7 kasdieniai įpročiai, kurie atima iš jūsų energiją
0 (0)

Jei keletą kartų per dieną išgeriamas kavos puodelis ar dar blogiau – energinis gėrimas jums yra vienintelis būdas susidoroti su dienos užduotimis ir įgauti bent kiek energijos, net jei naktį ir pakankamai išsimiegojote, derėtų susimąstyti ir pakeisti savo įpročius. Miego trūkumas nėra vienintelė priežastis, dėl kurios dieną galite jaustis išsekę. Už tokią savijautą gali būti atsakingi ir blogi bei energiją eikvojantys jūsų įpročiai, kuriuos pakeitę, vėl išmoksite energingai pasitikti kiekvieną rytą. Įpročius, kurie eikvoja energiją, vardija portalas prevention.com.

Sugeriate pernelyg daug žinių

Domėtis pasaulio ar šalies, kurioje gyvenate, naujienomis tikrai būtina, tačiau nereikia į tai pernelyg susikoncentruoti ir bandyti suspėti išgirsti ar perskaityti visas dienos naujienas. Kaip ir nereikia išklausyti visų aplinkinių nuomonių ar iki pat galo skaityti visų savo draugų socialiniuose tinkluose būsenos atnaujinimų. Visa tai, remiantis moksliniais tyrimais, ypač stipriai išsunkia energiją. Monrealio universiteto mokslininkai pastebėjo, kad negatyvios žinios itin stipriai paveikia moteris, mat jos į jas reaguoja daug jautriau ir geriau nei vyrai šias žinias įsimena. Pabandykite apsiriboti viena žinių laida per dieną ir verčiau dažniau pabūkite gryname ore.

Valgote prie kompiuterio

Jei jau nebepamenate, kada paskutinį kartą padoriai pietavote ir kasdien pietų pertrauką pasitinkate šalia savo darbo kompiuterio, nenuostabu, kad jaučiatės pervargę. Per pietų pertrauką rekomenduojama ne tik pavalgyti tam skirtoje vietoje, bet ir patariama kiek pabūti gryname ore. Ročesterio universiteto mokslininkai pastebėjo, kad vos 20 minučių pietų pertraukos metu lauke praleisto laiko tyrime dalyvavusiems žmonėms suteikė daugiau energijos nei mankšta ar pasibuvimas su draugais. Jei vis dėlto nuo darbo stalo atsitraukti negalite net ir valgydami, tuomet bent jau pasistenkite šalia kompiuterio pasidėti nuotraukų su gražiais ir jums jaukiai atrodančiais gamtos vaizdais – Mičigano universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad net ir šis būdas yra veiksmingas, norint susigrąžinti gyvybingumą ir energiją.

Bloga laikysena

Gera nugaros padėtis dirbant ar tiesiog sėdint prie kompiuterio svarbi ir dėl jūsų smegenų, ne tik dėl stuburo sveikatos. Moksliniai tyrimai parodė, kad netaisyklinga sėdėsena sukelia blogas mintis, blogus prisiminimus ir atima energiją. Tuo tarpu taisyklinga laikysena sėdint ar stovint buvo siejama ir su geresnėmis bei pozityvesnėmis emocijomis.

Skaitote tik meilės romanus

Žinoma, jei jais mėgaujatės gulėdami paplūdimyje, tuomet tikrai nieko baisaus, tačiau jei be šio žanro knygų daugiau jokių kitų ir neskaitote, kenčia ne tik jūsų smegenys, bet ir bendra savijauta. Tai įrodė ir mokslinis tyrimas, kurio metu buvo stebima skaitančių žmonių smegenų veikla. Pastebėta, kad kiek rimtesnę literatūrą skaitančių asmenų smegenų veikla buvo kur kas aktyvesnė nei tų, kurie skaitė meilės romanus ar kitą laisvalaikiui skirtą literatūrą.

Dirbate ar gyvenate netvarkoje

Jei ant jūsų stalo krūvos dokumentų, o namai taip pat apkrauti įvairiausiais popieriais ar nereikalingais daiktais, turėti daugiau energijos taip pat nesitikėkite. Pernelyg daug aplinkui besimėtančių daiktų neleidžia tinkamai susikaupti, o tai atsiliepia ir jūsų energijai – šį faktą įrodė Prinstono universiteto mokslininkai.

Valgote per daug arba per mažai bananų

… arba moliūgų sėklų, tuno, braziliškų riešutų ar žaliųjų pupelių. Šiuose produktuose gausu magnio – mineralo, kuris yra būtinas siekiant kiek ilgiau išlaikyti energiją. Jei organizmas stokoja magnio, jausitės nuolat pavargę, vangūs, o jei magnio organizme per daug, jis pernelyg atpalaiduos raumenis, tad tokiu atveju energijos taip pat nejusite. Apsilankykite pas savo gydytoją ir išsitirkite magnio kiekį organizme.

Vengiate angliavandenių

Dietos, kuriose nepatariama vartoti daug angliavandenių, yra itin populiarios, tačiau tai dar nereiškia, kad jos sveikos ir jūsų smegenims. Angliavandeniai reikalingi tiek joms, tiek ir visam jūsų organizmui, tad visiškai jų atsisakyti jokiu būdu nederėtų. Moksliniai tyrimai rodo, kad angliavandeniai suteikia energijos ir gerina bendrą savijautą. Žinoma, tik jei jie yra natūralūs. Tad valgykite sveikai ruoštas saldžiąsias bulves, viso grūdo dalių produktus ar vaisius, o ne perdirbtus maisto produktus, tokius kaip sausi pusryčiai ar sumuštinių duona.
.
Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.