Pozityvios dienos gidas – kaip susikurti nuotaiką ir atgauti įkvėpimą judėti į priekį?
4.3 (3)

Kai atsikeliu “ne iš tos kojos”

Nežinau, kaip jums, bet man – net ir propaguojant pozityvų mąstymą bei sąmoningą gyvenimo būdą, kartais pasitaiko “dienų kaip tyčia”. Atsikeli prastos nuotaikos, viskas tarsi iš rankų krenta, ant kiekvieno kampo laukia vis nauji išbandymai, nuotaika vis labiau bjūra, viskas ir visi ima nervinti arba apima tokia apatija ir nenoras nieko daryti, kad vienintelė svajonė būna griūti į lovą, užsikloti su galva ir miegoti, “kol visa tai baigsis”. Būna ir kitokių dienų, kai atrodo, kad tiesiog “nusėdo batareika”, o visas įkvėpimas ir motyvacija judėti į priekį bei mėgautis gyvenimu kažkur išgaravo.

Tuomet svarstau – ką darau ne taip ir ką nesunkiai galėčiau ištaisyti. Analizuodama savo sėkmingas dienas, supratau, kad yra visiškai elementari sistema, kurios laikantis, visos dienos būna geros. Jei tik laikausi šių patarimų pati, net ir prasčiau prasidėjusi diena prašvinta ir tampa tiesiog nuostabia. Šia sistema ir noriu pasidalinti.

Keli svarbūs žingsniai į sėkmingą dieną

 • Rytinių minčių svarba. Rytas, mano manymu, yra pati svarbiausia paros dalis. Būtent šitame taške įvyksta sprendimas dėl to, kokia bus mūsų diena. Pats pirmasis žingsnis į sėkmingą dieną prasideda dar net neatsikėlus ir netgi iki galo nepabudus. Tarp miegojimo ir budrumo yra nuostabus, nors ir sunkiai apčiuopiamas tarpsnis, kai jau nebemiegi, bet dar nesi atsikėlęs. Tai idealus laikas siųsti žinutes savo pasąmonei, nes šioje būsenoje protas nesipriešina ir visos pozityvios programos sugula į mūsų vidų tarsi sėklos į derlingą žemę. Vos pabudę, bet dar turėdami kelis mirksnius iki kėlimosi pasakykite sau su džiugesiu mintyse „Šiandien bus geriausia mano gyvenimo diena, kupina smagių atradimų, įkvėpimo, energijos, šilto bendravimo, visokeriopos gerovės ir gausos bei dvasinės pilnatvės (įsirašykite tai, kas jums aktualiausia, svarbiausia). Ačiū.“ Jauskite dėkingumą, tarsi tokią dieną iš tiesų jau išgyvenote. Tuomet galima dar keletą minučių nusnausti. Galbūt iš pradžių tai kartodami ir iš anksto dėkodami, jausitės keistai, bet su laiku pastebėsite, kad tokia rytinė programa ne tik tampa geru įpročiu, bet ir iš tiesų padaro jūsų dieną ypatingą. Galiu pasakyti, kad mano asmeninėje praktikoje tai pasitvirtino 100%. Jei tik pamirštu ar patingiu taip save užsiprogramuoti, atsikeliu visai kitokios nuotaikos. O juk reikia tiek nedaug…
 • Suplanuota dienotvarkė. Antras svarbus sėkmingos dienos aspektas – dienotvarkė. Apie tai, kokį neįtikėtiną efektyvumą (taigi ir gerą nuotaiką bei sėkmingus rezultatus) duoda raštiškas dienos darbų ir asmeninių reikalų planas, išsamiai rašiau straipsnyje „Kaip viską suspėti – planas, planas, planas.“ Taigi, nesikartosiu. Akcentuoti noriu tik tai, kad išlaikyti didelius tempus ir našumą, o tuo pačiu gerą nuotaiką ir energingumą, intuityviai plaukiant pasroviui yra itin sunku. Ir žinoma, nepamirškime, kad „mes planuojam, o Dievas juokiasi“, taigi planuokim, bet būkim lankstūs ir neprisiriškim prie rezultato – tuomet ir pasikeitus planams nuotaikos nesusigadinsim.
 • Pastebėkime stebuklus ir darykime juos patys. Kasdien kiekvieno iš mūsų gyvenime vyksta daugybė stebuklų. Pirmas iš jų yra tai, kad atsikėlėme – sveiki, gyvi, kad mūsų laukia dar viena graži diena, kurią susikursime patys. Stebuklas yra tai, kaip mūsų organizmas gautus pusryčius pavertė energija, kaip gražiai už lango šviečia saulė arba žemės dulkes nuplauna lietus; tai, kad turime veiklą – darbą, mokslus, kūrybą. Stebuklas yra mūsų namai, kuriuose šilta ir nelyja ant galvos, šaldytuvas, kuriame yra maisto, visi mūsų patogumui sukurti daiktai. Stebuklas yra artimųjų šiluma ir šypsenos. Galėtumėm vardinti ilgai ir kantriai. Tereikia išmokti tuos stebuklus pamatyti ir vertinti ne kaip kažką savaime suprantama, nes ne visi pasaulio žmonės turi tai, ką turite jūs.
  Lengviausias būdas įvesti dar daugiau magijos į savo gyvenimą – pradėti stebuklus kurti pačiam, dalinant juos ne tik artimiesiems, bet ir nepažįstamiems, nes tai teikia didelį džiaugsmą, o taip pat visuomet su kaupu sugrįžta. Juk nieko nekainuoja viešam transporte užleisti vietą ar bent pasisiūlyti palaikyti sunkų krepšį, pasidalinti su labiau likimo nuskriaustu, pavalgydinti alkaną (žmogų ar gyvūną), nusišypsoti praeiviui, pagirti žmogų, kartu su jumis besimatuojantį parduotuvėje rūbą, pasiūlyti pagalbą sunkiai nešančiai močiutei, padėti neprašomam, padrąsinti tą, kuriam trūksta pasitikėjimo savimi… Širdyje nešiojuosi begales istorijų, kai dalinamas gerumas man visiškai netikėtai iš visai kitų žmonių sugrįžo tuomet, kai jo labiausiai reikėjo – kartą pamiršus piniginę man vaikinas troleibuse tiesiog padovanojo talonėlį, kitąkart bėgant į jau beveik nuvažiuojantį autobusą, vaikinas apsimetė į jį lipąs (nes nesiruošė juo važiuoti), kad sulaikytų ir spėčiau atbėgti iki užsidarant durims, ne kartą buvau užleista eilėje, nes skubėjau, nors to ir neprašiau, o kiek kartų eidami pro šalį nepažįstami žmonės tiesiog šiltai ir nuoširdžiai šypsojosi…. Pabandykite prisiminti, kiek jūsų gyvenime buvo tokių mielų stebuklų. Juk juos kurti pačiam ne mažiau gera nei gauti iš kitų.
 • Kasdienės atokvėpio ir meditacijos akimirkos. Kad ir kaip gerai susiplanuotume darbingą dieną, būna akimirkų, kai krinta darbo našumas ir jaučiame, kad jau nebespėjame. Dažniausiai tokiu atveju pasidarome DAR vieną kavos puodelį ir susiimame DAR labiau. Deja, toks metodas padeda tik laikinai. Daug geresnis būdas pagerinti našumą – leisti sau iš tiesų pailsėti. Tai reikėtų daryti ne toliau varginant akis ir protą, skaitant informacinius portalus, knygas ar žurnalus, o medituojant. Meditacijos metu protas iš tiesų pailsi, atsigauna ir po kurio laiko būna pasiruošęs dirbti dar našiau. Dažniausiai teisinamės, kad meditacijoms neturime laiko. Geriausias kontrargumentas tam yra faktas, kad pameditavę, tolimesnius darbus atliksime daug greičiau ir kokybiškiau nei prieš tai, taigi skyrę proto poilsiui 20-30 minučių, laiką ne eikvosime, o atvirkščiai – taupysime. Kaip sako – kasdien reikia medituoti po 30 minučių, išskyrus tas dienas, kai esame labai užimti – tada reikia medituoti po valandą.
 • Jauskime savo ribas. Gyvenant pašėlusiu šiuolaikiniu tempu ir norint visuomet judėti į priekį, labai lengva perlenkti lazdą. Daugelis turime polinkį į darboholizmą, kuriuo gali pasidžiaugti nebent darbdavys. Mums patiems perdėtas perfekcionizmas, nemokėjimas atsitraukti ir pailsėti nuo darbų, kol jų nepabaigėm, neatneša nieko gero – vien tik stresą, ligas ir chronišką nuovargį. Taigi, net jei mums patinka tai, ką darom, nepamirškime tarp darbų tinkamai maitintis, pakankamai ilsinti galvą, akis ir visą kūną, o svarbiausia – lėtai mėgautis visu procesu.Taip pat neleiskime kitiems mūsų engti ir išnaudoti. Prisiminkite auksinę darbdavių taisyklę – stipriausiems jaučiams tenka rimčiausi darbai, taigi kuo daugiau ir kuo geriau viską atliksite, tuo daugiau naujų užduočių gausite. Kol vešite, tol jums ir kraus. Ir dažniausia – be jokio papildomo atlygio, išskyrus retus atvejus. Taigi, stengtis būtina ir reikia, bet persistengti – tiesiog neapsimoka.Juk dar nei vienas mirties patale nesigailėjo, kad per mažai dirbo….
 • Pozityvus mąstymas visur ir visada. Apie esminę minčių kontrolės svarbą kalbėjau jau ne kartą, taigi nesiplėsiu. Noriu tik priminti, kad esame tai, ką galvojame ir pritraukiame tokius dalykus, į kokius daugiausia koncentruojamės. Jei nuolat mąstysit tik apie tai, kas jums nepatinka ir ką norėtumėt pakeisti – šių negatyvių dalykų turėsite tik dar daugiau. Jei nepaisant visko, bet kurioje situacijoje matysite šviesiąją pusę, jei koncentruositės ir būsite dėkingi už tuos džiuginančius dalykus, kuriuos turite – gėrio ir gausos jūsų gyvenime atsiras vis daugiau ir daugiau. Taigi, kontroliuokite savo mintis, išankstinius nusistatymus, sekite ir meskite lauk vidinius prieštaravimus, kurie trukdo pasiekti laimę ir pamatysite, kaip viskas aplinkui ima stebuklingai keistis.
 • Kasdienis laikas sau ir savo šeimai. Manau, kad dar du labai svarbūs sėkmingos dienos faktoriai yra laikas sau ir artimiausiems žmonėms.Kad ir kokius svarbius darbus dirbtumėm, kad ir kiek šeimyninių rolių turėtumėm, galime būti iš tiesų laimingi tik tuomet, kai kasdien skiriame nors šiek tiek laiko asmeniniams dalykams, kurie mus daro laimingais ir kuriuos darydami jaučiamės savimi. Pailsėjusi, įkvėpta ir dvasiškai auganti žmona, mama, dukra, sesuo ar draugė visuomet sugebės kitiems duoti daugiau nei ta, kuri yra pervargusi ir jau seniai nebeįdomi net pati sau. Iš tuščio ąsočio vandens neįpilsi. Taigi pirmas žmogus jūsų svarbumo skalėje visuomet turite būti jūs. Ne dėl egoistinių sumetimų, o kaip tik atvirkščiai – tam, kad galėtumėm duoti daugiau.Mūsų artimiausi žmonės yra didžiausias pasaulyje pozityvo šaltinis, taigi neatidėliokime valandėlių, skirtų jiems tam laikui, kai „pabaigsim projektą“, „turėsim atostogų“ ar iki „kada nors“, nes nei vienas iš mūsų nežinome, kiek tų „kada nors“ mums kartu dar yra skirta.
 • Gerų žodžių magija. Geri žodžiai yra magiški ne mažiau nei bet kurie burtažodžiai. Ir didžiausia jų magija yra tai, kad jie paveikia ne tik žmogų, kuriam tuos žodžius sakom, bet ir mus pačius.Išdrįskim pasakyti, kokius šiltus jausmus jaučiam. Negailėkime gerų žodžių, paskatinimo, pagyrimo, komplimento artimiems, ar net mažiau pažįstamiems ir net visai nepažįstamiems žmonėms. Netiesa, kad dažnai kartojami geri žodžiai nusitrina ir nebetenka prasmės. Labai svarbu, ne ką sakome, o kaip ir ką tuo metu jaučiame, nes būtent emocija, kurią sudedam į žodžius ir atlieka visą magišką veiksmą.Pabandykite tokį eksperimentą. Per dieną reikia pasakyti bent po 3 komplimentus/pagyrimus/gerus žodžius pažįstamiems žmonėms. Jei išdrįsite, pabandykite pasakyti tinkamoj situacijoj gerą žodį ir nepažįstamam žmogui – nesunku pagirti kažkieno šaliką, rankinę ar atliktą darbą – priežasčių geriems žodžiams visuomet taip daug… Svarbu tai daryti be lūkesčių, kad jums už tai bus atlyginta. Tiesiog darykite tai dėl savo paties smagumo. Pastebėsite, kokios teigiamos emocijos jums su kaupu grįžta iš dėkingų žmonių ir kaip jos nuskaidrina bet kokią dieną.
 • Trumpa dienos apžvalga ir padėka prieš miegą. Paskutinis, bet ne mažiausiai svarbus momentas kuriant pozityvią dieną yra laikas prieš miegą. Sako, kaip nusiteikę užmigsime, su tokia nuotaika ir pabusime. Manau, kad tiesos šiame pasakyme yra nemažai. Štai kodėl labai verta prieš užmiegant trumpai mintyse apžvelgti gražiausius dienos momentus ir už juos padėkoti, įvertinant visus kad ir mažus teigiamus dalykus, kurių galėjo ir nebūti. Užmigę su tokiomis emocijomis, iš ryto garantuotai atsikelsime daug geresnės nuotaikos, o dėkingumas pamažu taps geru įpročiu.

Papildomos priemonės nuotaikai pakelti

Kartais taip nutinka, kad net ir propaguojant pozityvų gyvenimo būdą, nuotaika susvyruoja, apima kažkoks liūdesys ar apatija, o įkvėpimas kažkur pradingsta. Visatoje viskas eina ciklais, ratu – taip pat ir žmogaus emociniai, intelektualiniai ir fiziniai bioritmai. Taigi tokie svyravimai yra visiškai normalūs tam, kad būtų sukurtas balansas, pusiausvyra.

 

Tokiais atvejais griebiuosi vieno iš žemiau išvardintų, išbandytų ir tikrai veiksmingų įrankių.

 • Mėgstamų dalykų sąrašas. Visiškai paprastas, bet labai smagus būdas pasikelti ūpą yra susidaryti džiaugsmą jums keliančių dalykų sąrašą. Tuomet, kai nuotaikos nėra, šį sąrašą išsitraukiam, skaitom, jaučiam daug teigiamų emocijų, o perskaitę būtinai bent pora dalykų iš sąrašo atliekame ir nuotaika būtinai pasitaiso.Mano sąraše yra apie 60 punktų. Pasidalinsiu kau kuriais iš jų, linkėdama pratęsti jų pildymą tokiais, kurie teikia daugiausia džiaugsmo jums patiems.
  1. Pabusti su saule ir paukščių čiulbėjimu
  2. Užmigti mylimojo glėbyje ar ant krūtinės
  3. Stovėti ant scenos, kai tau visi ploja ir džiūgauti iš pasididžiavimo
  4. Įkvėptai kelias valandas tapyti, pamiršus viską pasaulyje
  5. Įkvėptai rašyti laišką ar straipsnį
  6. Šviežiai nupjautos žolės kvapas
  7. Eiti basai per paplūdimio smėlį, kai seniai nebuvai prie jūros
  8. Bepriežastinės laimes pliūpsniai ir akimirkos, kai norisi verkti iš dėkingumo
  9. Laikyti ant rankų kūdikį ar mažą vaiką
  10. Draugiško artumo akimirkos atvirai šnekantis su artimu žmogumi
  11. Dvasinės ramybės ir harmonijos akimirkos, kai esi dabar ir čia
  12. Klausytis sentimentus keliančių dainų, jas dainuoti
  13. Gaminti kažką naujo, kai skaniai gaunasi
  14. Netikėtai gauti gėlių ar dovanėlę
  15. Ilgai miegoti ryte, kai nereikia niekur skubėti arba pabusti pora valandų anksčiau ir suprasti, kad dar gali pamiegoti
  16. Sėdėti šiltai prie židinio, kai už lango žiema arba lyja lietus ir ilgai žiūrėti į ugnį
  17. Klausytis krioklio, medžių ar jūros ošimo
  18. Šokinėti jūroj per bangas
  19. Važiuoti mašina per kalniukus, kai suspaudžia papilvę
  20. Mėgautis mėgstamu patiekalu, ypač išalkus
  21. Žiūrėti įkvepiantį filmą
  22. Romantiškas vakaras žvakių šviesoje
  23. Gulėti vonioje ar džiakuzi su putomis, su knyga ir su muzika
  24. Gulėti ir žiūrėti į krentančias žvaigždes bei galvoti norus
  25. Aromaterapinis masažas ir SPA procedūros
  26. Nusipirkti naujų labai tinkančių rūbų
  27. Netikėtas komplimentas ar žinutė su gražiais žodžiais, prisipažinimais
  28. Užtarnautas poilsis po sunkaus darbo ir atostogos
  29. Keliauti ir atrasti naujas šalis

  ir taip toliau, ir taip toliau….

 • Įkvepiantis filmas. Vienas dalykas iš aukščiau išvardinto sąrašo mane pakrauna itin efektyviai. Tai įkvepiantys dokumentiniai ir grožiniai filmai – prasmingi, motyvuojantys, įdomūs. Jei jaučiu, kad trūksta polėkio, visuomet periodiškai peržiūriu savo kelis mylimiausius ar dar paieškau naujų – tai visuomet suteikia naujų jėgų eiti į priekį. „The Secret“, „You can heal your life“, „Amelija iš Monmartro“ su savo mažų kasdienių stebuklų magija, senos mielos rusiškos komedijos man kaip tik vieni tokių, bet šiaip jų yra labai daug. Susidarykite savo mylimiausių sąrašą ir žiūrėkite juos, kai bus liūdna.
 • Pasitikime liūdesį kaip draugą. Kartais priešintis liūdesiui ar bandyti jį visaip nusipurtyti – tiesiog beprasmiška. Daug lengviau priimti jį kaip brangų svečią ir pasinaudoti jo teikiamais pliusais. Liūdesys kartu su savimi visuomet atsineša vienatvę, o, gyvenant įtemptu ritmu, ne visuomet turime pakankamai progų pabūti su savimi. Taigi, kai liūdna, turime galimybę apmąstyti kertinius, esminius dalykus savo gyvenime ar tiesiog pabūti tyloje. Tai ne visada yra blogai.
 • Dėkingumo magija. Dėkingumas yra stebuklingas įrankis, padedantis kurti gerą nuotaiką ir visapusišką gerovę. Apie tai išsamiai rašiau savo straipsnyje „Dėkingumo magija“. Jeigu jums bloga nuotaika, jeigu nejaučiate įkvėpimo, jeigu tai jau užsitęsęs jūsų emocinis būvis – vadinasi jūsų gyvenime tiesiog trūksta dėkingumo. Pradėkite dėkoti ne tik apžvelgdami gerus nutikusius dalykus prieš miegą, bet rašykite dėkingumo dienoraštį – kasdien po 10 naujų dalykų, už kuriuos esate dėkingi. Dėkokite visiems ir už viską – sau, savo kūnui, savo protui ir sielai, savo šeimai, Visatai, už viską, kas jus supa, nes visa tai yra jums dėl kažkokios priežasties reikalinga. Toks dėkingumu pagrįstas požiūris – šimtaprocentinis ginklas prieš bet kokią blogą nuotaiką ir nesėkmes.

Esu tikra, kad yra dar ne vienas pozityvios dienos formavimo įrankis – kiekvienam jis gali būti vis kitoks. Linkiu atrasti savo ritualus ir juos atliekant gyventi su šypsena, gera nuotaika ir dėkingumu – tiesiog už tai, kad esame.

Su meile,
Sielos namai

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 4.3]

6 Responses

 1. Algirdas parašė:

  Patiko :) Tiesa :)

 2. Žaneta parašė:

  Ačiū už šį straipsnį :)

 3. Елена parašė:

  Ačiu Jums. Jus suteiketė man vilties ir prikeletė iš gan ilgo septynerių metų „miego” Ačiu dar karta

 4. Paulius parašė:

  Ačiū už šį strapsnį :) tikrai gerai nuteikia!

 5. Darius parašė:

  na jeigu be paliovos gatvėje žarstysiu komplimentus į kairę ir į dešinę tai tiesiog atliksiu psichologo darbą be atlygio ir vienu bedarbiu bus daugiau tai psichologu. O jeigu dalintum komplimentus su rykštele?

 6. Inga parašė:

  Nuostabus,pozityvus straipsnis, pilnas paprastu tiesu,kurios gali pagerinti kasdienine nuotaika ir suteikti tikrai maloniu akimirku. Aciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.