fbpx

11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat
0 (0)

branch-73326_640
PublicDomainPictures / Pixabay

Stresą ir liūdesį sukelia išties daug įvairių veiksnių ir situacijų, būtent dėl to patartina jų kiek įmanoma greičiau atsikratyti, kad galėtumėte džiaugtis laisvesniu ir lengvesniu gyvenimu. Pradėkite nuo šiandien ir visiems laikams atsisakykite portale huffingtonpost.com gyvenimo būdo ekspertės Carolyn Maul išvardytų dalykų, kurie kenkia gero gyvenimo kokybei ir trukdo lengvesniu žingsniu žengti per kasdienybę. Pasiruošę? Pats metas atsisakyti šių dalykų:

1. Atsisakykite permainų baimės

Permainos yra būtinas progreso, augimo, laimės ir gero gyvenimo veiksnys. Kiekvieną kartą bijodami jų, mes kartu atsisakome bei paneigiame galimybę savo gyvenimui suteikti daugiau šviesių spalvų, atsisakome į savo gyvenimą įnešti daugiau gyvybės ir nuotykių.

Permainos privalo įvykti, jeigu norite pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, jei norite žengti savo išsvajotu karjeros keliu ar galiausiai – jeigu norite tiesiog kokybiškai gyventi. Taigi, liaukitės joms priešintis – permainas jūs galite išnaudoti tam, kad pagerintumėte savo gyvenimo kokybę!

2. Liaukitės manyti, kad galite kontroliuoti viską gyvenime

Jūs galite pakeisti save, savo mintis, savo jausmus ar veiksmus, bet kitų žmonių jūs niekuomet nepakeisite, nes jie taip pat gali pasikeisti tik patys. Jūs nepakeisite oro, likimo ar gilių savo tėvų įsitikinimų dėl tam tikrų dalykų.

Bandydami tai daryti, jūs tik nereikalingai sugaišite laiką ir neišvengsite nusivylimo. Manipuliacijos kiekvienoje situacijoje atneša tik susierzinimą ir nieko daugiau. Pasistenkite kontroliuoti tik save, o visa kita tegu vyksta savaime.

3. Nustokite ieškoti pasiteisinimų

Pripažinkite – pasiteisinimai jūsų gyvenimui tikrai nėra naudingi. Ieškodami jų jūs tiesiog bandote laimėti daugiau laiko, bandote atidėlioti ar išvengti daryti tai, ką daryti bijote.

Pasiteisinimai tėra energijos švaistymas – tiesiog apsispręskite ir neieškodami jokių pasiteisinimų pasakykite: tą dalyką jūs darysite ar ne.

4. Nekaltinkite kitų

Niekas jums netrukdo gauti tai, ko norite, nebent tai darote pats – juk visu šimtu procentų esate atsakingas už savo gyvenimą. Kiti žmonės į smegenis jums „nesudeda“ klaidingų minčių ar nestato kliūčių, trukdančių jums progresuoti.

Iš tiesų, juk realybėje yra kur kas daugiau žmonių, kurie nori matyti jūsų sėkmę, nei tų, kurie džiaugtųsi jums suklupus. Tiesiog apsupkite save žmonėmis, kurie tiki jūsų svajonėmis.

5. Liaukitės skųstis

Tai dar vienas jūsų brangaus laiko švaistymas. Skųsdamiesi nesėkmėmis ar kitais savo gyvenimo aspektais jūs sutelkiate mintis į tuos dalykus, kurie jums nepatinka ar kurių jūs nenorite. Kam gi to reikia?

Juk jei koncentruosite mintis ties neigiamais dalykais, jie ir nutiks. Savo minčių galią verčiau išnaudokite savo svajonėms – susitelkite į jas, būkite pozityvūs ir nuoširdžiai tikėkite, kad jos išsipildys.

6. Nustokite kritikuoti

Taip nutinka, kai mes klaidingai tikime tobulumu. Jei kiekviename sutiktame žmoguje ar situacijoje sugebėsite įžvelgti tik trūkumus, laimingi jūs niekada nebūsite. Kritika visuomet yra negatyvi ir teisiama, tad į ją pasinerti neverta.

Pabandykite savo energiją nukreipti priešinga kryptimi ir pasistenkite visur įžvelgti ne trūkumus, o privalumus. Juk kiekvienas daro tai, ką gali su tuo, ką turi, o tobulybė tėra žmonių sugalvotas mitas. Grožis yra visur, tereikia išmokti jo ieškoti.

7. Liaukitės save peikti

Juk visos šios istorijos, kurios sukasi jūsų galvoje, yra jūsų gyvenimas. Jei nuolat sau kartojate, kad visada „susimaunate“, kad turite tobulėti, kad esate negražus ar tiesiog nei šioks nei toks, tik dar labiau verčiate tuo save patikėti. Netrukus tuo patikės ir aplinkiniai – ar tikrai to norite?

Jei norite būti laimingi, pasitikėkite savimi ir nuolat sau kartokite, kad esate nuostabus, veiklus, tiesiog toks, kuriam viskas visada pavyksta. Privalote sau pasakyti, kaip stipriai laukiate tos netrukus ateisiančios šviesios ateities, ir tuomet stebėkite, kaip pasikeis jūsų gyvenimas.

8. Nesitikėkite, kad visada būsite teisus

Tai jau egoizmo faktorius. Jei visiems nuolat įrodinėsite, kad gyvenime yra dvi tiesos: viena jūsų, o kita neteisinga, netrukus pastebėsite, kad jau nebeturite kam to sakyti, mat žmonės tiesiog pavargs nuo bendravimo su jumis.

Juk niekam nepatinka beprasmiai ginčai ar nuolatiniai bandymai įrodyti, kad jie buvo neteisūs. Ši savybė griauna santykius tiek su mylimaisiais, tiek ir su draugais. Kito žmogaus jausmų supratimas veikia gerokai teigiamiau.

9. Nustokite viskam klijuoti etiketes

Privalote atsikratyti teisiamo požiūrio į visus aplinkinius ir noro juos kontroliuoti ir suskirstyti pagal savo sugalvotas etiketes. Jas dažniausiai klijuojame tam, kad pasaulis aplink mus būtų paprastesnis. Tačiau jis toks nėra ir niekuomet nebus.

Pasaulyje apstu paslapčių, taisyklių išimčių, o visi žmonės tikrai nėra vienodi. Etikečių klijavimas įstato pasaulį į rėmus, tad ar tikrai to norite?

10. Neidealizuokite praeities

Daugelis mūsų tendencingai arba kaskart mintyse vis iš naujo išgyvena praeities įvykius arba kuria ateities scenarijus. O juk gyvename dabartyje ir svarbiausia turėtų būti tai, kas vyksta šiuo metu, o ne tai, kas buvo ar kas dar tik laukia. Jei nuolat koncentruositės į praeities įvykius, išgyvensite nenusisekusias situacijas ar kaltinsite save dėl priimtų sprendimų, kenksite ir savo dabarčiai.

Padarykite sau paslaugą ir visiems laikams atsisveikinkite su savo praeitimi, ir padarykite tai šią akimirką. Viskas, kas įvyko, taip ir turėjo įvykti, dabar belieka pasirinkti: ar gailėsitės ir smerksite save dėl to, ar žengsite į priekį ir pasimokysite iš savo klaidų.

11. Negyvenkite kitų žmonių gyvenimo

Jūsų gyvenimas yra unikalus. Žemėje nėra nė vieno žmogaus, kuris pasaulį matytų taip, kaip matote jūs, ar kuris dalintųsi tomis pačiomis įžvalgomis.

Yra tiek daug žmonių, kurie gyvena vien tam, kad įtiktų ar patenkintų kitus, kad pritaptų tam tikroje aplinkoje ar kad įrodytų savo vertę remdamiesi kitų sugalvotais standartais. Nustokite taip daryti ir parodykite pasauliui, kad esate toks, koks esate. O jeigu tai kam nors ir nepatiks, tuomet tai jau nebe jūsų problema.

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

7 Responses

 1. Linas parašė:

  ”11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat”
  pasakė gyvenimo būdo ekspertė .

 2. Giedrius parašė:

  Idiotams etiketę užklijuot yra normalu. Visa kita nesvarbu ;)

 3. Idiotas 2 parašė:

  Pats ir prilipinai ta nika..

 4. Visperdas parašė:

  O jeigu jautiesi vieninteliu neidiotu žemėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.