Pastoviai esu pikta, suirzusi, verkiu be priežasties

Kasdien skaitau Jūsų tinklapį ir nusprendžiau pati išsipasakoti, išgirsti Jūsų nuomonę. Jaučiuosi gerus 2 mėnesius įnikus į depresiją ir nebežinau kaip iš jos išbristi. Visą gyvenimą save laikau nepataisoma optimiste, pastoviai būdavau su šypsena be priežasties, visada blogyje rasdavau kažką gero, pasižymėdavau tikrai visiems matomu nuoširdumu, naivumu, ryškumu ir geraširdiškumu, buvau… Bet paskutiniu metu viskas pasikeitė, toks jausmas, jog pasikeitė ir mano asmenybė. Pastoviai pikta, suirzusi, verkiu kasdiną be priežasties, jaučiu pastovią baimę…… Man, mano dienos, tapo per daug monotoniškos. Rytas, atsikeliu, palendu po dušu, susitvarkau namus, išeinu į darbą, pastoviai nuleidus galvą, nors ankščiau eidavau su šypsena iki ausų, vos ne vos atkenčiu darbo dieną, ankščiau mėgdavau savo darbą, jis įdomus, nemonotoniškas, bet mano darbingumas kažkur išgaravo, darbas nebeteikia malonumo, skaičiuoju minutes, taip minutes, čia nė kiek neperdedu, ir vis nervinuosi, jog tiek daug liko. Po darbo, dažnai sėdžiu savo kanbaryje ir klausau muzikos, norisi ramybės, nors ankščiau visi sakydavo, jog esu namų siela…. Nebenoriu nei valgyt, valgau vos 1 kart per dieną. Kiekvieną vakarą verkiu be priežasties, pradėjau mėgti vienišus pasikukčiojimus ar net pasiklydimus. Naktį miegu tik 2-3 val.Jaučiu, kaip per 2 mėnesius, iš nuoširdžios, mielos, naivios mergaitės tapau kažkokiu blogiu. Ankščiau norėdavau padėti žmonėms. Dabar – pastoviai susiraukus ir gyvenu nežinomybėje. Kartais net kyla minčių apie didelį norą einant gatve nualpti, susirgti kažkuo rimtu ir nežinau kodėl. Bet tokia savijauta mane trikdo, nebeatpažįstu savęs…… Prašau pagalbos, aš taip nebegaliu….

Komentuoja psichologė-psichoterapeutė Indrė Vaidelienė 

Sveiki,
Ačiū, kad pasidalinot savo istorija ir jausmais. Aprašėte, kad šiuo metu išgyvenate daug neigiamų jausmų – pyktį, irzlumą, baimę ir liūdesį.

Rašote, kad Jūsų maitinimasis ir miegas yra sutrikę, sumažėjo darbingumas. Iš Jūsų aprašymo, atrodo, kad Jums būtų naudinga kreiptis į specialistą, nes pačiai gali būti sunku susitvarkyti su aprašytais sunkumais. Nesikreipiant pagalbos, gali būti, kad sunkumai padidės, o specialisto pagalba greičiau atgausite ankstesnį gyvenimo džiaugsmą.

Normalu, kad blogai išsimiegantis žmogus laikui bėgant pradeda jaustis suirzęs, piktas, mažiau darbingas. Todėl svarbu sureguliuoti Jūsų miegą.

Sureguliuoti miegą gali padėti keletas taisyklių:

● Eiti į lovą tik tada, kai norisi miego ir ruošiatės miegoti. Negulinėti lovoje šiaip, be tikslo užmigti. Pavyzdžiui, nežiūrėti lovoje filmo ir pan.
● Kiekvieną dieną keltis tuo pačiu metu.
● Prieš miegą galima naudoti relaksaciją ar autogeninę treniruotę. Tai padės atsipalaiduoti ir pagreitins užmigimą.

Rašote, kad darbe skaičiuojate minutes ir nervinatės dėl likusios darbo trukmės. Taip pat rašote, kad darbas nebeteikia malonumo. Pabandykite darbe paskirti laiko intervalą, kuomet bandysite dirbti susikaupusi ir nežiūrėsite į laikrodį. Pirmą dieną galite paskirti tiek laiko, kiek manote, kad įstengsite tai padaryti (pvz., 30 min. nuo 9 val. iki 9.30 val.). Kiekvieną dieną tą intervalą didinkite ir palyginkite savo pasitenkinimą darbu, kai dirbate susikaupusi ir kada ne. Pasitenkinimą darbu galite matuoti balais nuo 1 iki 10. Būtinai balus žymėkitės raštu.

Minite, kad po darbo sėdite savo kambaryje, klausotės muzikos, dažnai verkiate. Prisiminkite, ką mėgdavote veikti po darbo, kai sunkumų neturėjote. Pabandykite užsiimti ta veikla nors ir neturėsite noro. Palyginkite, kada geriau jaučiatės, ar užsiimdama kažkuo aktyvesniu, ar būdama savo kambaryje. Pakartokite kelis kartus, kad įsitikintumėte.

Norint, kad kažkas pradėtų keistis, reikės įdėti pastangų. Linkiu kantrybės ir sėkmės!

Psichologė-psichoterapeutė Indrė Vaidelienė | psichologiniaisprendimai.lt
Iliustracija: Tammy Gann / Unsplash

Gali sudominti: Geros nuotaikos vadovas

6 Responses

 1. Echo parašė:

  Na aš manau,kad tau tiesiog trūksta kažko naujo tavo gyvenime.Naujos veiklos ar naujų žmonių.Kartais kad ir kokia įdomi gali atrodyti ta kasdienė gyvenimo rutina,bet ateina laikas kai ir tas pats mėgstamas darbas pradeda neteikti malonumo ir varginti.To pasekoje ir gali atsirasti tavo išdėstyti simptomai.Manau sportas,ar kita aktyvi veikla tikrai įpūstų šviežių ir malonių potyrių,kurie praskaidrintų tau nuotaiką :)
  Sėkmės ieškant.

 2. kestutis parašė:

  atsakyme man labiausiai patiko zodziai ”kreiptis pas specialista”,as nezinau kokiame mieste gyvenate, bet pavyzdziui alytuje specialistai,kurie tokiu atveju turetu padeti yra nulinio lygio.man depresija yra jau virs 10 metu.tai apie gydyma neurologai,psichetrai nusimano kaip as apie valstybes valdyma.israsydavo vienus migdomus,paskui dvejus,dabar jau trejus,bet ydomiausia,kuo daugiau migdomu naudoju tuo maziau miegu,dienomis isvis vos vaikstau,atrodo kad labai noriu miego ,o uzmigti nepavyksta.dabar nuo migdomuju atsirado kaskokia liga,kai pabandzius miegoti kas15-20 minuciu nustoji kvepuoti 5-10 sekundziu.zodziu savijauta tragiska,is gydytoju pagalbos nesulaukiu nes jie nieko nesupranta.kysio ne vienam nedaviau ,gal but todel ir nesistengia padeti.gydo clonezapamu,rudotel.bronezapam,mirtazapin.aciu kad isklausete.

  • As parašė:

   Kestuti, pazystama istorija ir Vilniuje. Specialistas siule sportuoti. Idomu kaip tai padaryti jei nera jegu atsikelti. :) Padejo: totalus aplinkiniu zmoniu pakeitimas. Jie ir kele depresija. Be to butina vengti niuriu zmoniu. Taip pat labai padejo savaitgaliai klubuose su garsia muzika.Na ir zinoma salia esantis labai linksmas zmogus. Sekmes!

 3. as parašė:

  skaitau lyg savo rasyta istorija. bent mane smugdo saves nerealizavimas ir nesusitaikymas su dirbamu nekvalifikuotu darbu turint aukstojo mokslo diploma. kasdien saves atsiprasau kad nesu tinkamai vertinama

 4. Tomas parašė:

  Skaitau naujausius tyrimus ir domiuosi ta tema jau daug metu is kur atsiranda DEPRESIJA.
  Pasakyciau tik viena – tai maistas. Susitvarkykite mityba, o kai pradesite sveikai maitintis, susitvarkys miegas ir prisiminsit viska kaip baisu sapna.

 5. ponasvitaminas parašė:

  pavasaris ! visus aplanko tokie dalykai kai pirmiausia organizmui truksta vitaminu ir mineralu. Magnis, D vitaminas, B grupes vitaminai, kalis… pirmiausia nuo ju reiktu pradeti. Norvegijoj valdzia i batona ir piena pradejo deti D vitamina, savizudybiu sumazejo ~30% :) jis yra kritinis musu gyvenimui nes LT tik ~100 sviesiu dienu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *