fbpx

Tyrimas: jūsų sėkmė priklauso ir nuo pasirinkto sutuoktinio
0 (0)

Nesvarbu, suvokiate tai ar ne, jūsų sėkmė ir gyvenimo perspektyva priklauso nuo jus supančių žmonių, rašoma ideapod.com. Tačiau mokslas žengia dar toliau. Pasak mokslininkų, jūsų sėkmė taip pat gali priklausyti nuo to, su kuo susituokiate.

Neseniai „Carnegie Mellon University“ publikuotas tyrimas parodė, kad sutuoktiniai gali labai stipriai paveikti jūsų sprendimus, taip prisidėdami prie jūsų sėkmės ar nesėkmės. Pasak šio tyrimo, žmonės, turintys palaikančius sutuoktinius, yra labiau linkę duoti sau galimybę tapti sėkmingais.

Linkę prisiimti sudėtingesnes užduotis

Šią išvadą jie padarė stebėję 163 sutuoktinių poras. Kiekvienam partneriui buvo duotas pasirinkimas – išspręsti paprastą galvosūkį ar varžytis dėl prizo. Tada mokslininkai fiksavo kiekvienos poros tarpusavio bendravimą.

Jie pamatė, kad turintys palaikančius ir skatinančius partnerius buvo labiau linkę varžytis dėl prizo. Tie, kurių partneriai neskatino, rinkosi išspręsti paprastą galvosūkį. Tačiau mokslininkai čia nesustojo. Kai po šešių mėnesių jie susisiekė su tomis pačiomis poromis, pamatė, kad rinkęsi sudėtingesnę užduotį turėjo geresnius santykius, labiau augo, jų psichinė būklė taip pat buvo geresnė ir apskritai jie buvo laimingesni kaip pora negu tie, kurie rinkosi lengvą galvosūkį.

Brooke Feney, vyriausioji tyrimo autorė ir CMU Dietricho humanitarinių ir socialinių mokslų koledžo psichologijos profesorė, teigė: „Radome įrodymų, kad žmonių pasirinkimai konkrečiomis sprendimų priėmimo akimirkomis – tokiomis, kaip gero darbo galimybės siekimas ar draugų ieškojimas – ilgainiui yra labai svarbūs jų gerovei. Antrosios pusės gali padėti jums klestėti priimant gyvenimo suteikiamas galimybes. Arba jos gali kliudyti, o dėl to, tikėtina, mažiau sieksite galimybių augti.“

Įžymios įtakingos poros tam pritaria

Tikriausiai geriausias to įrodymas yra garsios įtakingos šių dienų poros. Barackas ir Michelle Obamos, Markas Zuckerbergas ir Priscilla Chan, Jay-Z ir Beyonce – tai tik kelios ikoniškos poros. Visi kilę iš skirtingos aplinkos ir veikia skirtingose srityse, tačiau visi sutinka su tuo, kad jie nebūtų tokie sėkmingi be savo antrųjų pusių.

2011-aisiais per interviu su Oprah Winfrey tuometis JAV prezidentas B.Obama tai patvirtino. „Akivaizdu, kad nebūčiau galėjęs padaryti to, ką padariau, be Michelle. Anksčiau klausėte, kas padeda išlikti sveiko proto, kas padeda išlaikyti vidinę pusiausvyrą, kas leidžia susidoroti su spaudimu. Tai ši jaunoji panelė… Ji buvo ne tik puiki pirmoji ponia, ji – mano akmuo. Kiekvieną dieną pasitikiu ja daugybėje sričių.“

M.Zuckerbergas tą patį sakė savo 2017-ųjų Harvardo diplomų teikimo įžanginėje kalboje. „Facebook“ įkūrėjas savo socialinio darbo pastangas priskyrė žmonai Priscillai: „Priscilla yra pats svarbiausias žmogus mano gyvenime, tad galima sakyti, kad tai pats svarbiausias dalykas, kurį sukūriau, būdamas čia.“

Tačiau ne tik moterys yra palaikančios sutuoktinės. Muzikos žvaigždė Beyonce pabrėžia savo vyro Jay-Z palaikymą. Pasak jos, Jay-Z padeda jai: „Nebūčiau tokia moteris, kokia esu dabar, jei negrįžčiau namo pas tą vyrą. Tai suteikia man tvirtą pamatą.“

Baigiamosios mintys

Mūsų visų sėkmės apibrėžimas yra labai skirtingas. O kas nors iš jūsų galbūt net nenorite tuoktis. Tačiau negalite paneigti to nuostabaus jausmo, kurį jūsų gyvenimui suteikia palaikantis partneris. Turėti savo gyvenime ką nors, kas jumis tiki ir suteikia jums pasitikėjimo labiau rizikuoti, yra išties neįkainojama. Tai padaro jus ne tik sėkmingesniu, bet ir laimingesniu bei labiau vertinančiu savo pasiekimus. Kaip sakoma, sėkmė ne tokia tenkinanti, kai neturi su kuo ja dalytis. Tai nėra kas nors, ką tiesiog būtina turėti, tačiau tai galėtų būti didelis pliusas. Galbūt būtent to turėtumėte ieškoti būsimame partneryje.

Parengė 15min.lt
Iliustracija: Christiana Rivers / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.