Kaip stipri ir išmintinga moteris atsisako toksiškų santykių?
5 (1)

Jei moteris abejoja savimi ar galvoja, kad yra nepakankamai protinga, gudri, sumani, išmintinga ar subrendusi, moteris gali tiesiog pradėti elgtis taip tarsi turėtų visas šias savybes. Tikėjimas savimi daro didžius stebuklus. Taigi tiesiog neabejokite, o darykite surašytus patarimus ir jūs drąsiai, pakelta galva paliksite toksiškus santykius. Pirmyn….

1. Stipri moteris įvertina per paskutinį mėnesį partnerio atliktus darbus ir girdėtus žodžius. Jeigu girdi daugiau pažadų, patikinimų, o realių veiksmų nėra moteris imasi rimtų veiksmų. Pvz.: Sukrauna vyro daiktus arba susirenka daiktus ir pati išeina pirma. Vyrai dažniausiai pasimoko tik iš veiksmų, kalbėjimas jų neveikia.

2. Protinga moteris, kad negrįžti prie žalingų santykių ištrina visus buvusiojo kontaktus. Jei mokėjo atmintinai, mokinasi naujus telefonų numerius, kad gautų kitų žmonių pagalbą ar paramą. Tai gali būti ir geros draugės telefono numeris ar mašinų vilkiko numeris, jei netyčia prisimenant buvusįjį, visada kai sugenda mašina.

3. Pasitikinti savimi moteris labiau pasikliauja savo jausmais, mintimis ir veiksmais. Jei vyras ją įžeidė, pažemino, paniekino ar kitais būdais vertė jaustis kalta, moteris tiki ir pasikliauja savo prisiminimais, o ne vyro saldžiais žodžiais, kad ,,viso to nebuvo‘‘, ar ,,tu brangioji dėl visko kalta“. Pasitikinti savimi moteris pasako sau, draugėms, tėvams ir t.t., kaip vyras ją pažemino, paniekino. Moteris nesigėdi tų veiksmų, kuriuos atliko ne ji, o vyras. Pasitikinti savimi moteris žino, kokio elgesio niekada neatleis vyrui. Jei reikia gali padėti palaikyti prisiminimus įvairūs užrašai, to gali prireikti tik tik nutraukus kenksmingus santykius.

4. Sumani moteris išsiskyrusi stengiasi užpildyti vidinę tuštumą savo pamirštais ar apleistas pomėgiais, hobiais, draugais. Moteris nebesirenka laiko leidimui netinkamų žmonių, kurie sekina, skaudina ar verčia abejoti teisingu apsisprendimu. Sumani moteris renkasi į draugus tuos, kuriais gali pasitikėti, kurie išklauso ir santykiuose geba duoti ne tik imti.

5. Išmintinga moteris kartoja save stiprinančias afirmacijas. Pavyzdžiui, ,,Aš turiu teisę rinktis, ką mylėti”, ,,Aš esu graži”, ,,Aš galiu mylėti ir būti mylima’’, ,,Aš galiu kontroliuoti savo pasirinkimus’’, ,,Aš pati geriausiai žinau, ko aš noriu”, ,,Aš verta tikros meilės”. ,,Aš pakankamai suaugusi, kad galiu pasirūpinti savimi”. Išmintinga moteris žino, kokios frazės ją stiprina, o kas silpnina. Moteris džiaugiais mažais pasiekimais, juk svarbiausia save sustiprinti ir pasijusti laimingai pačiai su savimi, o tik po to pradėti kitus santykius.

6. Subrendusi moteris žino, jei įklimpo į toksiškus santykius su žmogumi, kuris labiau išsekino, nei padarė laimingą, tada verta peržiūrėti savo santykius su tėvais. Branda žmogaus ateina tada, kai tėvus priimame tokiais, kokie jie yra ir nebenorime tėvų taisyti, tobulinti ar jiems jaučiame pyktį. Moteri, įvertinusi esamus santykius su tėvais, renkasi ar atvirą pokalbį su tėvais ar psichoterapeuto pagalbą, kad išspręstų vidinius užslėptus konfliktus.

7. Protinga, sumani, gudri ir savimi pasitikinti moteris žino, kad santykiai yra ilgaamžiai, kai moteris yra laiminga. Taigi moteris mokinasi tiesiog būti laiminga, o ne nuolatos deda pastangas, kad tik vyras būtų laimingas santykiuose.

Psichologė-psichoterapeutė Vitalija Mikutaitienė
Daugiau apie tai kalbėsime – audioseminarų cikle „Kaip rasti savęs vertą vyrą?“ https://www.facebook.com/events/2497043587035540/
Iliustracija: Kareya Saleh / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

3 Responses

 1. Danguolė parašė:

  Sveiki, straipsnis įdomus ir pamokantis, bet dėl gramatinių klaidų sunkiai skaitomas.

  • Anonimas parašė:

   Danguolei:
   yra toks posakis – ką nori, tą matai…
   Straipsnį perskaičiau labai lengvai, neužkliuvo jokia klaida, o svarbiausia – radau gerų minčių 😊

 2. Darijus parašė:

  Rusai turi tokį terminą – Тупая П…да. Tai čia straipsnis ir kursai joms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.