Ar mokate auklėti atžalas?

tevai-vaikai-auklejimas

ATSAKYMŲ INTERPRETACIJA

Daugiausia A atsakymų

Esate griežtas savo atžaloms. Greičiausiai buvote taip auklėjamas ir pats. Vertinate drausmę, rimtį, tvarką, beatodairiškai siekiate tik paties geriausio: geriausios auklės savo vaikui, vietos geriausiame darželyje, geriausioje mokykloje ir panašiai.

Negalite pakęsti, kai jūsų vaikas tinginiauja. Žinote, koks jis turi užaugti, tad siekiate kontroliuoti kiekvieną žingsnį.

Tokia kontrolė neleidžia jūsų vaikui išreikšti savęs, išbandyti savo jėgų, daryti savo klaidų ir savo išvadų. Taip auginamas vaikas negali savarankiškai apsispręsti ir atsakyti už savo poelgius. Tokiam žmogui atsiskleisti neleis tūkstančiai vidinių draudimų.

Prisiminkite, kaip jausdavotės, kai tėvai su jumis elgdavosi griežtai. Ko tuomet troškote? Grąžinkite šią skolą sau tapdamas nuolaidesnis savo vaikui, paskaitykite psichologų patarimų, kaip bendrauti su vaikais ir auginti savimi pasitikintį žmogų.

Daugiausia B atsakymų

Jūs lengvai užmezgate ryšį su vaikais. Galite būti čia rimtas, čia nuotaikingas, nelygu aplinkybės.

Galite žaisti aktyvius žaidimus, šėlti ir netgi nuobodų mokymo procesą paversti patrauklia veikla.

Žvelgdamas į jus vaikas mato ne tik draugą, bet ir gynėją, patarėją, išmintingą ir mylintį žmogų.

Daugiausia C atsakymų

Esate komunikabilus, gyvenimo džiaugsmo kupinas, atviras žmogus. Su jumis lengva bendrauti, jaučiatės galintis daug ką. Greičiausiai jūs esate itin kūrybinga asmenybė.

Tačiau kartais jums sunku susikaupti ir save suvaldyti. Pasiduodate jausmams ir dažnai tik praėjus kuriam laikui pagalvojate apie tai, ką pasakėte ar padarėte.

Vaikui su jumis retai kada būna nuobodu – prisigalvojate įvairiausių pramogų, o žodį „negalima“ tariate rečiau, nei reikėtų. Esate didelis vaikas, nepakenčiantis pedagoginių pamokymų.

Čia ir slypi problema: nesąmoningai konkuruojate su savo vaiku. Jam kartais tenka kautis už teisę būti mažam, už dėmesį, meilę, globą ir švelnumą.

Vis dėlto vertėtų nustatyti ribą tarp „galima“ ir „negalima“, kitaip vaikas nejus jokių vidinių draudimų.

Paauglystėje, kai pagundų ir galimybių atsiras daugiau, jis bus įsitikinęs, kad galima viskas, o tai nėra gerai pačiam vaikui.

Verta pagalvoti ir apie tai, kad vaiku reikia rūpintis, jį pagirti, paraginti. Jam reikia ne tik puikaus draugo, bet ir tėvų, suteikiančių tam tikrų gyvenimo gairių.

Atgal >>>

Šaltinis: lrytas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.