Gydanti proto galia
0 (0)

South Africa --- Woman looking at a picture frame --- Image by © Fabrice Lerouge/Onoky/Corbis

Jau seniai įvairiuose moksliniuose darbuose aptinkamos išvados, teigiančios, kad protas gali turėti įtakos fiziniams kūno pokyčiams. Pavyzdžiui, Tafto universiteto medicinos mokykla atliko nemažai tokių tyrimų, kurie rodo, kad mintys gali atjauninti kūną penkeriais ar net dvylika metų.

Masačusetso daugiaprofilinėje ligoninėje gydytojas anesteziologas Henris K. Byčeris, vienas iš placebo efekto tyrinėjimo pionierių, moderniaisiais laikais, pastebėjo, kad 30 proc. vaistų vartojimo ir gydytojo darbo sėkmės sudaro paciento lūkesčiai.

Proto galios bandymai

Mintis yra motyvas veikti. Biblijoje parašyta: „Ką žmogus galvoja, tuo ir tampa.” Daktarė Elena Langer, Harvardo medicinos mokyklos psichologė, nutarė tai patikrinti 1979 metais, kai septynioms dienoms į kaimo sodybą nusivežė vyresnių nei 75 metų vyrų grupę.

Prieš išvykstant jiems buvo atlikta nemažai tyrimų, padedančių nustatyti biologinį amžių. Sodyba buvo įrengta 1959 metų stiliumi. Visi dalyviai turėjo prisisegę ženklelius su nuotraukomis, kuriose jie buvo 20 metų jaunesni. Jie žiūrėjo filmus, situacijų komedijas ir žinių kronikas iš 1950-ųjų. Visi žurnalai ir laikraščiai taip pat buvo 1950 metų, dalyviams nebuvo leista atsivežti naujesnių.

Grupės nariai apsimetė, kad viskas vyksta prieš 20 metų. Pokalbiai ir visa kita buvo specialiai organizuota taip, kad kiekvienas vyras galėtų elgtis taip, kaip elgėsi būdamas 55-erių. Visą savaitę ir eksperimento pabaigoje dalyviams buvo atliekami tyrimai, kurie parodė, kad žmonės atjaunėjo bent septyneriais metais. Kai kurie atjaunėjo daugiau nei dešimtmečiu.

Žodžių asociacijos

Vienos BBC televizijos programos dalyviai kalbos įgūdžiams patikrinti buvo paprašyti iš atskirų žodžių sudaryti sakinius. Pirmai grupei buvo pateikti žodžiai, siejami su senu amžiumi, tokie kaip: paklusnus, nuolaidus, mandagus, vienas, sentimentalus ir rūpestingas. Grupė buvo filmuojama, kai ėjo į pastatą ir iš jo po eksperimento. Dauguma dalyvių, išėję iš kambario ir eidami koridoriumi žingsniavo 10 ar net 20 procentų lėčiau, lyg su senatve susiję žodžiai būtų juos sulėtinę ar pasendinę.

Antroji grupė dalyvavo tame pačiame eksperimente, bet sakė žodžius, kurie paprastai siejami su jaunyste, tokius kaip: siekis, laisvė, patrauklus, mada ir aistra. Dauguma dalyvių po eksperimento ėjo 10 ar 15 procentų greičiau.

Smegenims reikia iššūkių

Atliekant kitą eksperimentą žmonėms buvo pasakyta, kad bus tikrinama, ar jie galėtų būti gerais karo lakūnais. Dalyviai buvo apvilkti lakūnų kombinezonais ir išbandomi skrydžių simuliatoriuje, vertikalaus pakilimo reaktyviniame lėktuve. Atlikus bandymą dauguma dalyvių matė daugiau eilučių regos patikros lentelėje. Jų akys nepagerėjo, bet, kaip manoma, jų smegenys ėmė dirbti aktyviau, nes jie mėgino būti karo lakūnais, kuriems reikia labai gero regėjimo, todėl smegenys ir pasistengė.

Vaizduotė gali sustiprinti imuninę sistemą

Vaikų ligoninėje Klivlende grupei vaikų buvo parodytas spektaklis. Viena lėlė vaidino bacilą, o kita – imuninę sistemą. Imuninę stemą vaidinanti lėlė atrodė lyg policininkė: ji kovėsi su bacila ir šią nugalėjo. Po spektaklio vaikai buvo paprašyti užsimerkti ir įsivaizduoti, kad jų kūne yra daugybė imuninės sistemos lėlių, kurios naikina bacilas. Tai tęsėsi vos keletą minučių, o tada iš vaikų buvo paimti seilių pavyzdžiai. Seilių tyrimų rezultatai parodė, kad imunoglobulino kiekis seilėse gerokai padidėjo. Vaikų imuninė sistema sustiprėjo.

Mokslininkai turi daugybę įrodymų, kad visi galime sustiprinti savo imuninę sistemą ir vaizduotės dėka veikti kūno būklę bei sveikatą.

Toliau pateikiamas paprastas ir saugus pratimas, kurį atlikę galite įsitikinti kaip kiekviena mintis fiziškai veikia kūną.

magneto-trauka

Taip yra su visomis mintimis. Protui visai nesvarbu, ar tos mintys remiasi faktais ar vaizduote, nes jis negali atskirti vieno nuo kito. Šio ir kitų panašių pratimų esmė yra parodyti, kaip lengva daryti įtaką protui ir kad mūsų mintys turi labai realų poveikį kūnui.

Panaudokite nuotraukas kaip priminimą

Prisiminę Elenos Langer eksperimentą, su vyrais kurie gerokai atjaunėjo pasinėrę į savo jaunų metų atmosferą, galime tai panaudoti ir savo namuose bei įkurti nuotaikos lentą arba paveikslėlių koliažą. Ant lentos sukabinkite to savo laikotarpio nuotraukas, kai buvote 10-15 metų jaunesni ar tiesiog labai gyvybingi, geros nuotaikos, darbingi, įkvėpti, smagūs… Pridėkite kelias vaikystės nuotraukas, kuriose atrodote nerūpestingi ir spontaniški. Galite užrašyti keletą eilučių iš mėgiamų eilėraščių, dainų ar tiesiog jus įkvepiančių citatų, kur teigiama, kad jaunystė, gera savijauta ir sveikata yra proto būsena. Taip pat galite įtraukti tų žmonių nuotraukas kurie atrodo gerokai jaunesni ir sveikesni, nei dauguma jų amžiaus, sportuoja ar užsiima joga. Lentoje galite prisegti tikslus, kurie jus įkvepia bei saviugdos programą, kurios laikotės gerindami bei stiprindami savo fizinę, emocinę ir proto sveikatą.
.
Pagal: Marisa Peer (2015) „Kaip išlikti jaunam”, 17-54 psl.
Foto © Fabrice Lerouge/Onoky/Corbis

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.