Rūkiau žolę 4 metus – jaučiuosi tarsi psichiškai nesveikas

nerimo-priepoliaiKlausimas:

Sveiki. Aš Alexas, man 19 metų. Turiu tokią problemą: rūkiau žolę 4 metus. Man tai patiko, nežinau kodėl, tiesiog dariau tai. Dabar susiradau gerą darbą, jo dėka ir mečiau rūkyt. Kai darbinausi, man reikėjo praeiti testą dėl narkotikų. Todėl nerūkiau savaitę, dvi, tris, keturias, praėjau testą ir supratau, kad galiu gyventi ir be narkotikų. Tačiau iškilo tokia problema: tris kartus man buvo panikos atakos. Kad toksai dalykas yra, aš iki šiol nežinojau. Košmarus sapnuoju praktiškai kiekvieną naktį, pergyvenu dėl menkiausių dalykų, žmones mane erzina, nors iki šiol į gyvenimą žiūrėjau optimistiškai. Jeigu trumpai, jaučiuosi tarsi psichiškai nesveikas. Patarkite, prašau, ką man daryti ? Ačiū. :)

Atsakymas:

Sveikas, Alexai. Ačiū, kad parašei ir pasidalinai savo problema, kuri tikrai yra labai svarbi ir aktuali ne tik Tau, bet ir kitiems jauniems žmonėms.

Iš tiesų, tik filmuose tiesa slypi kažkur anapus. Realiame gyvenime tiesa visada yra šalia, tik ne visada mes galime ar norime ją pastebėti. Kalbu apie tai, kad savo laiške Tu pats parašei savo problemos priežastį – galbūt norėjai apie ją pakalbėti plačiau ar gauti vienokį ar kitokį patvirtinimą.

Tu, kaip nemažai kitų jaunų, save šiuolaikiškais laikančių žmonių, rūkei žolę – apie tai drąsiai rašai savo laiške ir tuo poelgiu nusipelnai pagarbos. Rašai, jog Tau patiko tai daryti, ir narkotikų vartojimas truko ketverius metus. Nutraukęs pajutai, kaip smarkiai pasikeitė tavo psichologinė būsena.

Iš tiesų, Tu labai tiksliai aprašei vieno iš labiausiai jaunimo tarpe paplitusio narkotiko – žolės arba kitaip – kanapių – poveikį žmogaus organizmui. Kanapių veiklioji medžiaga, patekusi į organizmą, prisijungia prie neuronų (nervų ląstelių) receptorių tose srityse, kurios yra atsakingos už emocijas, malonumo jutimą, apetitą, skausmą, laiko ir pojūčių suvokimą. Todėl žolės parūkęs asmuo jaučiasi patenkintas, laimingas, jis daug šneka, juokiasi, dingsta skausmas, o laikas plaukia kitaip.

Vartojant žolę ilgesnį laiką, pasireiškia neurologiniai pokyčiai smegenų srityse, reguliuojančiose informacijos apdorojimą ir emocijų generaciją. Todėl pablogėja atmintis, tampa sunku įsiminti naują informaciją (mokykloje net ir norint tampa sunku mokytis), vis dažniau pasireiškia prasta nuotaika ir nuotaikų svyravimai, atsiranda nerimas, kartais – depresiškumas, kankina liūdesys, apatija, nemiga. Taip nutinka todėl, kad kanapių veikloji medžiaga išstumia organizmo natūraliai gaminamus neuromedoatorius, vietoj jų prisijungdama pati.

Kai žolės vartojimas nutraukiamas, organizmas tų savo natūralių cheminių medžiagų gamina labai mažai. Dėl jų trūkumo pasireiškia psichologiniai sutrikimai, kuriuos aprašei savo laiške: nerimas, naktiniai košmarai, nuolatinė bloga nuotaika, susierzinimas, panikos atakos ir t.t. Taigi, dabartinė Tavo, Alexai, būsena yra iššaukta ilgalaikio žolės rūkymo.

Ką gi daryti? Laikui bėgant, organizmo veikla atsistato. Ar greitai? Atsakyti sudėtinga. Vieni iš tos bedugnės ropščiasi gana sparčiai ir energingai, kitiems prireikia labai daug laiko, o kai kurie – niekada iš jos taip ir neišlipa. Esu įsitikinęs, kad Tu išlipsi – juk jau žengei du labai rimtus žingsnius: nutraukei žolės vartojimą ir pripažinai problemą.

Panikos priepuoliai efektyviausiai įveikiami, derinant cheminius vaistus su psichoterapija. Taigi, tu turi keletą pasirinkimų: 1) kreiptis į psichiatrą, kuris išrašys medikamentų, stabdančių panikos atakas; 2) kreiptis į psichologą ar psichoterapeutą, kuris padės visus Tavo aprašytus psichologinius sutrikimus įveikti psichologiniais metodais; 3) kreiptis į abiejų sričių specialistus ir derinti jų pagalbą. Be jokios abejonės, apie kokį nors žolės ar kito narkotiko vartojimą negali būti ir kalbos: pasekmės gali būti nenuspėjamos.

Sėkmės Tau ir stiprybės!
Psichologas Arūnas Norkus

81 Responses

 1. Atsiciuhink parašė:

  Taip visiem buna kas daug laiko ruko ir stagiai meta taip kad nebesik i kelnes savaime viskas iseis :)) Ir po tai bus lyg blogas sapnas

  • Aiva parašė:

   Patikek kiekienam jauciu skirtingai,nes. Rukau su gerom pertraukom po pora. Menesiu..m ir ka jis raso man atrodo kaip nesamone

 2. totem parašė:

  sneka ir nusisneka paprasciausiai po ilgo rukymo sugrizai i realybe todel taip viskas ir blogai

 3. Edgaras parašė:

  Patarciau atsiciuhinti nuo tuo pigaus vyno, nes marichuana tikrai nekenkia ypac tokiais simptomais, cia esi tik tu pats kaltas, jei esi konkretus daunas, o toks ir esi nes platini savo istorija internete, siulyciau aiti pas daktarus ir prisipazinti, kad tu esi daunas :)

  • ... parašė:

   Edgaras.. Matosi jog esi per kvailas suprasti ka zmogus isgyvena! As ji pilnai suprantu ir ji uzjauciu,nes ir pats kovoju su panikos atakom ir visa tai tikrai nejuokinga ! Laikykis Alekxai! Svarbiausia tikek kad viskas isispres ir nenuleisk ranku!

  • mikis parašė:

   savo tokia nuomone gali susikisti sau i subine, pats rukiau be sustojimo puse metu, po to sugalvojau kad uztenka jau lygei taip pat jauciaus kaip ir alexas, o tu gaidzio prisipises neizeidinek kitu :)

  • Anonimas parašė:

   cia tu daunas vafli jei taip galvoji.. as irgi galvojau lygiai taip pat kol nepradejo stogas vaziuot neparukius

  • apšalęs nuo idiotizmo parašė:

   wtf…

  • satanes parašė:

   Isgyvena ne bobos neruri hihihi

  • Nusišneki žmogau parašė:

   Kas nekenkia? :D Nerašyk pievų.. Kiek pats laiko rūkai? :Dd Jei valgytum tai nekenktų, bet kai rūkai čia kitas reikalas

 4. blah parašė:

  „Taip nutinka todėl, kad kanapių veikloji medžiaga išstumia organizmo natūraliai gaminamus neuromedoatorius, vietoj jų prisijungdama pati.”
  viena protingesnių frazių visam šitam atsakyme.. ir šiaip, kokia proga žolė yra įvardijama kaip „narkotikas” ? tik neskleiskit man tų posovietinių erezijų,kad žmogus nuo jos tampa žlugęs ir t.t. man normaliai,aiškiai atsakykit. argumentuotai. ir dar.. cituojamoj frazėj yra SMARKUS netikslumas – kanapės veiklioji medžiaga? lyg ji būtų viena… :)
  jų yra daug ir jos visos veikia kartu, todėl teigt, kad kažkuri viena medžiaga išstumia kažkurias tai organizmo medžiagas, irgi nelabai kažkas.. kitos jas atstato,atnaujina,tai dafuq? šitas teiginys kažkoks.. nelogiškas,ar gi ne?

 5. Juokinat parašė:

  Tai parukyk vel, nurimsi :D nebent aisku, nori buti prisertas medikamentu, kurie „tikrai nesuzalos” tavo psichikos :))))

 6. Armis parašė:

  Tai parukyk bl ;D

 7. Marius parašė:

  Ne psichiskai silpnies rukyt. O tai paskui zliumbe cia. Parukyk kart i savaite ir nereiks gerti jokiu chemiju.

 8. pychas parašė:

  Alexai toliau rukyk ta zole ir viskas susitvarkys. be to zole ne narkotikas ciuxinkis vaikas. as 7metus rukau per savaite bent po 4 kartus ir buvau ne karta pristabdes menesiui ar dviem tajp pat del darbo ir visiskai nieko man nesidare gyvenau kaip ir rukydamas. tik gyvenimas grazesnis kai kart nuo karto parukai. SMOKE WEED EVERYDAY !!!

  • Anonimas parašė:

   matos nevisproti ,kad taves nepaveike ZOLE ! :DD

  • Anonimas parašė:

   NU KLAUSYKIT ZINAU ZMOGU KURIS RUKE….. DABAR TOKIOS PROBLEMOS,KAD DIEVE PADEK.UZEINA PRIEPUOLIAI,KAD NAMU SIENAS SPARDO,BALDUS LAUZO….,JUOKINGAI SKAITYT,KAD ZOLES RUKYMAS NEKENKSMINGAS,YRA PAVYZDYS VIETOJE,KENKSMINGAS IR DAR KAIP

 9. Jonas parašė:

  kreiptis į psichiatrą, kuris išrašys medikamentų, stabdančių panikos atakas… Ar tie medikamentai nebus dar didesnis sudas kuris is smegenu isstums geras savybes? O blogiausia tai ,kad sakoma, kad o koks smarkus narkotikas kiek jis kenkia. BLA BLA BLA… Rukau 6metus. ! Neturiu jokiu problemu. Taip kartais su atmintim jauciasi sokie tokie pakitimai… Bet nemiga? Apetito neturejimas? Neviltis, liudesys? Tai priklauso nuo PACIO ZMOGAUS ,o ne nuo to ka tu vartojai. Po velniu! Isikalkit i galva ,kad tai nera NARKOTIKAS, o naturalus AUGALAS kaip TABAKAS tik maziau kenkiantis sveikaitai, bet duodantis daugiau pliusiu nei minusu! Jofana.

  • Anonimas parašė:

   dar vienas dalbajobas ,sudai jau tava galvoj…o dar bandai patarineti ….

 10. Psichoterap parašė:

  Kas per pasiūlymas… vietoje natūralaus augalo cheminius narkotikus vartoti? jei rūkei tai ir rūkyk bet tik savaitgaliais,o ne kasdien. Kanapė gydo 70+ ligų tarp jų lėtina vėžį ir živ, gydykis kanape. tu tiesiog rūkei per daug o dabar gryžai į realybę,realybėje męs visi nervoti ir vargstam šiais sunkiais laikais…

 11. lessmoreqq parašė:

  atsakymo autorius cia turetu kreiptis i psichologus nes iskart matos jog shuda mala

 12. Edas parašė:

  Atsakė tvarkingai. O komentaruose, tai vien neurospecialistai susirinkę iš srities „Nuo ko susirgai, tuo ir gydikis”. Terminologija nėra neteisinga, narkotikas tai bet kokia uždrausta medžiaga turinti psichotropinių savybių, o kiek pamenu žolė nėra legali, taip kad, nereikia čia pasakų sekti, kad neturėtų vadinti narkotiku.

 13. JAH parašė:

  ir is kur tokiu atsiranda? gal tu is menulio nukritai? pateisinciau visus tavo zodzius, jei tu transvistitas, o dabar tau uzsitesusi menopauze:DDDD gal pisk atgal is kur atkeliavai.. neskiedes cia savo sudu atvirai…tokiems nerukyt o snuki isdauzyt, o tu PSICHOLOGAS pirmiau pasiskaityk kas yra NARKOTIKAS, tada skiesk tikras panikas!

 14. legalus parašė:

  o tu šnapsso \\\”legalaus pabanyk\\\” bent metus paskui straipsius rasinek.

 15. tomas parašė:

  Kad žolė kenkia mažiau nei alkoholis, tai faktas, būtų jis gėręs ketverius metus, tai visišku degradu taptu. Bet rūkyt pastoviai ketveriu smetus, tai irgi proto reik turėt. Staigiai nutraukt negerai, organizmas patiria šoką ir abstinenciją. Mažink.

 16. rolis parašė:

  Žolytė daro poveikį. Reikia su tuo susitaikyti. Paprastas tabako rūkymas irgi daro poveikį, tik ne visi jį jaučia. Lygiai taip pat su žole, tik poveikio daugiau. Aš žinau.
  Tiesiog metei žolę po to, kai pripratai. Atsisakyti reikia iš lėto.

 17. Anonimas parašė:

  Akivaizdūs priklausomybės simptomai po nutraukimo. Beje, tiems, kurie čia vapa apie „narkotikas” reikšmę – ar patys bent wikipediją buvot atsivertę??? Narkotiku vadinti galima bet kokią stimuliuojančią ar slopinančią medžiagą, ir dauguma jų ilgainiui sukelia priklausomybę. Tai ne tik heroinas, kokainas, opoatai, bet ir tabakas, kava, ir šokoladas. Kanapė irgi tarp jų. Ir bet kurios medžiagos vartojimas dideliais kiekiais, stagiai nutraukus, sukelia abstinenciją, lengvesnio ar sunkesnio laipsnio. Klausimo autoriui patarčiau kuo greičiau kreiptis į specialistus, nes tokiais tempais psichika važiuoja tik žemyn. Pati esu buvus tokioj būsenoj, labai sunku.

 18. flenc parašė:

  nu nusisneka gerai :D net truksta zodziu, kiekvienas dalykas turi ribas, sako nuo zoles atminties nebera, tai jei tu rukai kiekviena diena ar ten net pora kartu i diena 4 metus prie ko cia zole kalta? jus pagerkit snapso 0.5 kiekviena diena 4 metus pasizesim jau po metu kas pas jus galvoi bus ir ar is viso dar busit sitam pasauli;) nesigaudai gyvenime nerukyk isvis tada, o cia dar apie medikamentus rase tai isvis augala siulo chemija pakeist :DDD pzdc profesionalai

 19. Alexas autorius parašė:

  Nepradesiu rukyti seniai norejau mest ir pagaliau pavyko. Dabar visai kitaip ziuriu i sita dalyka. Turiu draugu kurie ruko 20 metu patikekit nieko gero. Labai nenoriu tapti toks pats. Aisku yra labai smagu kai sedi parukes nieks nerupi problemu nera bet juk zole kainuoja o uzdirbu nedaug taj geriau as uz tuos pinigus sesei geliu nupirksiu jinai bent ivertins tai.

 20. Juozas parašė:

  Sveiki, rukiau 5 metus vos ne dien dienon, budavo pertrauka diena ir tai vos i puse metu, jau nuo 2013,08,17 nerukau ir jauciuosi tiesiog puikiai, reikia nusiteikt pozitiviai, keist savo mastyma, o ne galvot, va neberukau, nera ka veikt ir panasiai.. dabar pinigu susitaupo, gali nusipirkt vos ne ko nori, apmintis gereja, nuotaika irgi gera, bendraut norisi, demotis viskuom, tiesiog saunu :) keist liudesi i judesi be kaifo ;))

 21. Tomas parašė:

  Juozai, mldc laikykis, bet dar tik 3 dienos praejo, nepersokes griovio nesakyk op, man daugybe kartu taip buvo :D

 22. Juozas parašė:

  Tomai, jau penkta diena, ir jauciuosi nuostabiai :)) net minciu nekyla apie parukyma, jei pagalvoju tai uzsigruzinu, kad veltui rukydavau :)

 23. Juozas parašė:

  Ka apsirukai, prikolas prikolas, uz dvieju valandu ar valandos, jau toks jautiesi mieguistas, nieko nenori, baidaisi zmoniu, bijai net parduotuven nuveit :D , visko tingi daryt, o dabar liuksas ;))

 24. Anonimas parašė:

  Rukau zole jau 8 metus ir kelis pirmus metus man ir taip buvo , pradejau sportuoti + reguleriai medituoti ir viskas dingo jauciuosi pukiai ir rukau zole toliau !!!!!!! GANJA MASSIVE

 25. vytis parašė:

  Paskaiciau pirmus 10 komenataru ir siaubas apeme.. Aisku siaubas greitai peraugo i gailesti tiems komentuotojams

  • moteris parašė:

   kaip ten sakoma: skestanciuju gelbejimasis -paciu skestanciuju reikalas. as laukiu kada mano sunus prades gelbetis. Labai jaudinuos,kad nepaveluotu. Gydytojai ramina, kad subres. Atrodo, kad jau judam i prieki, nors paranojos dar islenda,kaip pas kitus komentuotojus,kurie evoliucijai nepasiduoda, bet reteja po truputi. Gaila prarastu metu..

 26. hyfhr parašė:

  rukiau 5 metus vos ne dien dienon, budavo pertrauka diena ir tai vos i puse metu, jau nuo 2013,08,17 nerukau ir jauciuosi tiesiog puikiai, reikia nusiteikt pozitiviai, http://only5game.com/ keist savo mastyma, o ne galvot, va ne

 27. R parašė:

  visi tie psichotropiniai vaistai, antidepresikai veikia dar ziauriau, ne tik smegenim kenkia, stabdo hormonu gamybas, bet ir kepenims kenkia, zodziu viskam. Pasidarai robotu. Tao pasirinkimas, rukyti ne, kiti soka nuo stogu. Geriausia iseitis tai susitaikymas su situacija, kad bus sunku ir kenteti. Ateis diena kada bus lengviau.

 28. Evaldas parašė:

  Edgaras kazkoks nezinau.. ne ten pataikes parasyt … As rukau zole jau … oi net nezinau .. 10 metu tai tikrai . zinau ir suprantu kiekviena autoriaus aprasyta zodi. Nustojus rukyt visada buna nekazka , nes organizmas buna jau iprates , o kai is jo atimami sitie vitaminukai , jis priesinasi, ir issaukia, nemiga, depresija , kazkokias baimes, apatijas . Bet viskas manau laikina, kodel sakau manau ? Todel , kad vis dar neesu metes … Tik kartais apmazinu , bet labai noretusi visai tai uzraukti. Isvis mest rukyt ir cigaretes . Gal sitas „kaifas ” ir butu nieko blogo, jei i metus karta ar du, bet taip neiseina . Zinoma nera tai jau taip super blogai, bet salia to, nera ir nieko gero . Visiems rukantiems linkiu nenusirukyt, o norintiems mest SEKMES :)) sau taipogi ! beja tai tik zole . Tad atsisakyti neturetu but neimanoma . Aciu , jei kas perskaitet :)

 29. Anonimas parašė:

  labai daug komentatoriu matau priklausomu nuo zolytes, nepulkit as pats toks. bet per ilga laika kaip ir istorijos autorius pamaciau, kad zole tikrai neinauda. taip ziaurei smagu kai parukai dievinu si jausma, bet per ji is sportisko ir sumanaus vaikino tapau vangiu nieko nenorinciu tinginiu ir paciam del saves nesmagu kai buvau tikrai saunus, o dabar tik labai saunus tinginys.

  • Jarokas parašė:

   Pas man tas pats.ir nežinau ką kaip daryti žalia gyvatė sėdi mano galvoje

 30. Rukantis parašė:

  Sveiki ! Perskaiciau visu komentarus, tikrai idomu paskaityt ka apie tai galvoja kiti.. Tai wat as rukau 7-8 metus pradzioj buwo i sawaite 1 ar 2 kartus kol neuzilgo tj tapo rutina kiekviena diena, galiu pasakyt kad iz zole rukant o dar labiau pries rukant man tj suteikia dziaugsmo ir pasijauciu laimyngas(skamba kiek kvailai ) taigi kad ir kjp man ji patiktu noreciau smarkiai sumazinti i menesi karta ar 2 ,bet deja tjp neiseina arba rukyt arba nerukyt, esu padares daugybe pertrauku po menesi po kelias savaites, ilgiausiai buwo 2menesiai :) bet parukes paskui vel nebesustoju tarkim pusei metu, kol atsibosta taspats per tapati nori tik rukyt ir daugiau nieko nedaryt, nors man parukois nebudawo problemu bendraut su draugais,eit i parduotuve,banka ar kitas viesas vietas, bet tas pastovus galvojimas kjp parukyt nezavi,beto pinigu laaabai daug iseina, kas liecia metima rukyt tai pirmas dienas galbut kokias 3-4 isties nera lengva buni piktas nepatenkintas vis galvoji priezasciu kjp parukyt , o tas gausus prakaitawimas nakti oj as sito bijau labiausiai,buna baisu tiesiog is niekur, tai wat cia pirmom dienom taip o ka galiu pasakyt metus ilgesni laika mano atveju 2menesiai, buwau jau issivales testai kanapiu nerode atmintis pagerejo nebebuwau toks piktas ant zmoniu, prisiverciu padaryt dalykus ko negalejau rukant tarkim eiti i sale pasportuot :) isvada butu tokia kad rukykit jei tik norit tik turekit saiko tada ir poweikis bus ir neatsibos ir pinigu daug neisleisit na ir kogero athodu nebus nustojus. Viso geriausio stay high ;)

 31. Meciau parašė:

  Sveiki. Perskaiciau visus komentarus ir daug kur pastebejau save.. pradejau rukyti po kelis kartus i savaite tada po kelis kart i diena, o po to tai paliko nevaldoma ir tik parukes noredavau dar ir dar. Taip gyvenau metus rukant kiekviena diena kol neprasidejo paranoja (labai baisus dalykas. Niekam nelinkiu to patirti). Tada siaip ne taip meciau ir paliko dar blogiau.. Net bijodavau iseiti i miesta nes budavo baisu, kad mane visalaika stebi ir t.t.. Jau neberukau gal pora menesiu, bet meciau po viena kart i savaite/menesi ir tie „parukymai” buvo visai baisus.. belekaip visko bijojau ir net laukdavau mirties nes atrodydavo kad tuoj uzsilengsiu. Bet siaip ne taip dar laikausi. Vis dar gyvenu su paranoja, bet ji po biski dingsta. Taip, kad patariu jums rukantiems ir tuoliau rukyt tik su saiku. As manau kad miskas tik del to kad pradejas nebejutau saiko ir norejau dar ir dar. O tiems kurie neruko, geriau nepradekit. Tai tik pinigu svaistymas ir rizika tapti paranoiku. Aciu kas skaitet :) tikiuos nesmeisit.

  • aaa parašė:

   esmė tokia, kad kanapės pakelia psichologines problemos, kurios glūdi gyliai žmoguje, todėl vieni pradeda jausti visokias paranojas, paniką, nerimą, kiti ką nors kitą, treti iš vis nieko nejaučia metę, bet būna fiziškai kažkas ne taip ir t.t.
   Jei dabar dirbtum su psichoterapiautu ir pažintum save ir pasileistum į kelionę į savo vidų – tai „išnirtum” dar stabilesnis ir drąsesnis nei buvai prieš rukant. Svarbu drąsiai ir aiškiai spręsti savo problemas. Nustoti save GINTI nuo kažko… tą savo mažą centriuką tiesiog nustoti ginti… verčiau jį išauginti.

 32. Paranoia parašė:

  Labas. Man lygiai tokia pati situacija kaip parase – Meciau. Rukiau beveik kiekviena diena 4 m. Ir nuo preitos vasaros pradejau jausti paranoia, pradejau mazinti rukymus, bet paranoia vistiek buvo (pvz.. galvojau kad zmones mane stebi, kazkoks keistas baimes jausmas atsirasdavo kai parukydavau.) . Saugus jauciausi tik namuose, jau neberukau 3 men. Bet paronoia ir baimes jausmas kartas nuo karto atsiranda. Keisciausias dalykas tas kai rukydavau atrodydavo kad zmones juokiasi is manes, bet savaime aisku nebuvo priezasties. Zodziu zole tikrai labai zbjs budavo rukyti, bet virsyti negali niekada.

 33. lauzau standartus parašė:

  visi auksciau manes komentatoriai apsitorcine Narkomanai be gyvenimo prasmes

 34. pasikei iau parašė:

  Sveiki gyvenu UK rukiau zole 4metus nevaikiskokm dozem ir ne tokia salucha kaip LT pastebejau kad nebesusikalbu su zmonem, tas noras parukyti vel ir vel bet jau 2metai kaip padejau galutini taska ir zoles neberukau isvis meciau be jokiu mazinimu Ir nepastebejau kad man tai butu nutike kaip tau jokiu paranoju, naktim miegojau gerai be kosmaru jokiu ataku kazkokiu. Darau isvadas perskaites straipsni kad maziau sudo rukykit nupurksta visokiais nitratais ir t.t rinkites gera produkta. Peace ;)

  • Buves rastamanas parašė:

   Ukuose pats auginau ir žinau ,kad irgi yra didziausias sudas, aisku geriau gal nei gatvine ,nes nezinai kuo gali but nupurksta ,bet augindamas irgi zinau kokiais maistais maitini ir galiu pasakyt nera naturalus gera produktas, jei noretum geros turetum naturaliai tik su vandenu augint ,bet tada neisgausi svorio ir kokybes

 35. Danunx parašė:

  Rukau jau gal 14 metu. Man paciam dar tik 27 , ir man jau taip atsibodo ja rukyt. Rukau be perstojimo. Galiu po 15-20 kalpoku per diena isaut per kibira, ir pries miega dar 2-3 isaut kad pridauzes galeciau uzmigt. Neparukau, tampu nervotas, prakaitas musa, jauciu kaip visa ta nesamone manyje oksiduojas. Buna taip prirukau kad apsivemiu ir po 10min vel einu isaunu tokiu geltonu kalpoku kad dar ne visi tokius isauna. Ir kad ir kiek kartu sau sakau viskas nu neberukyk , arba bent mazyk, nuo to jokios naudos. Is ryto atsikeles pirmas dalykas ne valgis o eini kalpoka itraukt. Taigi jus ten rukantis 4-6 metus ir galit padaryt pertrauka . Man tai neiomanoma. Nera valios? Galbut. Bet tai toks silpnas kaip jus sakot isvis nenarkotikas man tapo kaip gyvenimo budas. As neparukes nesijauciu savimi. Tikriausiai vienintelis budas ir yra eiti pas kazkokius gydytojus, nzn gautu vaistu jau geriau kad tas pirmas 3-4 dienas prakaituotum lauk ta visa nesamone is saves ir bent uzmigt galetum. Nes as galiu neparukes visa nakti prasivoliot lovoi ir uzmigt tiesiog neina. Nesijauciu pavarges issekes arba gal apsineses labiau tiktu sakyt. Kiti gali mest, pailset poto vel parukyt. O kitiem tai neimanoma. Nebent buti ten kur nera zoles. Bet rastamanas visada jos ras visur. Taigi…. Ir ka patarsit man protinguoliai? Isautumet 10 kalpoku per kibira is eiles? Tada galit man kazka patart. O jus tie kurie rukot jointa du kartus i sav ir rasot smoke weed everyday, slepkites ir nevaidinkit kietuoliu, kazkada pries 10 metu rukiau ir as karta i savaite savaitgaliais su hebra ketvirti per banke ant 5 zmoniu. O dabar pitaka pats vienas per diena supest galiu ir dar paprasyt. Tai ka daryt?

  • Mantas parašė:

   Dw rukyk toliau nes stumi belekaip :DD

   • Danunx parašė:

    Taip ir darau :D saudau ir saudau kalpokus iki siol. Nors ir atsibode , krc pradejau dar ir koksint. Dabar du viename isvis kaifovai :D prirukai, prisaudai sniuru ir taskai plaistaka visa nakti. High life

 36. Deivis parašė:

  Seni. :D drauge susirask. kazkokios veiklos ar panasiai. nebepirk zoles. ramiai seni :) turi galva, naudokis. cia nepriklausomybe, cia gyvenimas gyvenk ji kaip nori argi ne taip? nori parukai, nenori – nerukai. atsiras zmona, planai apie vaikus. bus paprasciau ;) tik buk protingas, kokiu moki buti.

  NORIU RUKAU, NORIU NERUKAU. cia siektiek psichologines pusiausvyros reikia.emocinio stabilumo. o tai turim kiekvienas, paieskoti reikia ;)

  • Darius parašė:

   Sveiki,rukau zole jau 2m. ne tik zole bet ir vadinama „ximke” tai tabakas apipurkstas xemija kazkokia.Bet noriu visa tai mest,ypac sita ximke,nes bijau blogu pasekmiu organizmui. Noriu tiesiog nerukyt jos,tik savaitgaleis kai kada naturalo uztraukt. Nezinau kaip man elgtis,bijau,kad metes viska po kazkeleriu metu atsiras lygos no ximijos rukimo. Patarkit man kaip elgtis? ar mano organizme viskas gerai?

   • xm parašė:

    tavo organizme dideli pakitimai, nuo ximkes
    Zinok, jei rukysi, prarasi gebejima mastyti, nemokesi igytu igudziu pritaikyt.Turiu tau patarima, keisk draugus, tu jiems reikalingas tik tam, kad kartu pasidusint

  • Danunx parašė:

   Nebepirk zoles? Tai kaip cia? Jei man rauna stoga jei neparukau? Turiu merga, slepiu kad rukau. Ir seip jai px. Nedraudzia nieko man. Einu dirbt. Po darbo i sale. Po sales pridauzau kaip velnias. I tak kazdij den , zjbs yra. Noriu rukau, kada noresiu mesiu :D

  • Sutinku parašė:

   +++

 37. aaa parašė:

  tik jokių medikamentų. Geri psichoterapiautai visada išgydo be tos juokingo chemijos… tai yra dar žalingesnis reikalas nei kanapės ar net koks alkoholis (kuris yra A klasės narkotikas)…
  Čia yra normalu – atchodai. Pamatysi praeis, bet teks pakentėt metelius kokius. Organizmas turi atsistatyti. Tas pats ir su cigaretėm būna ir kava (ypač kava, kai meti gerti, tai savaitę pykina, galvą skauda ir t.t.).
  Sportuok (mankšta, kvėpavimo pratimai, malda, viskas kas protą padaro vienapusišku – kaip lazeriu).

 38. anonimas parašė:

  Mano situacija kitokia, pirmą kartą pabandčiau žolės 6 klasei, rūkiau kažkur karta ar du per savaite, poto aišku teko pakeisti mokyklą ir draugus, gyvenau kaime nebuvo ir nereikėjo, suėjo 16 metų ir vėl susitikau senus draugus, ir prasidėjo tai buvo 3 mėnesei visos vasaros i savaite du tris arba keturis kartus rukiau žole taipogi ir alkocholio neatsisakydavau, prasidėjo mokykla susitaikiau su panele ir vėl mečiau tuos dalykus, aišku buvo sunkiau, vis pro reta nieko panelei nesakydamas parukydavau, bet laikui bėgant nenorėjau ir nerūkiau pradėjau sportuot ten biškį ir tiek, koki ,,atchodai\” buvo? uzmiegi nesvarbu kure valanda atsikeli 8 ryte bendravimas pasikeičia pasidarai toks ant visko dėjas, nu bet praėjo viskas gerai ir pries 18 gimtadieni gal puse metų, pradėjau vėl labai dažnai gerti, buvo i savaite kartas ar du ir į mėnesį žolytės, ir taip kokia 7 mėnesius.. laikui bėgant nustojau gerti taip dažnai bet pradėjau rūkyti žolyte bet jau ne taip o i savaite bent penkias dienas, ir būdavo kad jau rukai ne po 1 grama o atsikėles puse gramo, po poros valandų jai mokykloi būnam vėl puse vėliau gryžti pavalgai vėl puse ir taip iki vakaro kokius 2 ar 3 gramus surūkai ir taip visa savaite būdavo dienų kad visai nerūkai bet toks pasimetes būni nieko nesupranti ir va dabar rūkau galima sakyt kas dieną kokia apie 3 mėnesius ir būna taip kaip parūkau ir kai visas tas poveikis būna pradedu mąstyt apie problemas apie visas baudas kaip reikia susitvarkyti gyvenimą ir pradėjau visa laik parūkes mąstyti kad reikia mest žole nes jau taip neapsirūkau (nu nesukabina, čia kas rūko supras), bet tik dingsta poveikis visas ir pradedu galvot kaip gerai buvo, noriu dar parūk, ir parūkes vėl galvoju kad reikia mest, ir kas svarbiausia kad nuo žolės prasidėjo noras išbandyt kažką kito, išbandžiau vieną kartą ratų, nežinau kaip jūs juos vadinat mes ratais arba sponkėm, pirma kartą pabandžiau patiko pasibuvau normaliai antrą kartą galvojau nebandysiu, bet nuvarėm su draugais į pirtele ir pasiūlė aš aišku pabandžiau ir prasidėjo priklausomybė bet netokia kaip su žole, dabar jai varai tai į koki polotą ar kluba ir užsimeti ratų. aišku buvo mąstymas tokis kad geriau parūkyt žolės neigu prisigert, nes kai prirūkai buni aptinges ir jokios muštynes ar kažkas kito neidomu, visada taip sakydavau, dabar noras yra mesti žole rukyt bet kažkaip parašo kažkas ka sumąstom pamatau kažką kas ruko ir viskas pats pats ir taip beveik kas dieną, gal ka patarsit kaip mesti? su tėvais apie tai tikrai nenoriu kalbėt, tad ir rašau i čia :)

  • Buves rastamanas parašė:

   Oj seni puikiai tave suprantu ,visiškai su žole tas pats ,aišku bovo ir šponkiu ir cocanes visko ,bet šitoe du prikolas patiko ,bet kita diena žiauriai hujovai jausdavaus tai tas atmušė nuo to ,alko irgi nebelimpa ,nes irgi pachmas baisus kita dieną ,BET va su dūmais bbžn kiek laiko 4-5metus diena iš dienos rūkiau ,buvo pertrauku ,bet jos buvo ne mano noru ,jau 22 irgi parukes griauzdavau save parukes ,kad gyvenimo nesitvarkau, problemu nesprendziu ,bet tik atleidzia vel parukai ,po to supykau labai ant saves ir atsikeles ryte sakau viskas uztenka man sito ,su draugeliu nuomojomes buta kartu tas virtuvei daužydavo kibirus aš atkentejau puse metu nerukiau minciu buvo ,visokiu ,kad gal as dbr nesveikas po tiek laiko ,nes uzeidavo nerimas ir pan ,bet labiausiai nervina ,kad lenda mintis ar man viskas gerai po tiek laiko rūkimo internete prisiskaitai veju dar nu krc nu ir po puses metu nerukimo ble buvo keli momentai ,kai labai nepasiseke keli dalykai, ir draugelis parase gal gali paderint kazka sakau ble zinau ,bet nerukau as nu sako paderink nuvarysim paiimsi ,nu ok sakau nuvarem paemiau ir jie su kitu draugeliu kasiaka pradejo rukyt masinoj bevezant mane namo uzuodziau ta kvapa ir vel pradejau rukyt vel rukiau puse metu nuo ryto iki vakaro ir nesvarbu aplinka kur reikia varyt, net su mergom dingo noras susitikti ,nes nu ka as prirukes su jom ,bet parukius vel visa laika ta mintis neberukysiu nuo ryt reiki tvarkytis ir taip puse metu dabar vėl sukaupiau stiprybe vel nerukau 2sav ir nesinori ,bet tik kankino pirmaja svaite prakaitas labai ,nerimas, nemiga, prakaitavimas jau kaip ir dingo ,bet nerimas uzeina ir dar nemiega kankina ,pradejau labiau Dievu tiketi dabar ir meldziu kiekviena diena ,kad man viskas butu gerai. Visus kas mete ir bando mesti tikiu jumis supykit ant saves ir sustokit ,visa širdimi jumis tikiu ir žinau ,kad galit ir jūs sustoti. Palaikymas 100% o tiem debiliukam kurie či vaidina kieti ir kitus vadina debilais ,kad po žoles jokių nesamonių ,nebūna sustokit ilgiau nei dienai. Aš irgi seniau visus debiliukais laikiau ,kai kas papasakodavo tokius dalykus kol nesusiduriau pats savo kailiu

 39. Siria parašė:

  Apuokas, ne psichologas tokius kliedesius gali rašyti, iš vadovėlio teoriją piškina ir net nejaučia kaip stipriai grybauja. Kai pats „psichologe” susidursi praktiškai su šiuo reikalu tada kažką patarinėk, nes dabar visškus vėjus kalbi, labai tikiuosi, kad Alkexas nepasinaudojo tavo patarimais.Siūlai cheminius preparatus?? wtf? Gaila net žmogaus vien pagalvojus, jog galėjo pasinaudot tokiais patarimais… Pats viską savo kailiu patyriau, nuo košmarų iki nuotaikos kaitų, irzlumo ir panikos, viskas praeina savaime, kai sudėlioji viską i lentynas, susitvarkai mitybą, įsilieji į rutyną ir kokių šešių savaičių bėgyje viskas stojasi į savo vietas. Jei kas skaitote šito psichologo briedus būkit malonus nesinaudokit patarimais, kuriuos jis čia išdėstė, tik demagogas teoretikas ir siauraprotis, žvelgiantis į šią situaciją tik iš savo varpinės gali taip klaidinti žmones.

 40. Pastaba parašė:

  Rūkyti žolę yra nuodėmė. Teršiate save. Jūs privalote mesti rūkyti žolę.

 41. Anonimas parašė:

  sw biski daugiau kaip metai ir 3men buvau papuoles i avarija su motociklu luziu nebuvo bet stiprie susitrenkiau krutine koja ir peti geriau vaistu stipriu nuo skausmo bet vaistai nepadejo man
  nieko valgyti negalejau nes jausdavau kaip maistas keliauja i skrandi ir labai skaudejo jai valgydavau tai su asarom naktimis buvo sunku uzmikti kosmarus sapnuodavau kiekviena diena vis ta pati sapna kai iviksta avarija draugas pasiule parukiti nusipirkti zoles nusipirkau ir ji man padejo nejutau skausmu geria valgyti pradejau ir megojau gerai zole man padejo bet nuo tada pradejau rukiti savaitgalies paskuj kiek viena diena nematau nieko blogo tik jai neparukau darausi nervuotas maza smulkmena nervina man patinka zole bet noriu neberukiti bet tas jausmas uzveda kai acipaliaduoji :D

 42. Danunx parašė:

  Keisk draugus, aplinka. Vat kas padeda mesti. Keisti gyvenima.
  O jei repas kurias gerai prirukius tai ir px. Svarbu nenusigert. O nusirukyt neimanoma.

 43. Anonimas parašė:

  TL;DR Visiems kurie tingi skaityt buvau 2 kartus metes rukyt zole po menesi laiko pradziai buvo nelabai smagu bet po savaites viskas buvo ok. Susikurkit aplinka kad neturetumet galimybes parukyt. Pinigus skirtus zolei panaudokit kazkur kitur keiskit draugus

  Nezinau ar tikesit mano istorija nes kai kam gali ji skambet gal ispusta manau bet gal kazkam pades. Pradejau rukyt kazkur 16,rukydavau 1 karta per savaite kartais net reciau. Po keliu metu atejo toks laikotarpis metus laiko rukiau kasdien,daugiausiai su dienos ar dvieju pertrauka tada i kaiminyste gyventi atsikele mano geras draugas kuris kartu ir stumdydavo ziaurius dumus dedavo po 0.8 visi ta zinodavo ir vistiek visi pirkdavo po 12 euru kas zino supras :D taip gavos kad mazdaug 3 men rukiau absoliuciai be jokio cento nes visada draugai ar pazistami derindavosi ir arba su jais parukydavom arba atskeldavo. Paskui tiap gavosi kad teko grizte i gimtine buvau visiskai be pinigu pasikeite draugai viskas gyvenau su mama. Neturejau pinigu draugu kurie galetu paskolinti ar panasiai net nebudavo is kur pasiderinti papuoliau i situacija ir nerukiau 2 kartus po menesi laiko pirmas dienas kelias buvo nelabai smagu bet paskui visiskai pamirsti ta zole nebegalvoji tiesiog apie ja ir visiskai nebesinori bet dabar vel pasikeite gyvenimas ir vel rukau kasdien kibirus bet manau tikrai galejau nepradeti jei buciau to labai norejes.

  • MJ parašė:

   Visiškai su tavim sutinku, kad žolė tik kaip sapnas – labai greitai ateina laikas kai ją pamiršti. Žolę rūkiau kokius 15-16 metų. Pusę to laiko beveik kasdien. Metus rūkyti realūs „atchodai” būna pirmosiomis naktimis – gausus prakaitavimas. Bėda ta, kad iš pradžių net nesuprasdavau, kad tai nuo žolės nerūkymo tad ir „gydyti” prakaitavimo žolės suktine nebuvo reikalo. O ir tas prakaitavimas pradėjo reikštis jau atrūkius kokius 10 metų. Tik padarai pertrauką su žole, tai naktį puoli prakaituoti.
   Išgyvenantiems tokius simptomus siūlyčiau pavartoti magnio, kalio, B grupės vitaminų: prakaitavimas sparčiai šalina iš organizmo šias medžiagas, o esant jų trūkumui, prasideda visokios ligos. Kad ir tie patys psichikos priepuoliai greičiausiai bus nulemti esant šių medžiagų trūkumui.

   Metus rūkyti jau 24 valandų bėgyje pasijunti žvalesnis.
   Tas noras vėl parūkyti atsiranda tik tada, kai pasijunti vienas arba kai papuoli į atitinkamą kompaniją.

   Blogi ar geri sapnai… Rūkant žolę apskritai beveik nesapnuodavau, tad natūralu, kad nustojus rūkyti sapnai pradeda gąsdinti.

   Manau svarbiausia suvokti, kad žolės nerūkymas tave paveiks taip, kaip pats to norėsi. Jeigu save dėl kažko teisi, graušiesi dėl to, kad ale švaistei gyvenimą, tai ir turėsi tokią nuotaiką. Tačiau būkite dėl to ramūs – jokio gyvenimo jūs neiššvaistėte ir savęs nesužalojote! Daugų daugiausia tai tik jūsų asmeniniai įsitikinimai. Lygiai taip pat galite save užgraužti sudaužę močiutės vazą – ajajaj kaip netikusiai pasielgiau :D

   Visada draugams sakydavau, pakartosiu ir jums: DO WHAT YOU WANNA DO WITH YOUR LIFE! Svarbiausia nebūkite priešas aplinkiniams ;)

   Sėkmės visiems rūkoriams ir sėkmės visiems metantiems ar metusiems! Jei ką ir darote, tai darykite tai dėl savęs, o ne dėl kitų!

   • Rukantis parašė:

    Sveiki. Cia Noreciau papasakoti savo istorija,ir tuo paciu patarti kitiems. Rukiau 5 metus, paskutinius metus po labai daug, ir dozes buvo ne mazos, gyvenau anglijoje,tai ten buvo ne brangu,bet labai kokybiska,ir kiekiu skustis negalima,ir tuo paciu stipru. Bet,yra bet.. atsitiko taip,kaip ir daugeliui,panika, galvojimai ir t.t, bet cia tik viena medalio puse. Paskutiniu metu nebe parukius neina valgyti,Ir pykina kiekviena diena ziauriai,sunku prisiversti net valgyti, nera apetito,naktim ne miegi, prakaituoji, atsiranda drebulys. Jeigu kazkas galvoja, kad tai ne narkotikas,Ir neina priprasti,tai jus labai klystate. Galima taip stipriai priprasti,ir taip toli isplaukti, Kad ne aisku ar poto kranta iseis surast. Tiesiog tie kurie sako,Kad zole rukyti gerai, tai Dar nesusidure su tokiom pasekmem, tai yra baisu,kaip guli ziuri i lubas,ir galvoji apie viska,nors turetum atsipalaiduoti ir miegoti,kaip normalus zmones,bet taip neiseina, nors tu ka gali daryti. Kaip pradedi,negalvoji apie pasekmes, bet kaip pradedi jausti,Kad be zoles blogai, Tai reike labai susimastyti, Nes sitame visame yra skirtingi etapai. Dabar tenka nerukau, Dar to zodzio „nerukau” galima ir nevartoti, Nes Dar Tik viena diena,Ir tikrai tuo nesidziuoju. NUOSIRDZIAI PATARIU VISIEMS: jeigu Dar neisivelete,kaip daugelis, meskite tai,uzimkite savo laika sportu, ar taip koke naudinga veikla. Sekmes visiems,ir linkiu nepatirti tokio siaubo kuri patiriu as.. sekmes Dar karteli saika

    • Nebestumk parašė:

     As galiu tik jaunimui patart! kad nx tuos dumus! nepeskit !nes kaskada noresit juos mest. o kai noresit ,ta padaryt gali buti labai sunku kalbu apie save .. esu 26m 11 m rukau diena is dienos turiu veiklos ,zmona, vaiku ,darba bet vistiek rukau ir jau koki menesi save apgaudineju kad viskas neberukysiu metu …bet ne vel vis ir vis paluztu net nzn man tai lb sunku …

 44. x parašė:

  Tu invalidas esi del to ir susuko tave dumai. Rukau 8 metus pokyciu jokiu nera koks likau toks ir esu. Kiti narktoikai netraukia nei biskio ir net nenoriu apie kitus galvot. Galiu rukyt galiu ir nerukyt bet vistiek rukau nes patinka. Vis geriau rukyt dumus negul tapt dar vienu sios valstybes alkoholiku.
  Ir beja ir jei tai butu narkotikas kai jus kalbat senai butu mirtis ir visa kita prasideja. Jei esat silpnavaliai kurie pereina prie kitu narkotiku tai nahui isvis tai reikejo daryt jei patys zinot kad esat silpni.

 45. Kas kas parašė:

  Sveiki Mano vyras ruko zole13metu ka I Tai patarsit kaip ji sustapdyt his jau kaip ne zmogus o zveris jei negauna tos zoles gal ira kokie vaistai?

  • Baudejas parašė:

   Taip yra noras vienintelis vaistas jaigu pats nores mes o jaigu ne tai ne esu tik girdejas seniems zoles rukoriams mesti padeda cbd oil bet jis turi noreti to pats.

 46. Baudejas parašė:

  Visi tie kurie raso issigydyti Siam vaikinukui galva ir nebesvaigt nuo pigaus vyno tai jus kiauri blet nieko nezinot ir suda malat ne visu zmoniu nervine sistema yra vienoda ir priema kanabiodus vienodai pazystu zmogu mano giminiu rate jis ruke zole kai buvo jaunas kariuomeneje berotc dabar jau 28 metai neruko net cigareciu negere o priepoliai gryzta tad jaigu jus esate laimingi ir iskentejote tai lengvai dziaukities ir palinkekit jaunam bahuriukui sekmes o ne rasineja savo prarukytom smegenim.

 47. Barygens parašė:

  Sveiki visi per kiek laiko jums praėjo nerimo jautimas?

 48. Kakita parašė:

  Noriu paklausti pas vartojančius . Ar po kelių metų vartojimo stažo ar sunku išlaikyt dėmesį bendraujant? Ar nebuna taip, kad su tavim šneka, o tu jauti kad atsijungi ir geriausiu atvėju pradėti simulioti bendravimą, o pats jautėsi lyg užblokotas ir tau sunku susikoncentruoti?

 49. Laimis parašė:

  Man32 pirna kart parukiau gal 15m nepatiko ,laikui einant tekdavo dar dar , ilgiausiai rukiau be sustojimo gal pora metu konkreciai ,pertrauka buvo 3m tai buvau kaip ir sugryzes i save viskas gerai kartais tas miegas nekoks budavo,pradejau vel parukiau pora metu konkreciai diena is dienos ,dbr vel meciau sav nerukes ,tai guliu slapias ir rasau 5h ryto tokes nesamone :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *