Bendravimo partnerių inventorizacija
0 (0)

Sudarykite 15 – 20 artimų ar pažįstamų žmonių sąrašą. Į sąrašą įtraukite ne vien tuos, su kuriais bendraujate tiesiogiai, bet ir tuos, apie kuriuos galvojate. Kam skiriate daugiausia laiko, tą žmogų įrašykite pirmą, kam mažiausia – paskutinį. Tada įvertinkite kiekvieno į sąrašą įtraukto žmogaus svarbą. Tam galite panaudoti visuotinį ekvivalentą – pinigus. Tokiu atveju svarbiausiu žmogumi reikėtų laikyti tą, kurio dėka daugiausia uždirbate arba tą, kuriam daugiausia sumokate už paslaugas. Dar vienas dalykas – juos visus reikia suskirstyti į kategorijas.

1 kategorija. . Ši kategorija siejama su  laiku, kurį skiriate sau. Tai gali būti mokymasis, sportas, poilsis, valgymas, kūrybinė veikla ir panašiai. Čia bus visi tie žmonės, kuriuos sutinkate vykdydami šią veiklą.

2 kategorija. Dalykiniai partneriai. Pirmoje vietoje bus tas žmogus, kuris kartu bus ir seksualinis partneris. Idealiu atveju tai sutuoktinis. Jei tokio nėra, šią vietą palikite tuščią. Tai jūsų užduotis, kurią reikia išspręsti. Stenkitės turėti su sutuoktiniu bendrą užsiėmimą, bendrą veiklą. Vaikai ir seksas – ne itin stiprus ryšys santuokiniame gyvenime. Vaikai užauga, o seksualiniai partneriai surandami lengviau nei bendras užsiėmimas. Jei su sutuoktiniu neturite bendro užsiėmimo, atsiranda tikimybė, kad anksčiau ar vėliau jo dalykinis partneris taps ir jo seksualiniu partneriu. Antroje vietoje, šios kategorijos sąraše, rašome savo viršininką. Toliau žmonės surašomi mažėjančios svarbos eile. Gyvenime jums tai pravers. Pavyzdžiui, vienu metu jums pasisiūlys susitikti keli partneriai, vienas 3, o kitas 8 numeriu iš sąrašo, apsispręsti bus lengva.

3 kategorija. Seksualianiai partneriai. Prie jų priskiriame ne tik tuos žmones, su kuriais bendraujame intymiai, bet ir tuos, su  kuriais norėtųsi tokį ryšį užmegzti. Dažnai pastariesiems eikvojame net daugiau laiko nei realiems partneriams. Jei turite kelis seksualinius partnerius, tai liudija apie prastus santykius su sutuoktiniu. Reikia juos pagerinti arba keisti partnerį. Didžiulis monogamijos privalumas yra tas, kad sutaupoma daug laiko ir lėšų. Turėti meilužę ar meilužį yra nuostolinga ne tik finansiškai – tai sukelia papildomą nervinę įtampą, nes juk tenka slėpti neištikimybę ir glaistyti skandalus, kai jie kyla. Be to, tas „malonumas“ atima daug brangaus laiko. Nesunku paskaičiuoti, kiek kainuoja seksas su meiluže (meilužiu). Dėl 20-30 min. tenka mažiausiai sugaišti 2-3 valandas.

4 kategorija. Vaikai (kai jų yra). Jei vaikai keli, tai pirmas sąraše bus tas, su kuriuo bendradarbiaujate. Gal net būtų tikslinga tą vaiką perkelti į 2 kategoriją, nes palikę šioje kategorijoje turėsime daugiau minusų nei pliusų. Paprastai daugiausia dėmesio skiriame neklaužadoms, esantiems sąrašo apačioje, tačiau derėtų daryti atvirkščiai. Paklusnūs vaikai į tokią neteisybę neretai reaguoja neadekvačiais veiksmais ir ligomis.

5 kategorija. Tėvai ir sutuoktinio tėvai. Su jais dera elgtis mandagiai, ypač jei su jais bendradarbiaujate. Prisiminti pasveikinti ir kitaip rodyti jiems dėmesį įvairiomis progomis – ir to visai užtenka. Žinoma, kitas reikalas, jei tėvai jus išlaiko. Tada jie jums yra patys artimiausi žmonės!

6 kategorija. Psichologinis šlamštas. Tai visi pažįstami, kurių neapima nei viena iš anksčiau paminėtų kategorijų ir dėl kurių jūs eikvojate savo laiką: taip vadinami draugai, giminaičiai, pažįstami, kaimynai ir kiti.

Sudarę sąrašą paskaičiuokite, kiek nuostolių jums atneša bendravimas. Remkitės ne dabartiniais savo darbo įkainiais, o tokiais, kokiais norėtumėte, kad jūsų darbas būtų įvertintas ateityje. Kuklumo čia nereikia. Geriau pageidaukite daugiau nei mažiau. Tada aiškiai suprasite, kiek jums kainuoja valandos paplepėjimas su kolege, konfliktas su kaimynu, šventės ir pasilinksminimai. Paprastai pati nuostolingiausia šventė yra Naujieji Metai (kai kuriose šalyse Kalėdos).

Susikurkite tokią inventorizacijos knygą ir periodiškai pertikrinkite duomenis. Jei bent kartą per ketvirtį atliksite tokią reviziją, pamatysite, kas iš tikrųjų vyksta šioje svarbioje gyvenimo srityje. Jei ėmėte daugiau laiko skirti sau, darbui ir seksualiniams santykiams, tai yra teigiama dinamika. Būkite dėmesingi 2 kategorijai – dalykiniams partneriams. Situacija čia dažnai kinta. Šiandien jums svarbiausias yra asmuo A, o po trijų mėnesių – gal jau C. Taigi juos reikės sukeisti vietomis.

Geriausiai, kad 3 kategorijoje išvis nieko nebūtų, nes seksualinį partnerį, su kuriuo bendradarbiaujate, jau priskyrėte 2 kategorijai. Deja, monogamija – retas reiškinys, ta prasme, tikroji monogamija, kai kito partnerio netrokštama net mintyse. Todėl 3 kategorijos žmonių sąrašą būtina sudaryti kuo sąžiningiau. Įtraukite čia ne tik faktinius partnerius, bet ir virtualius – su kuriais norėtumėte užmegzti ryšį. Jei esate susituokę, o sutuoktinis jums tėra seksualinis partneris, derėtų kuo skubiau pasirūpinti, kad jus sietų koks nors bendras interesas. Kitaip santuoka veikiausiai iširs. Dažniausiai moterys turi 3-9 virtualius seksualinius partnerius (dažnai apie juos galvoja), o vyrai – 3-5. Rekomenduotina nustoti svajoti ir išsirinkti vieną bei realizuoti seksualinį poreikį, o kitus išmesti iš galvos.

Vaikams (4 kategorija) palaipsniui derėtų skirti vis mažiau ir mažiau laiko, o jei jums norisi su jais bendrauti dažnai – užsiimkite bendra veikla. Bendravimo su tėvais laikas taip pat turėtų trumpėti. Perkelkite juos, jei įmanoma, į sąrašą žmonių priskirtų 2 kategorijai.

6 kategorija, šie žmonės gali būti labai šaunūs, bet čia panašiai kaip su drabužiais, kuriuos nusipirkote, bet jų dėl kažkokių priežasčių nenešiojate. Ką su tokiu rūbu darote? Arba jo atsikratote (išmetate, parduodate, padovanojate, atiduodate labdarai), arba jį pritaikote nūdienai. Kitaip sakant, ir šiuo atveju panašiai, arba imatės su tais žmonėmis bendros veiklos, arba nutraukiate bendravimą.

Tokio sąrašo sudarymas kai kuriuos žmones gali lengvai sukrėsti, tačiau jei norite, kad medis išaugtų aukštas, būtina apipjaustyti apatines šakas. Žinoma, puiku, jei žmonės žengia į priekį kaip viena sutelkta komanda. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai žmogaus karjera žlunga tik todėl, kad jis ar ji nesugeba atsikratyti psichologinio šlamšto.

Pagal Michail Litvak (2013). Kaip sužinoti ir pakeisti likimą: gabumai, temperamentas, charakteris. Kaunas: Luceo. 365-370 p.
Iliustracija: Rawpixel / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. lukas parašė:

    Požiūris labai siauras. Draugai tikrai negali priklausyti šlamštui, bendravimas apskritai nebūtinai turi sietis su veikla. Pats bendravimas gali buti veikla.

  2. Angela parašė:

    Pritariu Lukui. Draugai ar pažįstami, su kuriais kada ne kada bendaruji, joks šlamštas! Mano supratimu tai kaip tik vertybė. Taip plečiasi temų spektras. Jei visą laiką bendrausi tik su tam tikros srities ir tam tikro mąstymo žmonėm, greičiau degraduosi nei paaugsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.