drauge reiktų braukti iš draugų sąrašo.

Atrodo svajojate, tikitės, bet ne tik kad niekas nesipildo, bet viską gaunate priešingai nei tikėjotės. Jūsų aukšti lūkesčiai pakiša koja, džiaugtis gyvenimu tokiu, koks jis yra. Sunku matyti teigiamus dalykus savo gyvenime.

Pabandykite šiuos žingsnius:

1. Pirmiausia atsikratykite negatyvių draugių/ų ir kolegių/ų. Labai dažnai, jei mes girdime daug negatyvių dalykų aplinkui mes norime pritapti ir imame pritariamai bambėti. „Vyras – blogas, oras – blogas, vaikai – neklauso, valdžia nesąmones daro“. O jei pagalvotumėt iš kitos pusės tai tikrai ne 100 procentų tiesa. Tikrai jei galvotumėte ir bandytumėte atsakyti, kuo jūsų šeima/vyras/darbas geras, tikrai rastumėte atsakymų. Net ir nelaimėje galime įžiūrėti gerų dalykų. Apvogė mašiną, pasidžiaugiame, kad ne visą mašiną nuvarė. Vaikams sunkiau sekasi moksluose, bet už tai jie gabus sporte ar mene. O kai lyja labai smagiau dirbasi darbe vasarą.

2. Nesiekite tobulumo. Jo niekur neįmanoma pasiekti. Viena klientė nuoširdžiai prisipažino, kad jai net baisu pasakoti apie šeimą, kad atrodo visi gyvena normaliai, o jie ne. Vaikai pykstasi, neklauso, vyras užsienyje. Ji nuoširdžiai tikėjo, kad dauguma žmonių gyvena geriau, tvarkingiau, draugiškiau, turtingiau. Iš tikrųjų pagal dauguma savybių ir pasiekimų mes esame vidutinybės, o tai nėra blogai. Taip pat visos šeimos turi išskirtinių, unikalių bruožų ir taip pat yra bruožų, kas ir būdinga visoms šeimoms. Tobulas gyvenimas būtų neįdomus, nuspėjamas, neliktų emocijų įvairovės. Taigi būtų nuobodus.

3. Nustokite ieškoti pateisinimus kitiems ir sau imkitės konkrečių veiksmų. Viltis yra klaidinga, kad „jis/ji/ jie savaime pasikeis ar susipras…“ nė velnio nesikeis, jei to neišsakysite ar neparodysite veiksmais. Anksčiau viskas buvo gerai ir vėl gali taip būti nieko nedarant, tiesiog laukiant. „Laimingiausia buvau, kai buvau jauna, gimė vaikai… Paskui užgulė rūpesčiai, sukausi viena kaip išmanydama. Iš paskos vilkau vyrą,.. pavargau…“ Paklausus, kas daro ją laimingą, nežino. Kartais pokyčiams gera pradžia, tiesiog pasakyti „Ne“. Nedarykite to, ko nenorite. Paprašykite kitų, kad už jus padarytų ir kantriai laukite, kol tai bus atlikta. O jei prašymai neveikia, gal laikas sukrauti daiktus antrai pusei, o gal laikas pabendrauti su porų konsultantų.

4. Mažiau sekite ir aklai tikėkite facebook ir instagramo istorijomis. Jei daug laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose,tikrai galite patikėti pasakos iliuzija. Gražūs, liekni žmonės, tobuli namai, nuostabios kelionės, gražūs ir geri vaikai, mieli augintiniai. Kosmetika, rūbai, batai, baldai, kelionės,knygos… Atrodo visi viską turi, vartoja, perka, naudoja. Negali atsilikti nuo socialinių tinklų tempo. Turi kuo daugiau pirkti, keliauti ir visur gražiai atrodyti. Kaip moterims sakau, juk niekas nekelia į facebooką ar instagramą nepavykusių kadrų, nebent tai koks socialinis eksperimentas. Su žiburiu reiktų paieškoti moterų, kurios nėra žinomos influencerės ir drįstu savo foto kelti be jokio makiažo. Dabar juk net telefonas fotografuoja retušuodamas foto, gali pasirinkti kokius tik nori filtrus, kad atrodytum kaip dievaitė. Jei peržiūrėtumėte savo profilį, jei nežinotumėte savo gyvenimo istorijos galbūt net sau galėtumėt pavydėti 😊.

Gyvename vartotojiškame pasaulyje, kur atrodo viską galima nupirkti. Tačiau ar tikrai mums visko reikia? Ar tikrai jūsų vertė priklauso nuo patiktų skaičiaus gauto per dieną? Geriau gyvenkite netobulą kupiną įvairių emocijų gyvenimą realybėje, o ne socialiniuose tinkluose.

Psichologė-psichoterapeutė Vitalija Mikutaitienė | www.psichologijoscentras.lt
Iliustracija: Alice Alinari / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

1 Response

  1. K parašė:

    Mielos nuostabios moterys, sita gyvenimo mokykla niekam nera parasta. Visi mokymai veda prie vieno, atleiskita sau kad nezinojote kitaip. Mokinkit meiles ir tiktai meiles – ir viskas bus gerai :-) Aci jum :-)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.