17 patarimų, kaip deramai pasiruošti egzaminams
0 (0)

egzaminai

Žiema, šalta… norisi tik valgyti ir miegoti! Tokia jau dalia, kad kasdien sau to leisti negalime. Studentams dabar irgi ne pats geriausias metas. Miegus tenka vyti į šalį, o pietums tenka tikrai ne kalakutienos kepsniai ar pyragai, o karčios mokslo šaknys. Susikaupkite, studentai! Laikas mokytis. Tikėkimės, kad šie patarimai jums pagelbės (mirror.co.uk).

1) Nustokite panikuoti

Tai, ko gero, pats svarbiausias patarimas, kurį verta prisiminti. Nors tai būtų pats svarbiausias egzaminas jūsų gyvenime ir nebūtumėte tinkamai pasiruošęs, nepanikuodamas bent blaiviau mąstysite (ir tikrai kažką išmastysite logiškai).

2) Raskite patogią vietą ruoštis egzaminui

Laikykitės kuo atokiau nuo lovos. Geriausiai mokytis seksis prie rašomojo stalo. Jei kambaryje jo neturite, sėskitės prie virtuvinio stalo. Tiesa, šiuo atveju šaldytuvą teks aprišti „stop“ juosta.

3) Pasiruoškite

Pasiruoškite viską, ko prireiks mokantis – tušti lapai, rašikliai, užrašai ir buteliukas vandens.

4) Nustokite blaškytis

Su draugais laiko pasikalbėti dar turėsite į valias. Susikaupkite, jūsų laukia egzaminas, po kurio galėsite atsipalaiduot. Pasidėkite telefoną kitame kambaryje, išjunkite „wifi“, o jei mokantis reikia rasti kažkokios informacijos google – susidarykite sąrašą „vėliau“.

5) Planuokite

Pasidarykite mokymosi planą. Susirašykite, ką reikia pasiruošti egzaminui ir pradėkite nuo pirmo numerio.

6) Susidėliokite laiką

Kad viskas vyktų sklandžiai, venkite ilgų pertraukų. Visuomet galima surasti priežasčių atsitraukti nuo mokslų. Jei miego norisi taip, kad negalite susikoncentruoti – užmikite ne ilgiau nei 15 minučių. Jausitės kaip naujas.

7) Iš tiesų kibkite į darbus

Ne dėl to, kad REIKIA ir visi kursiokai mokosi, o dėl to, kad jūs iš tiesų norite gerų rezultatų, nenorite perlaikyti egzamino ir dar kartą patirtio daug sveikatos kainuojančio streso.

8) Būkite atkaklūs

Jei mokantis niekaip nepavyksta suprasti ar atlikti užduoties – kam be reikalo stresuoti? Ant lapelio pasižymėkite, kad tai reikės dar kartą peržvelgti ir imkitės kitų užduočių. Vėliau sugįšite šviežia galva.

9) Laikas pertraukėlei

Skirkite sau 3 minutes poilsiui. Veikite tai, kas jus džiugina: šokite pasileidę Beyonce įrašą, pražvelkite „instagram“ sieną, paglostykite katiną ar šiaip pavėpsokite pro langą. Tačiau, kai tos 3 minutės praeis ir vėl kibkite į darbą.

10) Užkandžiai ir maistas

Kad funkcionuotų, jūsų smegenims reikia maisto. Ką jau kalbėti tuomet, kai mokantis joms reikia priimti ir susidėlioti šitiek informacijos. Užkandžiaukite sumuštiniais, riešutais ir kitais skaniais dalykėliais.

P.S. nepamirškite gurkšnoti vandens! Ypač, jei geriate kavą.

11) Pasikalbėkite su kuo nors

Galbūt namuose yra mama ar kambariokas? Nepriverskite savęs jaustis taip, tarsi visiškai atsijungėte nuo gyvenimo.

12) Eikite pamiegoti

Nė nepastebėjote, kaip užsisėdėjote iki 4 ryto… Miegas tik silpniems? Ne tiesa. Miegas, kaip ir maistas, smegenims ir kūnui tiesiog būtinas. Nepamiegojus jausitės tarsi pasiklydęs kitoje galaktikoje, o ir atsiminti, ką išmokote bus sunku. Neduokdie, visą naktį nemiegosite, o „trumpam“ prisnūdę neišgirsite žadintuvo ir visai nenueisite į egzaminą. Pailsėkite, užmikite ir leiskite smegenims susidėlioti informaciją.

13) Atsikelkite laiku

Paparašykite draugo, kad ryte jums skambintų tol, kol pakelsite ragelį, nusistatykite gausybę žadintuvų. Tegul jus žadina smagi daina ar gaidžio giedojimas. Palyskite po dušu. Prauskitės karštu vandeniu, kol sušilsite, o tuomet atsisukite šalto ir atsigaivinkite. Būtinai pavalgykite pusryčių!

14) Peržvelkite užrašus

Dar kartą peržvelkite užrašus ir atgaivinkite atmintį.

15) Egzamine nurimkite

Kvėpuokite. Atsiribokite nuo drebančių bendraursių. Mąstykite logiškai, jei kažko nežinote, bandykite išsisukti, tačiau pirma atlikite užduotis, kurias suprantate.

16) Atšvęskite

Jūs tai įveikėte ir esate vertas išsišėlti ! Susitikite su draugais ir kalbėkite ne vien apie egzaminus.

17) Prisiminkite: daugiau niekada nepalikite visko paskutinei minutei!

Parengė: balsas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.