fbpx

Mezgimas ir piešimas gali Jus apsaugoti nuo senatvinės silpnaprotystės
0 (0)

neuron system

Foto: © Viaframe/Corbis

Mezgimas, piešimas ir kiti panašūs dalykai gali apsaugoti smegenis nuo silpnaprotystės: žmonės su panašiais pomėgiais 75 procentais rečiau susiduria su atminties netektimi, teigia mokslininkai iš Mayo klinikos Minesotoje (JAV).

Mėgstami užsiėmimai, susiję su menine ir kūrybine veikla, ženkliai pagerina smegenų veiklą, kas gerokai sumažina senatvinės demencijos išsivystymo riziką.

Tyrimo autorių nuomone, toks efektas paaiškinamas tuo, kad meniški pomėgiai stimuliuoja žmogaus protą ir tokiu būdu padeda apsaugoti gyvybingus neuronus, kurie yra būtina sąlyga, sveikam smegenų funkcionavimui.

Dr. Rosebudas Robertsas, Amerikos Neurologijos Akademijos narys ir šio tyrimo autorius teigia, kad milijonai pagyvenusių žmonių susiduria su mąstymo ir atminties problemomis, taip vadinamu vidutiniu kognityvinių funkcijų susilpnėjimu (mild cognitive impairment, trump. MCI), todėl yra labai svarbu pastebėti tuo gyvenimo būdo pokyčius, kurie gali atitolinti šią būklę.

Tyrimas remiasi idėja, kad į įvairiausias veiklas įsitraukęs protas gali apsaugoti neuronus nuo žūties bei kurti naujas jų jungtis, kas pagerina pažintines smegenų funkcijas.

Žurnale Neurology skelbtoje studijoje minima, kad dalyvavo 256 savanoriai, vidutinis amžius 87 metai. Tyrimo pradžioje nei vienas neturėjo atminties ar mąstymo problemų. Po ketverių metų 121 dalyviui išsivystė MCI.

Paaiškėjo, jog vyresniame amžiuje vis dar dirbančių rizika patirti MCI buvo mažesnė 45 proc. Žmonės kurie buvo komunikabilūs, linkę bendrauti, aktyviai domėjosi socialiniu gyvenimu pasižymėjo 55 proc. mažesne MCI pasireiškimo rizika. Tie, kas būdami garbaus amžiaus, naudojosi kompiuteriu – pasižymėjo 53 proc. mažesne MCI išsivystymo rizika.
.
Daugiau: dailymail.co.uk

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.