Kartais vienam kelyje per sunku – atvira širdimi gyventi verta
0 (0)

Iliustracija: Maher El Aridi

Šiandien suprantu, kad tada mintyse, jausmuose, kūne užgimusi vidinė energija, impulsas, „nematomos rankos” jėga, įjungusi ilgą pauzę mano gyvenime, kuri kankino, alino, reikalavo dėmesio, mąstymo, analizavimo, sąmoningumo buvo pati geriausia dovana man…

Tada dar nesuvokiau, o startas naujam gyvenimui jau buvo duotas…
Atėjo laikas pokyčiams, o aš labai bijojau ir todėl nieko nesupratau…

Bet apie viską nuo pradžių…

Esu suaugęs žmogus, bet tada vis klausiau ir klausiau savęs kaip mažas vaikas…
Kas esu?
Kam ESU reikalingas?
ČIA veikiu?

Ir štai nuo AŠ ESU ČIA prasidėjo mano gyvenimo pauzė, kuri truko beveik 9 mėnesius . Kažkieno manyje pasėta mintis užvaldė esybę, gerokai supurtė ir sukėlė vidinį chaosą, sumaištį…Negalėjau susivokti, kas su manimi vyksta, kas ne taip, kas pasikeitė, kas nutiko, tik vis aiškiau ir aiškiau suvokiau, kad manyje augo ir brendo TAI.

Nesuprantamas, neapčiuopiamas TAI, turintis energiją kažko stipraus ir tikro, kažką artimo taip, kad net nepajėgiau atskirti kur tie sąlyčio taškai, linijos, ribos. Tai kažkas skausmingai tikro, tuo pačiu ir nesuprantama, todėl buvo ilgai ir stipriai ignoruojama. Tuo metu tik suvokiau, kad vidinė TAI energija egzistuoja, laikas nuo laiko kankinančiai primindama apie save visur: darbe, namuose, parduotuvėje, sporto klube, su draugais gamtoje…

Kas buvo toliau?

Ogi, pasireiškė olos sindromas – būsena, atėjusi iš didžiulio nerimo, streso, baimės, neleidžianti nei produktyviai dirbti, kurti, nei mylėti, bendrauti. Sąstingis, kuriame vien tik mintys, tokios neramios, įkyrios, skaudžiai kankinančios sielą ir kūną. Nenorėjau nieko, tik būti vienumoje, šalinausi bendravimo, susitikimų, pasinėriau į minčių žaidimą, paklusau proto taisyklėms. Neramaus proto valdomas vidinis „Aš” tapo nelaimingas, išsigandęs, vienišas.

Kas išgelbėjo? Kas nuramino?
Auksinė taisyklė (ja šiandien drąsiai dalinamės!)

Pirmiausia, padėkite nurimti protui, stabtelkite, pabūkite su savo mintimis, jausmais, kūno pojūčiais. NEŽINANČIO NAUJOKO akimis pabandykite pažvelgti į savo vidinį pasaulį, patyrinėkite viską, kas jame yra čia ir dabar, skirkite tam laiko kuo daugiau, kiek tik galite. Pažvelkite tartum iš šalies į save, į savo gyvenimą, nieko nevertinkite, tik stebėkite ir pabūkite su tuo, o TADA IR ATEIS VISI ATSAKYMAI!

Puikiausiai padeda įvairios meditacijos, sąmoningo kvėpavimo technikos, padedančios surasti ir išgryninti tuos atsakymus, kurie slypi mumyse.

Gyventi galima lengvai!
Kartais vienam kelyje per sunku, atvirom širdimi gyventi lengviau!
Kartais tai užtrunka, tačiau visada pabandyti verta!

Atpasakota vieno žmogaus istorija (BEVARDIS)

Nuoširdžiai,
Psichologė Rasa Pališkienė | el. p.: rasapal1@gmail.com
Tel.: 8 688 98889, Pylimo g.2 – 110, Vilnius

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

 1. Anonimas parašė:

  Labai fragmentiška ir neišbaigta.

  • Anonimas parašė:

   Laukite tęsinio, ačiū, kad skaitote ir dalinatės mintimis.
   Sėkmės,
   Rasa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.