Išvarginta dietų gerą savijautą mergina susigrąžino dalyvaudama „Cukraus detokso“ iššūkyje
0 (0)

Raminta Matulytė, išbandžiusi įvairiausias dietas, po kurių sekė persivalgymai ir sveikatos sutrikimai, Facebook „30 dienų iššūkio“ grupę atrado prieš keletą metų. Mergina jau dalyvavo keliuose iššūkiuose: be saldumynų, grikių. Jau keturias savaites laikosi iššūkio organizatorės Kristinos Bondar autorinės „Cukraus detokso“ programos taisyklių.

Dietos nesėkmingai keitė viena kitą

Vaikystėje, paauglystėje valgiau viską, šeimoje porcijos nebuvo iš mažųjų, todėl pripratau valgyti labai daug. Su laiku maistas ėmė likti ant pilvo, šonų ir kitur. Kaip ir daugelis merginų, tikriausiai labiau dėl mados, nei dėl poreikio, ėmiau laikytis įvairiausių dietų. Tradiciškai po jų sekdavo persivalgymo dienos, tada vėl bloga ir vėl nauja dieta. Vėliau supratau, kad taip nieko nebus ir nevalgyti aš negaliu, nes paskui seks persivalgymas. Šie žaidimai neliko be pasekmių. Turiu skrandžio problemų, tapau jautri tam tikriems maisto produktams, pvz. negaliu valgyti aštriai, žalių česnakų ar svogūnų. Pavalgius jaučiau sunkumą, labai nemėgstu šio jausmo, todėl ieškau būdų kaip to išvengti ir stebiu save po kokio maisto atsiranda šis jausmas. Tokių produktų kaip majonezas, ketčupas, gazuoti gėrimai, jau senai nėra mano kasdieninėje mityboje, prieš metus dingo ir mėsa.

Įveikti priklausomybę cukrui ir atgauti jėgas

Paskutinis argumentas kodėl reikia dalyvauti Cukraus detokso buvo visiškas energijos stygius. Dėl prastos savijautos, kai rytais vos išlipus iš lovos jėgų jau nebūdavo, kreipiausi į gydytojus. Jaučiau, kad savijauta nenormali, bet visi tyrimų rezultatai buvo puikūs. Taip pat norėjau atsikratyti priklausomybės saldumynus, nes juos valgyti tris kartus per dieną mano buvo normalu. Apskritai, saldumynai ir bulvės man buvo valgis Nr. 1.

Pirmieji pokyčiai

Praėjus pirmam 4 savaičių Cukraus detokso etapui ženkliai padidėjo energijos kiekis, sumažėjo miego poreikis, pagražėjo veido oda. Prieš kelias dienas iš kosmetologės net gavau pagyrimą, kad oda yra visiškai sveika. Dabar džiaugiuosi puikia savijauta, lengvumo jausmu, na ir palaisvėjusiais drabužiais, nes nukrito 3-4 kg, nors antsvorio niekada neturėjau. Saldumynams kol kas nėra noro, nebuvo nuo pirmos dienos. Valgau skaniai, gaminu iš produktų esančių žaliame sąraše, nebadauju, porcijos nėra labai mažos. Tai pirmas mano iššūkis ne tik be cukraus, bet ir be kviečių, bulvių, vaisių, uogų.

Nesuvalgęs bandelės dar nenumirė nei vienas

Nors praėjo tik 4 savaitės, žinau, kad nebenoriu vėl to blogo sunkumo jausmo ir toliau galvosiu, ką dedu į save. Tai darau visų pirma dėl sveikatos ir geros savijautos, o figūros pokyčiai tik geras šalutinis efektas. Nuo to, kad nesuvalgė bandelės dar niekas nemirė. Tikrai galima surasti daug skanių patiekalų ir greitai pagaminamų, aš nemėgstu ilgai užtrukti virtuvėje, o valgyti labai mėgstu.

Kristinos Bondar knygą „Cukraus detoksas“ galima užsisakyti info@sveikuoliai.lt
Ilgasis cukraus detokso savaitgalis prasideda jau šį savaitgalį!

Sigita Kriaučiūnienė | sveikuoliai.lt
Nuotraukos: Ramintos asm., archyvas

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.